Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

K Çevrimdışı

Klingon

Yeni Üye
28 Şub 2018
13
Hi,

My Vestel MB120 is not working, gets stuck in the "firts intallation page" and there is no way to do anything. Some kind of software problem (boot is working).
Could somebody teach me how to make a Full Software Reset? I've tried pushing OK + FAT32 USB Pen + upgrade_mb120.bin copied on the root, but is not working. I doing something wrong.

Any idea?

Many thanks!!!

K Çevrimdışı

Klingon

Yeni Üye
28 Şub 2018
13
Hi Adem Helvacı Ado ,
It's me again. After checking around internet, it seems I need some files:

mb120_en.bin
mb120_RomBoot.bin
mb120_PM51.bin
usb_auto_update_G6.txt

I couldn't find it. Please, could someone point me where to find it.

Thanks again!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
43fd7500 baktım tv ye ancak yeni bir tv alacaksam 4K olmasını isterim ayrıca 1 yıl garanti verilmesi hiç hoşuma gitmedi. zaten kızgınım bayramdan önce bıraktığım tv hakkında hiçbir geri dönüş yapılmadı ben tamiratı yapılmış olarak almayı beklerken parça yok diyorlar acaba dolar kuru vs den dolayı zarar mı edeceklerdi de iptal ettiler gibi şeyler düşünmeye başladım. servis yoluyla çözemezsem kendim tedarik yöntemiyle yapmaya çalışacağım tabi sizde yardımcı olabilirseniz.

Sevgili Ado anakart konusunda yardımınızı bekliyorum. Nasıl güvenilir bir kart tedarik edebilirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hi,

My Vestel MB120 is not working, gets stuck in the "firts intallation page" and there is no way to do anything. Some kind of software problem (boot is working).
Could somebody teach me how to make a Full Software Reset? I've tried pushing OK + FAT32 USB Pen + upgrade_mb120.bin copied on the root, but is not working. I doing something wrong.

Any idea?

Many thanks!!!

Hello there; does stby led light on front flash continuously at the same time? What is the TV serial number?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sevgili Ado anakart konusunda yardımınızı bekliyorum. Nasıl güvenilir bir kart tedarik edebilirim.
Selamlar. İçiniz rahat olsun 15 senedir bir kere dahi dolar kuru hesabı yaptıklarını görmedim. Aradığınız anakart için anakart kodu ile tvparcasi.com adresinde arama yapabilir veya iletişim bölümünden destek isteyebilirsiniz :ok

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
Selamlar. İçiniz rahat olsun 15 senedir bir kere dahi dolar kuru hesabı yaptıklarını görmedim. Aradığınız anakart için anakart kodu ile tvparcasi.com adresinde arama yapabilir veya iletişim bölümünden destek isteyebilirsiniz :ok
teşekkür ederim Ado:mutlu

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
Rica ederim azizim, takıldığınız yer olursa yazın lütfen :ok
:bilmiyommaaleseetkili servisi aradım 23127192 olarak kod verdiler

Yetkili servisi aradım 23127192 olarak kodu verdiler.Sizin verdiğiniz tedarikçiyi aradım maalesef yok dediler:bilmiyom TV nin SN: 7053715300223 model: 42PF9060 nasıl bulabilirim Ado lütfen yardım et.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
:bilmiyommaaleseetkili servisi aradım 23127192 olarak kod verdiler

Yetkili servisi aradım 23127192 olarak kodu verdiler.Sizin verdiğiniz tedarikçiyi aradım maalesef yok dediler:bilmiyom TV nin SN: 7053715300223 model: 42PF9060 nasıl bulabilirim Ado lütfen yardım et.

O kod doğru değil azizim, ya siz yanlış yazmışsınız ya da arkadaşlar yanlış vermiş size.

Kodun doğrusu 23117192 dir

Bu kod ile sorgulayın eğer yok ise 23206824 olarak sorgulayın lütfen. her ikisini de bulamazsanız (birbirine muadildir bu kodlar)

Avrupa Elektronik
tvparcalariburada.com
tvparcalari.com

ve türevleri hep bu işi yaparlar.

Hiç birisinde bulamıyorsanız tekliflerini kabul etmeyi düşünmeye başlayabilirsiniz :ok

E Çevrimdışı

Esattr55

Yeni Üye
19 Ocak 2018
27
O kod doğru değil azizim, ya siz yanlış yazmışsınız ya da arkadaşlar yanlış vermiş size.

Kodun doğrusu 23117192 dir

Bu kod ile sorgulayın eğer yok ise 23206824 olarak sorgulayın lütfen. her ikisini de bulamazsanız (birbirine muadildir bu kodlar)

Avrupa Elektronik
tvparcalariburada.com
tvparcalari.com

ve türevleri hep bu işi yaparlar.

Hiç birisinde bulamıyorsanız tekliflerini kabul etmeyi düşünmeye başlayabilirsiniz :ok

bende kod a bakıyordum bayan arkadaş teyit ederek verdi ancak size soracaktım 12 değil 11 olabilir mi diye siz erken davrandınız :sirit inşallah bulabilirim çok sağolun

K Çevrimdışı

Klingon

Yeni Üye
28 Şub 2018
13
Hello there; does stby led light on front flash continuously at the same time? What is the TV serial number?

Hi Ado,

No, the standby led is not flashing while is on. Only flashes before powering on.
I attach photo where is stuck.
If I press OK or UP/DOWN the TV reboots automaticaly. If I do nothing, the TV remains in this screen "forever".

The serial number is: 7702289 600181
Model: LEU49V300S
Branded as Haier

Thanks for helping me Ado!!!

IMG_20180626_150549.jpg

Geri
Üst Alt