Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

M Çevrimdışı

meke5678

Yeni Üye
5 Ara 2018
27
O zaman full deneriz müsait zamanda ?
Daha önce modlama vs yaptınız mı

Merhaba. Mod kavramına aşinaysam da TV modlama konusunda formda baktım. Kanal listesi alıp kanal listesi yüklemeden full ve güncel yazılım programları atmayı içeriyor. Daha önce sanırım önerdiğiniz 1.34.25 ve arkasında 2.7.0.0 ve en son da 2.15.14 ü ardışık ara ile deneme bakışları yaparak attım. On ay kadar ve hala 2.15.14. kullandım. TV kendi kendisine açılıp kapandığı için bunları yapmıştım. Ama çare olmadı.

Birde TV ışıklı göstermiyor. Şimdiki yazılım atma amacımda buydu. Ekran ayarlarında gerektiği kadar da dinamik yapınca anormal bir parlaklık gözümü alıyor. Güneş gözlüğü ile bakıyorum. Aksi halde bulanık buğulu bir şey gösteriyor. Alalıdan beri bu böyle.

Şansıma mı nedir berbat bulanık gözleri köreden, gözleri yoran bir görüntü var. Netlik oluşmuyor. Bu nedenle son güncellemeyi yüklemek isterken TV'nin yüklemediğini fark ettim.

Ful yükleme öneriniz için memnun olurum, Sizce müsait zamanda. Çok teşekkürler ve saygılar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bellek dolana kadar girilir,ilk kurulumda boşalır bellek ,bu yüzden rahatça gezilir :ok
Değerli ve bilgilenedirici açıklamanız için teşekürler saygılaarımla.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Merhaba. Mod kavramına aşinaysam da TV modlama konusunda formda baktım. Kanal listesi alıp kanal listesi yüklemeden full ve güncel yazılım programları atmayı içeriyor. Daha önce sanırım önerdiğiniz 1.34.25 ve arkasında 2.7.0.0 ve en son da 2.15.14 ü ardışık ara ile deneme bakışları yaparak attım. On ay kadar ve hala 2.15.14. kullandım. TV kendi kendisine açılıp kapandığı için bunları yapmıştım. Ama çare olmadı.

Birde TV ışıklı göstermiyor. Şimdiki yazılım atma amacımda buydu. Ekran ayarlarında gerektiği kadar da dinamik yapınca anormal bir parlaklık gözümü alıyor. Güneş gözlüğü ile bakıyorum. Aksi halde bulanık buğulu bir şey gösteriyor. Alalıdan beri bu böyle.

Şansıma mı nedir berbat bulanık gözleri köreden, gözleri yoran bir görüntü var. Netlik oluşmuyor. Bu nedenle son güncellemeyi yüklemek isterken TV'nin yüklemediğini fark ettim.

Ful yükleme öneriniz için memnun olurum, Sizce müsait zamanda. Çok teşekkürler ve saygılar

Ben teşekkür ederim ,önceden herhangi bir profil dosyası yüklendimi bu tvye,yüklendiyse nereden alındı ve yüklendi ,çünkü normalde tv "Menü + 1505" ile kendi yazılımını yüklemesi gerekiyor,bu arada renk ayarllarını da merak ettim,ekran menüsünden ayarlarla alakalı foto yüklersen sevinirim,hatta aynı menüdeki "gelişmiş ayarlar" kısmındanda foto alırsan iyi olur :ok

M Çevrimdışı

meke5678

Yeni Üye
5 Ara 2018
27
Ben teşekkür ederim ,önceden herhangi bir profil dosyası yüklendimi bu tvye,yüklendiyse nereden alındı ve yüklendi ,çünkü normalde tv "Menü + 1505" ile kendi yazılımını yüklemesi gerekiyor,bu arada renk ayarllarını da merak ettim,ekran menüsünden ayarlarla alakalı foto yüklersen sevinirim,hatta aynı menüdeki "gelişmiş ayarlar" kısmındanda foto alırsan iyi olur :ok

Merhaba. Öncelikle teşekkürler. Bu formdan aldığım dosyalar dışında yazılım profilleri ne edindim. ne yükledim. Renklerde hiç bir sorun yok. Gündüz dinamik ayarın izlenmesinde hiç bir sıkıntı yok. Akşam oda ışığında dinamik ışıkta gözlerim gidiyor. Ekranın arka fon derinliği çok flu olduğundan (filimin yakın uzak plan çekilişini kast etmiyorum) görüntü net oluşmuyor.

