Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
merhaba yazılımyükleme esnada elektrikler kesildi tv kumandasını okumuyor ışık yanıyor sadece nasıl düzeltebilirim.
Tv ışığı yanıyor kumandayı hiç okumuyor ki nasıl kurtarma yazılımını kurcam
Genelde yazılım yüklenirken elektriklerin kesilmesi,elektrikteki dalgalanmalar,usb sorun yaratması,v.s gibi durumlarda cihazın boot kısmı zarar görür,bu yüzden yükleme yapamaz,boot dediğimiz tıpkı HDD MBR gibidir basit anlatımla,ama sen yinede talimata uygun yükleme işlemini dene,ben birkaç kez denemeden sonra yazılım atılan tv biliyorum ama bu "senin tv de yazılımı alır" demek değildir,yinede bu şekilde yazılımı almıyorsa,dışarıdan yapacak bir şey yoktur maalesef,o zaman serviste veya bu işi bilerek yapan tamircilerde olabilir.

V Çevrimdışı

Volkan9236

Yeni Üye
5 Ocak 2019
9
32
Genelde yazılım yüklenirken elektriklerin kesilmesi,elektrikteki dalgalanmalar,usb sorun yaratması,v.s gibi durumlarda cihazın boot kısmı zarar görür,bu yüzden yükleme yapamaz,boot dediğimiz tıpkı HDD MBR gibidir basit anlatımla,ama sen yinede talimata uygun yükleme işlemini dene,ben birkaç kez denemeden sonra yazılım atılan tv biliyorum ama bu "senin tv de yazılımı alır" demek değildir,yinede bu şekilde yazılımı almıyorsa,dışarıdan yapacak bir şey yoktur maalesef,o zaman serviste veya bu işi bilerek yapan tamircilerde olabilir.
Serviste anakartı en çok sıfırlasın birsürü para alicaklar kazık yemiyim diye soruyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Serviste anakartı en çok sıfırlasın birsürü para alicaklar kazık yemiyim diye soruyorum
Anlıyorum sevgili Volkan9236,biliyorum canın çok sıkıldı bu konuda,ama usb ile atılamıyorsa maalesef başka seçenek kalmıyor,bizailecek tv yanına cep telefonu bile koydurmuyoruz ki flash silinmesin,bunun için önceleri bize kızıyorlardı ama tüm sülale ve arkadaşlarımız öğrendi ,çünkü flash programlamak kolay değil.

V Çevrimdışı

Volkan9236

Yeni Üye
5 Ocak 2019
9
32
Anlıyorum sevgili Volkan9236,biliyorum canın çok sıkıldı bu konuda,ama usb ile atılamıyorsa maalesef başka seçenek kalmıyor,bizailecek tv yanına cep telefonu bile koydurmuyoruz ki flash silinmesin,bunun için önceleri bize kızıyorlardı ama tüm sülale ve arkadaşlarımız öğrendi ,çünkü flash programlamak kolay değil.
Bu konu hakkında benim gibi madur olan arkadaşlarım vardır bi kaç video izledim ama buna benzer bisey yok kayseriden biri video çekmiş onun numarasını alıp aradım ve bana 100 tl ile 150 tl arasında değişen bi fiyatı olduğunu anakartın yazılımını söktükten sonra kurulması gerektiğini söyledi bununla ilgili bi video çekmeniz benim gibi madur olan arkadaşları aydınlatacaktır bekliyorum inşallah.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Hımm,link verirsen bakayım videoya,o fiyat programlamak içinmi yoksa programlayıcıyı almak içinmi acaba?

V Çevrimdışı

Volkan9236

Yeni Üye
5 Ocak 2019
9
32
Hımm,link verirsen bakayım videoya,o fiyat programlamak içinmi yoksa programlayıcıyı almak içinmi acaba?
Yok bu sorunda tamir için bu fiyata yapıyorlarmış 100 tl ye adama helal olsun doğru şekilde söyledi enazindan 100 liralık bisey için bakalım yarın tamirci çağırdım ne kadar fiyat çekicek olanları hepsinizle paylasacam arkadaşlar usta izin verirde yaparsa bununla ilgili bi video da paylaşmak herkeze yardımcı olmak istiyorum

E Çevrimdışı

ercansaygin

Yeni Üye
1 Ocak 2019
2
40
Bu sorun nedir nasıl çözerim eğerki yazılım çöktü ise eprom ile bir ilgisi veya hangi çip sökülüp yazılacak ise yaza bilme imkanım var notbook tamircisim elimde imkanım var ustalarım yardımcımcı olursanız sevinirim İyigünler.

vestel4060daaa4491fa69.jpg

Ekran-Resmi-2019-01-05-12.04.06.png

Ekran-Resmi-2019-01-05-12.04.13.png

M Çevrimdışı

mehmetmso

Yeni Üye
6 Ocak 2019
2
26
tesekkürler mb97 denicem netflix icin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20190106_144118.jpg
IMG_20190106_144147.jpg

özellikler bunlar netflix uygulamasını yükleyebilir miyim? v.0.45.23.39 yazılımını sizden yükledim fakat hiçbir degisiklik olmadı.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
E ercansaygin
Sevgili teknovest yazılımı vermiş,umarım düzelir,benim merak ettiğim bu şekile tv nasıl geldiğidir ,yazılımmı yüklendi acaba,sadece merak ettiğimden soruyorum.

Geri
Üst Alt