Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet sayın arkadaşlar ve sayın büyüklerim servis geldi bugün. Çekirdek yazılımı yüklediler. Daha sonra menü 4725 yaptı ve resim çekti. Ama hız testi sorunu hala ayno 0 mbit. 1 kere 1 mbit oldu kablolu bağlantıda.
Yapılan işlemleri bende yaotım diyemedim tabi. Gelen arkadaş bu normal dedi. Ben de anormal dedim kafama takıldı dedim ama dinletemedim. Neyse zaten full yazılım atmıştım. Life time sıfırlanmıştı. Birşey demediler gördülermi bilmiyorum. Seslenmedim artık. Umarım bir daha ki güncellemeye çözerler. Teşekkürler.
Evet sayın arkadaşlar ve sayın büyüklerim servis geldi bugün. Çekirdek yazılımı yüklediler. Daha sonra menü 4725 yaptı ve resim çekti. Ama hız testi sorunu hala ayno 0 mbit. 1 kere 1 mbit oldu kablolu bağlantıda.
Yapılan işlemleri bende yaotım diyemedim tabi. Gelen arkadaş bu normal dedi. Ben de anormal dedim kafama takıldı dedim ama dinletemedim. Neyse zaten full yazılım atmıştım. Life time sıfırlanmıştı. Birşey demediler gördülermi bilmiyorum. Seslenmedim artık. Umarım bir daha ki güncellemeye çözerler. Teşekkürler.
en sorunsuz versiyon olduğunu hatırlatıtım. belkide ip çakışması var yada pek anlamam ama modem ara yüzünde bi sıkıntı olabilir.
D Labnet Umut Barış Umut Barış

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
47
41
Resme link ver bakayım,merak ettim :)
Ama önce şunu da belirteyim,pixellence zaten bizim tvlerde öntanımlı olarak açık geliyor,çünkü vestel tvnin kendine ait görüntü iyileştime sistemidir (diyeyim)(patentli üstelik) ,yani bunu açmakla tv bir şey kazanmıyor,zaten açık.
Yine de resme link ver bakayım,merak ettim,farklı mı gaöreyim....
Linki direk yapıştırıyorum hocam telwfondan baya zor oldu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

en sorunsuz versiyon olduğunu hatırlatıtım. belkide ip çakışması var yada pek anlamam ama modem ara yüzünde bi sıkıntı olabilir.
D Labnet Umut Barış Umut Barış
Yok hocam ipleri kontrol ettin elle ip falan da verdim. Modemi devre dışı bırakıp telwfondan internet paylaşıpta deniyorum aynı.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
modem arayüzünden dns değiştirin hocam 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 alternatif dns de deneyebilirsiniz ancak internet hızınız kaç mbps bilmiyorum ama tv üzerinden youtube dan hd video açıp internet hızınızı test edebilirsiniz tv üzerinden yaptığınız hız testi 2 sn gibi bir süre olduğu için size hiçbir zaman doğru sonuçlar vermeyecektir.

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
47
41
modem arayüzünden dns değiştirin hocam 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 alternatif dns de deneyebilirsiniz ancak internet hızınız kaç mbps bilmiyorum ama tv üzerinden youtube dan hd video açıp internet hızınızı test edebilirsiniz tv üzerinden yaptığınız hız testi 2 sn gibi bir süre olduğu için size hiçbir zaman doğru sonuçlar vermeyecektir.
Hocam merhabalar, hızım 100mbit. Masaüstü pc de kablo ile 90 öbit civarında geliyor. Bazen altı bazen üstü. Tv yi kablo ile bağladığımda da 0 mbps. Aynı zamamda youtubeden 4k video izleyebiliyorum. Dns olarak google dns de kullandım olmadı. Modemde bir sıkıntı yok. Bağlantıyı tt mobil veri ile yaptım wifi hotspottan aktararak yine 0 mbps. Sıkıntı şı kumandadan hıstestine ok tuşu ile bastığın anda 1 sn geçmeden 0 mbps geliyor. Şuan için iptv vs izliyorum sıkıntım yok ama aklıma takıldı wifi mesafesi 10 m ya var ya yok o da tv yi görüyor tam karşıdan. Hatta bugün tv yi kaldırup modemin yanına götürdüm yine 0 mbps. Çok garip bir hata.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam merhabalar, hızım 100mbit. Masaüstü pc de kablo ile 90 öbit civarında geliyor. Bazen altı bazen üstü. Tv yi kablo ile bağladığımda da 0 mbps. Aynı zamamda youtubeden 4k video izleyebiliyorum. Dns olarak google dns de kullandım olmadı. Modemde bir sıkıntı yok. Bağlantıyı tt mobil veri ile yaptım wifi hotspottan aktararak yine 0 mbps. Sıkıntı şı kumandadan hıstestine ok tuşu ile bastığın anda 1 sn geçmeden 0 mbps geliyor. Şuan için iptv vs izliyorum sıkıntım yok ama aklıma takıldı wifi mesafesi 10 m ya var ya yok o da tv yi görüyor tam karşıdan. Hatta bugün tv yi kaldırup modemin yanına götürdüm yine 0 mbps. Çok garip bir hata.
Hocam bana göre bir hata değil hata olması için tv nin hiç bir porta çıkamaması lazımdı eğer ip tv izlemenizde bir sorun yoksa videolar akıcı ise vestelin hız testiyle aklınızı bulandırmayın servis sağlayıcınız hangi firma? vestelin hız testi için kullandığı portu engelliyor olabilir diyeceğim ama tt mobil paylaşım ile de denediğinizi söylediğiniz tv ekranında yazan değerler sizin için bir önem taşımıyorsa bence aldırış etmeyin

TiRaNTx Çevrimdışı

TiRaNTx

Yeni Üye
11 Şub 2019
47
41
Hocam bana göre bir hata değil hata olması için tv nin hiç bir porta çıkamaması lazımdı eğer ip tv izlemenizde bir sorun yoksa videolar akıcı ise vestelin hız testiyle aklınızı bulandırmayın servis sağlayıcınız hangi firma? vestelin hız testi için kullandığı portu engelliyor olabilir diyeceğim ama tt mobil paylaşım ile de denediğinizi söylediğiniz tv ekranında yazan değerler sizin için bir önem taşımıyorsa bence aldırış etmeyin
Anladım hocam sağolun. Kafama takıldı sadece. Yoksa internette sıkıntı yok youtube falan gayet güzel. Babam kullanıyor zaten. Maksadım başka sıkıntılar çıkartmasın yeter. Tekrar teşekkür ederim.

V Çevrimdışı

Venxre

Yeni Üye
28 Tem 2016
3
Arkadaşlar merhaba herkese;

Tv modeli : 22FA5100 internetteki bir videoda tkgs yüklü olarak gördüm, bizim bu cihaza tkgs için yeni yazılım varmı acaba? Dk 4:58

Bendeki tv de tkgs menüsü yok, aynı model olmasına rağmen, menüler vs de böyle değil şeffaf benim, videoda arkası siyah benek desenli,bu yazılımı bulabilirmiyiz?

Yardımınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.

7aQLVL.jpg

algAjg.jpg

T Çevrimdışı

taoche

Yeni Üye
8 Eyl 2018
16
52
Altını çizdiğim konuyu mutlaka deneyin,yazılım konusunda endişen olmasın :)
TV geldi. Arkadaki ızgaralardan ışık görünüyor. Yazılım konusunda yardımınızı isteyebilir miyim? Zaten yazılımla düzelmezse servise yönlendirmekten başka yapılacak bir şey yok. Saygılar.
MODEL: 40FA7100
SN: 7354035 500116

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
teraspy üstad haklı, Pixellence açmak TV ye ek bir katkı sağlamıyor, orijinalinde zaten var ama açmak isteyen için SW modlama aşağıdaki gibi yapılırsa açılır.. Ben sanırım 2 sene önce MB96 olan kendi TV' m için açmıştım ama yarar göremeyince tekrar orijinale dönmüştüm..

Pixellence-2-icin.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
TV geldi. Arkadaki ızgaralardan ışık görünüyor. Yazılım konusunda yardımınızı isteyebilir miyim? Zaten yazılımla düzelmezse servise yönlendirmekten başka yapılacak bir şey yok. Saygılar.
MODEL: 40FA7100
SN: 7354035 500116
Yazlımı varsa kesin verilir :)
teraspy üstad haklı, Pixellence açmak TV ye ek bir katkı sağlamıyor, orijinalinde zaten var ama açmak isteyen için SW modlama aşağıdaki gibi yapılırsa açılır.. Ben sanırım 2 sene önce MB96 olan kendi TV' m için açmıştım ama yarar göremeyince tekrar orijinale dönmüştüm..
Pixellence-2-icin.jpg
Aynen,haklısın default zaten ayarlar :):cak
Hocam video ya bir baktınız mı ? Banada garip geldi o yüzden acaba yeni yazılım vs mi geldi diye sordum.TV aynı birebir
Ben kipa iken adı,oradan bir tv aldım 32'' seg,şikayetim yok memnunum ama benim tvnin kartı MB96 ,aynı model tv gördük hanımla,aynı model tv 7600 olması lazım,onun kartı mb120 idi galiba,yanlış hatırlmıyorsam.
Yani aynı model tv de,kartlar değişik olabiliyor.

Geri
Üst Alt