IMG_20190921130337.jpg
IMG_20190921125401.jpg
IMG_20190921124858.jpg
IMG_20190921130619.jpg
IMG_20190921125109.jpg
IMG_20190921124835.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

full yükleme anlatım;tıklayınız

M Çevrimdışı

meke5678

Yeni Üye
5 Ara 2018
27

Değerli Fikoloji bu verdiğiniz yazılım hiç bir araz vermeden, sorunsuz TV yüklemesi yaptı. Bir önce verilen yüklenememişti. Çok çok teşekkür ederim. Onca marka modeli için her birine bir yazılım koşuşturması yapmak hem gıpta edilesi bir şey hem de sanırım dimağı en taze tutmanın yolu bu tür işlerleşişle aktif olmaktan geçiyor. Oysa ben basit sözcükleri akılda tutmakta zorlanıyorum.

Üzerindeki bu rönesans yazılımı dursun mu? yoksa 1.34. 25.0 güncellemeyi yükleyeyim mi? veya forumdaki son güncelleme olan 2.15.25.0 kullanayım mı? Öneriniz nedir. Şu anda verilen ful yazılımla çalışıyor. Gerçekten teşekür ve muhabbetlerimle.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Değerli Fikoloji bu verdiğiniz yazılım hiç bir araz vermeden, sorunsuz TV yüklemesi yaptı. Bir önce verilen yüklenememişti. Çok çok teşekkür ederim. Onca marka modeli için her birine bir yazılım koşuşturması yapmak hem gıpta edilesi bir şey hem de sanırım dimağı en taze tutmanın yolu bu tür işlerleşişle aktif olmaktan geçiyor. Oysa ben basit sözcükleri akılda tutmakta zorlanıyorum.

Üzerindeki bu rönesans yazılımı dursun mu? yoksa 1.34. 25.0 güncellemeyi yükleyeyim mi? veya forumdaki son güncelleme olan 2.15.25.0 kullanayım mı? Öneriniz nedir. Şu anda verilen ful yazılımla çalışıyor. Gerçekten teşekür ve muhabbetlerimle.
Yüklendiğine çok sevindim,bende yüklenme olmayınca farklı profil dosyasımı yüklendi acaba diye tereddütte kalmıştım,bu yüzden de sormuştum :)
Bu arada kontrast , aydınlık ,keskinlik ve renk ayarları bana çok yüksek geldi,özellikle keskinliği yüksek tutarsan SD yayınlarda parlamalar-beyaz alanlarda parlaklıklar fazla oluşur,ben genelde bu ayarı en kötü SD kanalda ayarlayıp bırakıyorum, bizim için 15-16 arası mükemmel oluyor,her 3 tvde de böyle ayarladım ,tabii buna özellikle "kontrast" ayarını da ekliyeyim :ok

K Çevrimdışı

karasu1922

Yeni Üye
22 Eyl 2019
1
26
full:

yükleme anlatım için Tıklayınız
Merhaba ustam. Vestel 24inc tvde 17mb140 kullanilmis. Arizasi vestel yazisi geliyor sonra gidiyor ama arka isiklar yanmaya devam ediyor. Ayni zamanda stnby isigi da yanip sonuyor. Bu islem 10sn suruyor. 10saniye sonra kendiliginden kapanio tekrar acikiyor. Yazilimi paylasirmisiniz

M Çevrimdışı

meke5678

Yeni Üye
5 Ara 2018
27
Bu arada kontrast , aydınlık ,keskinlik ve renk ayarları bana çok yüksek geldi,özellikle keskinliği yüksek tutarsan SD yayınlarda parlamalar-beyaz alanlarda parlaklıklar fazla oluşur,ben genelde bu ayarı en kötü SD kanalda ayarlayıp bırakıyorum, bizim için 15-16 arası mükemmel oluyor,her 3 tvde de böyle ayarladım ,tabii buna özellikle "kontrast" ayarını da ekliyeyim :ok

Merhaba. İlgi ve takibiniz için teşekürler. Aydınlık keskinlik ayarları benim ayarım değil. ben sadece spor, doğal, dinamik gibi seçenekleri seçiyorum. Ayar ne o oluşuyor. Dediğiniz değerlere ayarlamam olanaksız ışığı yada kontrastı düşürdüğüm an buğulanma, dumanlanma ve ekran kararması oluyor kaldı ki 15 -16 değerlere indirmek olanaksız. Zaten arzu edilen görüntü ve birazcık seyredilebilir bir netlik ancak ve ancak dinamik ayarlı bu değerlerde. Dinamikte (veya diğerler ayarlarda) kontrastı düşürdüğüm an solukluk ve tamamen bulanık ve flu bir görüntü oluşuyor ki gözüm mü bozuk diyorsunuz. Televizyonu alıp kurulum esnasında görüntüyü sevmedim. Servis te "ne var da? deyince yapacak bir şey yoktu.

Saygılarımla.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt