Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

X Çevrimdışı

Xeroxe

Yeni Üye
3 Nis 2018
13
43
Adem Helvacı Ado Hocam şöyle bir sıkıntım var elimdeki hddleri televizyon görmüyor lakin 1tb altı başka hddleri taktığımda klasör klasör görüyor.Bu arada hdd birisi harici beslemeli sorum yazılım güncellemeyle bunu soru alt edebilirmiyiz.

rObla7.jpg

B Çevrimdışı

biania

Yeni Üye
12 Nis 2018
20
40
Adem Helvacı Ado bey, mesaj alımınız kapalı olduğu için size yazdığım mesajı aşağıya bırakıyorum.
ado bey merhaba. sizinle daha donanimhaber üzerinden birkaç kez mesajlaşmıştık ve oldukça faydalı tavsiyeleriniz olmuştu. yine donanimhaber üzerinden attığım mesajlara dönüt alamayınca rfve bey ile iletişime geçtim ve sizin burada olduğunuzu söyledi. benim durumum şu: 48uhl 950 model hi level marka tv var bende. bu tv ye vestelin mb100 için olan herhangi bir full yazılımı atılabilir mi? örneğin 48ua9300. atılabiliyorsa bana en güncel olanını ulaştırma imkânınız var mı? şimdiden teşekkür ederim. iyi geceler

bu arada seri no:74892735000962

Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

danies

Yeni Üye
13 Ara 2017
18
Adem Helvacı Ado hocam merhaba..HI-LEVEL 48UHL950 cihazım var..MB100 2.15.14 core update yükledim görüntü biraz donuklaştı gibi geldi bana ve tekrar MB100 2.7.0.0 a döndüm..bu yazılımla görüntü daha net.Fakat bu işlemlerden sonra bir gariplik oldu zaman zaman bazı sahnelerde ışıkta azalmalar oluyor anlık yani sonra tekrar eski haline geliyor bazen çok sık oluyor bazen olmuyor bütün ayarları kontrol ettim herşey normal.Bu 2.15.14 yazılımından önce böyle bir sorun yoktu yani 2 yıldır kullanıyorum cihazı bu sebeple full yazılım yüklemek istiyorum..Cihazın seri nosu: 7489275 500755 VPAZ: 20271526 Rica etsem full yazılım linki verebilirmisiniz ? Teşekkür ederim saygılar sevgiler..
Ekran ayarlarından Dinamik Kontrast seçeneğini kapatıp test etmeni tavsiye ederim. Yüksekte ise sahneye göre ışıkta dalgalanma fazla oluyor.

E Çevrimdışı

exotic34

Yeni Üye
30 Mar 2018
13
Ekran ayarlarından Dinamik Kontrast seçeneğini kapatıp test etmeni tavsiye ederim. Yüksekte ise sahneye göre ışıkta dalgalanma fazla oluyor.

Hocam tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.Cihazı 2 yıldır Dinamik kontras ayarları ile kullanıyordum ve hiç bir sorun yoktu ta ki 2.15.14 core update yükleyene kadar.Bu yazılımdan sonra görüntüde bir donukluk olduğunu fark ettim ve 2.7.0.0 core update e geri döndüm.Işıktaki sorun bundan sonra başladı tüm ayarları değiştirip denedim yani doğal sinema vs. fakat değişmedi hiçbirşey.Bunun üzerine full yazılım yükledim ve üzerinede 34.25 core update yükledim sorun ortadan kalktı..Şuan yine eskiden kullandığım gibi Dinamik kontras ayarlarını kullanıyorum ve hiç bir sorun yok..2.15.14 yazılımının sorunlu olduğu söylenmişti ben yinede denemek istedim ve boyumuzun ölçüsünü aldık bu sebeple :) İlginiz için tekrar teşekkürler saygılar..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado bey, mesaj alımınız kapalı olduğu için size yazdığım mesajı aşağıya bırakıyorum.
ado bey merhaba. sizinle daha donanimhaber üzerinden birkaç kez mesajlaşmıştık ve oldukça faydalı tavsiyeleriniz olmuştu. yine donanimhaber üzerinden attığım mesajlara dönüt alamayınca rfve bey ile iletişime geçtim ve sizin burada olduğunuzu söyledi. benim durumum şu: 48uhl 950 model hi level marka tv var bende. bu tv ye vestelin mb100 için olan herhangi bir full yazılımı atılabilir mi? örneğin 48ua9300. atılabiliyorsa bana en güncel olanını ulaştırma imkânınız var mı? şimdiden teşekkür ederim. iyi geceler

bu arada seri no:74892735000962

Selamlar değerli kardeşim;

Şu an tv nizde yüklü olan mevcut sürüm nedir?

B Çevrimdışı

biania

Yeni Üye
12 Nis 2018
20
40
dün gece bu linkteki 48ua9300 yazılımını yükledim. evde olmadığım için bakamıyorum sürümün ne olduğuna. şimdi çekirdek yazılım yüklemem sanıyorum. sizin mb100 için paylaştığınız en güncel çekirdek azılım yüklemenin bir sak7ncası olur mu. ya da bana önerebileceğiniz daha işlevsel bir full yazılım var mı? teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dün gece bu linkteki 48ua9300 yazılımını yükledim. evde olmadığım için bakamıyorum sürümün ne olduğuna. şimdi çekirdek yazılım yüklemem sanıyorum. sizin mb100 için paylaştığınız en güncel çekirdek azılım yüklemenin bir sak7ncası olur mu. ya da bana önerebileceğiniz daha işlevsel bir full yazılım var mı? teşekkür ederim

Çekirdek yazılım daha uygundur azizim, Risk düşük, getirisi daha büyük :ok

Geri
Üst Alt