Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam ben de smart 32pf7070 model vestel televizyon var ve
  • 17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y
Bu modeli mb95 anakart zannedip güncelleme yapmaya çalıştım ve şuan tv ışığı yanıp sönüp vestel logosu televizyonda beliriyor full yazılım için vestel desteğe baktım ama orada da full yazılım yoktu ne yapmam gerekiyor?
Seri numarası lazım kardeşcaazım :ok

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
47
Diğer mesajlara cevap olunca benimki gözden kaçmış olaiblir diye tekrar

:clap

Bilgilendirme için teşekkürler

Sadece full yazılım yükleme yöntemiyle elektrik kesintisi olmadan MB82-MB82S V137 Core güncellemesini yükledim. Sorunla karşılaştım.

OK tuşuna basılıyken LED hızlı yanıp söndü. Sonrasında normal yanıp söndü. Sonrasında ise vestel logosu çıkıp yeniden başlat yaptı. Bunu devamlı yapmaya devam ediyor. Vestel logosu çıkıyor 2 sn sonra yeniden başlıyor. LED normal yanıp sönmesini devamlı tekrarlıyor.

Sonrasında FULL yöntemle bir önceki sürümü yüklemek istedim. 17mb82 V135 Core Yazılım güncellemsini aynı medotla yaptım. Sorun gene devam ediyor.

Televizyon
Vestel Satellite 24FP5030 24'
V.0.4.3a
mb82S
SN: 7019615 300218

KabloTV Conax modüllü kullanım ( güncelleme sırasında çıkarıldı)
Scandisk 16Gb FAT32 li bellek kullanıldı
10 defa yeniden başlat yapınca tv fişten çekip bellek çıkarıldı.

Güncelleme ihtiyacı 0 dan 1e ana güncelle gözükmesi özelliklerini iyileştireceğini düşündüm. Bir sorunu yoktu

Kurtarma programını denemedim. Önce sorunu belirteyim dedim.

Sonuç (sorun): Vestel logosu çıktıktan sonra yeniden başlatıyor, Devamlı LED normal hızda yanıp sönüyor. Kumandadan kapanmıyor. Fişten çıkarınca kapanır. Fişi takar takmak açılışa geçiyor ve yeniden başlat döngüsü devam ediyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Diğer mesajlara cevap olunca benimki gözden kaçmış olaiblir diye tekrar

:clap

Bilgilendirme için teşekkürler

Sadece full yazılım yükleme yöntemiyle elektrik kesintisi olmadan MB82-MB82S V137 Core güncellemesini yükledim. Sorunla karşılaştım.

OK tuşuna basılıyken LED hızlı yanıp söndü. Sonrasında normal yanıp söndü. Sonrasında ise vestel logosu çıkıp yeniden başlat yaptı. Bunu devamlı yapmaya devam ediyor. Vestel logosu çıkıyor 2 sn sonra yeniden başlıyor. LED normal yanıp sönmesini devamlı tekrarlıyor.

Sonrasında FULL yöntemle bir önceki sürümü yüklemek istedim. 17mb82 V135 Core Yazılım güncellemsini aynı medotla yaptım. Sorun gene devam ediyor.

Televizyon
Vestel Satellite 24FP5030 24'
V.0.4.3a
mb82S
SN: 7019615 300218

KabloTV Conax modüllü kullanım ( güncelleme sırasında çıkarıldı)
Scandisk 16Gb FAT32 li bellek kullanıldı
10 defa yeniden başlat yapınca tv fişten çekip bellek çıkarıldı.

Güncelleme ihtiyacı 0 dan 1e ana güncelle gözükmesi özelliklerini iyileştireceğini düşündüm. Bir sorunu yoktu

Kurtarma programını denemedim. Önce sorunu belirteyim dedim.

Sonuç (sorun): Vestel logosu çıktıktan sonra yeniden başlatıyor, Devamlı LED normal hızda yanıp sönüyor. Kumandadan kapanmıyor. Fişten çıkarınca kapanır. Fişi takar takmak açılışa geçiyor ve yeniden başlat döngüsü devam ediyor.

Tamam sistem randoma düşmüş

Lütfen önce kurtarmayı atıp tv yi ayağa kaldırın, sonrasında 1.37 ile devam :ok

O Çevrimdışı

oparator

Yeni Üye
21 Eyl 2018
3
55
selam ekran açılışında logo altında veya üstünde beyaz çizgi oluşuyor sebebi yazılımsalmı

A Çevrimdışı

Aga44

Yeni Üye
15 Eyl 2018
10
49
S.a.
Forma yeni katıldım.
Kendimi otobanda bisiklet sürmeye çalışan cocuk gibi görüyorum bu form bölümünde yanlış bir ifadem olursa kusura bakmayın.
yazılım konusu bölümünü okudum lakin pek fazla bir şey anlamadım.
benim televizyon 55 ekran 9100 vestel geçen sene aldım.
ayarlar bölümünden güncellemelere baktığımda 2.40.2.0 yazıyor ilk aldığımdan beri hatırladığım kadarıyla aynı
otomatik güncelle dediğimde yeni güncelleme yok gibisinden bir şey yazıyor.
Sizlerin bahsettiği güncellemeleri benim tv mi almıyor, yoksa tv'ye internet kablolu bağlanmadığındanmı almıyor, veya başka bir sebep olabilirmi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
S.a.
Forma yeni katıldım.
Kendimi otobanda bisiklet sürmeye çalışan cocuk gibi görüyorum bu form bölümünde yanlış bir ifadem olursa kusura bakmayın.
yazılım konusu bölümünü okudum lakin pek fazla bir şey anlamadım.
benim televizyon 55 ekran 9100 vestel geçen sene aldım.
ayarlar bölümünden güncellemelere baktığımda 2.40.2.0 yazıyor ilk aldığımdan beri hatırladığım kadarıyla aynı
otomatik güncelle dediğimde yeni güncelleme yok gibisinden bir şey yazıyor.
Sizlerin bahsettiği güncellemeleri benim tv mi almıyor, yoksa tv'ye internet kablolu bağlanmadığındanmı almıyor, veya başka bir sebep olabilirmi.

Aman kardeşim otobanda bisiklet yasak önce o konuya dikkat edelim :kiskis

Sürümün biraz eskilerde kalmış, kablo vs uüraşma al bir tane flah bellek ve ilk sayfadaki yönergelerde olduğu gibi yükle

veya görüntülü anlatım istersen aşağıdaki video işini görecektir diye düşünüyorum :ok

Geri
Üst Alt