Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

A Çevrimdışı

askyankar

Yeni Üye
23 Eyl 2018
22
38
Full yazılım için seri numarası gerekir
Full yazılımlar düşük sürüm olurlar
Full yazılım sonrası duruma göre çekirdek yaılım gerekebilir
Full yazılım ile stabil çalışan ürüne çekirdek yazılım yüklemeye gerek olmayabilir
Full yazılım yükleme esnasında sistemin çökme riski olduğu unutulmamalıdır.

1. Full yazılım için seri numarası gerekir
    Full yazılım ile stabil çalışan ürüne çekirdek yazılım yüklemeye gerek olmayabilir
    Full yazılım yükleme esnasında sistemin çökme riski olduğu unutulmamalıdır.[/QUOTE
    Full yazılım için seri numarası gerekir
    Full yazılım yükleme esnasında sistemin çökme riski olduğu unutulmamalıdır.
    Adem Helvacı Ado abi senden ben full yazılım ve çekirdek yazılım ayro ayrı rica edebilirmiyim, seri numarayı resim ile paylaştım, wifi dongle için değmez yazılım atmaya risk almaya dersen abi ona da varım ama wifi cihazını da kullanmak istiyorum.
BB84D0BB-13CC-4641-9EAA-977C769A7B13.jpg

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
47
Kurtarma ve sürüm yükseltmeyi denedim. Ama logodan sonra gene kendisini yeidenbaşlat yapıyor.

Kurtarma ve sürüm yükseltmeyi video olarak çektim. Videodan son durum görülebilir

Nasıl bir yol izleyebilirim

Tamam sistem randoma düşmüş

Lütfen önce kurtarmayı atıp tv yi ayağa kaldırın, sonrasında 1.37 ile devam

Bilgilendirme için teşekkürler

Sadece full yazılım yükleme yöntemiyle elektrik kesintisi olmadan MB82-MB82S V137 Core güncellemesini yükledim. Sorunla karşılaştım.

OK tuşuna basılıyken LED hızlı yanıp söndü. Sonrasında normal yanıp söndü. Sonrasında ise vestel logosu çıkıp yeniden başlat yaptı. Bunu devamlı yapmaya devam ediyor. Vestel logosu çıkıyor 2 sn sonra yeniden başlıyor. LED normal yanıp sönmesini devamlı tekrarlıyor.

Sonrasında FULL yöntemle bir önceki sürümü yüklemek istedim. 17mb82 V135 Core Yazılım güncellemsini aynı medotla yaptım. Sorun gene devam ediyor.

Televizyon
Vestel Satellite 24FP5030 24'
V.0.4.3a
mb82S
SN: 7019615 300218

KabloTV Conax modüllü kullanım ( güncelleme sırasında çıkarıldı)
Scandisk 16Gb FAT32 li bellek kullanıldı
10 defa yeniden başlat yapınca tv fişten çekip bellek çıkarıldı.

Güncelleme ihtiyacı 0 dan 1e ana güncelle gözükmesi özelliklerini iyileştireceğini düşündüm. Bir sorunu yoktu

Kurtarma programını denemedim. Önce sorunu belirteyim dedim.

Sonuç (sorun): Vestel logosu çıktıktan sonra yeniden başlatıyor, Devamlı LED normal hızda yanıp sönüyor. Kumandadan kapanmıyor. Fişten çıkarınca kapanır. Fişi takar takmak açılışa geçiyor ve yeniden başlat döngüsü devam ediyor.

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Şuan vestelin vestel.com.tr sitesinden benim tv nin modeline baktım HDR var yazıyor aynı sitenin müşteri temsilcisi ile yazışıyorum sizin modelde HDR yok diyor tam anlamadım nasıl oluyor var mı? yok mu?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Full yazılım versiyonuV066a

Core Yazılım VersiyonuV137
fakat sizin cihaz kurtarmayı almıyor bi süre bekleyin bazen kurtarma alabiliyor.

7 Çevrimdışı

79ultrAslan

Yeni Üye
26 Eyl 2018
9
38
S.a öncelikle çalışmanız için şimdiden teşekkür ediyorum. youtube daki videonuzu izledim. O videoya göre sanırım benim anakartım MB98_SDX_VPAZ_R9_07_07_2015.sdx yazan kısım. Tv ye ip tv yüklemem için yazılım yükseltmeme gerek varmıdır. Varsa yazılımı temin edebilir miyiz? Eğer yazılım yüklemeye gerek yoksa nasıl İp tv yükleyebilirim bilginizden faydalanmak istedim. e-mail adresim 79ultraslan@gmail.com
İyi çalışmalar.

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
47
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Kurtarmada kırmızı LED ışığı hızlı ve sonra normal yanıp sönüyor. Kendini kapatıp açıyor ve vestel yazısı çıkıyor.

Bir süre bekleyin dediğiniz vestel logosundan sonra devamlı yenidenbaşlat yaptığını mesela 1 saat mi bekleyeyim. 1dk herhalde 5 kez yeniden başlat yapar.

Full yazılım versiyonuV066a

Core Yazılım VersiyonuV137
fakat sizin cihaz kurtarmayı almıyor bi süre bekleyin bazen kurtarma alabiliyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
hocam mb82 şaseler ilginç bir okadarda sıkıntılı .müşteri evinde bu şekilde açılıp kapanan sonrasında servise gelip çalışanınıda gördüm.bu yüzden bekleyin demek istedim

Geri
Üst Alt