Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
öncelikle herkese iyi forumlar. Vestel tv kullanmaktayim. Bir ss iptv de link ekledigimde ses var goruntu yok sorunu yasamaktayim. Hangi link denediysem sonua m3u8 ekledim tum yontemleri denedim olmadi. Bu sorunu gidermek icin cekirdek yazilim mi yuklemeliyim full yazilim mi yuklemelim. Bir de hangi yazilimi yuklemem gerekiyor listede. Ss iptv nin sitesinde tv yi bagladigimda mb100 goruluyor asagidaki resimdeki gibi bir yarfimci olursaniz sevinirim teşekkürler
Screenshot_20190818-134554_Chrome.png

S sado07
selam, menü 4725 yapıp çıkan resmi eklermisin

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba hocam acil yardim 65 inç ud9000 4k tv aldım intertenden yazılım yükledim 2 gün sonra tv kapanıp açılıyor.
Fabrika ayarlarınla getiriyorum kurulum yapıyorum ama kablosuz internet menüsü gelip kayboluyor kablolu bölüm devam etme menüsü aktif ama.bu menüde bekliyorum açıp kapanma oluyor tv de yardımcı olurmusunuz 0532 567 80 iletişim kurarsanız sevinirim.resimleri ekledim.

15660373617916119917882828169838.jpg

20190817_115752.jpg
selam full yazılıma ihtiyacınız varsa seri numarası paylaşınız

S Çevrimdışı

serhadbey41

Yeni Üye
20 Ağu 2019
3
35
Değerli Üyemiz;
Gelişen teknolojiye yenik düşen MB9X anakartların yazılımlarını, Anakartlarınızın çökme riskinin son gelişmelerle daha da yükselmesi nedeniyle paylaşıma kapatmak zorunda kaldık. Şimdilik sadece MB97 ve MB98 yazılımlarını açık bırakıyorum, Bunun dışındaki 9X nesli için bundan böyle çekirdek yazılım paylaşımı yapılmayacaktır. Oluşabilecek olası mağduriyetleri öngörmemiz nedeniyle aldığımız bu kararı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz.
TF Yönetimi.

17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y

Değerli Üyemiz;
Gelişen teknolojiye yenik düşen MB9X anakartların yazılımlarını, Anakartlarınızın çökme riskinin son gelişmelerle daha da yükselmesi nedeniyle paylaşıma kapatmak zorunda kaldık. Şimdilik sadece MB97 ve MB98 yazılımlarını açık bırakıyorum, Bunun dışındaki 9X nesli için bundan böyle çekirdek yazılım paylaşımı yapılmayacaktır. Oluşabilecek olası mağduriyetleri öngörmemiz nedeniyle aldığımız bu kararı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz.
TF Yönetimi.

17MB91 3.3.8.c Stabil sürüm

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB96 - MB91R3 - MB92R4 3.7.6.L

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB91R3_MB92R4_MB96_FAZ3_V376n

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB96_3.7.6.S

Değerli Üyemiz;
TF Yönetimi.

17MB97_98_0.45.23.32

[Gizli İçerik]
[B]17MB97-98 0.45.23.39 [Gizli İçerik][/B]
[Gizli İçerik]

hocam merhaba tv deki bir arıza yüzünden güncelleme yapmak istiyorum.usb dong taktıktan sonra tv reset atmaya başladı ve tv deki ayar değişikliklerini kaydetmiyor.
anakart mb95 güncelemeri kalmış
yardımcı olabilirmisiniz
teşekkürler

IMG-20190820-WA0000.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
hocam merhaba tv deki bir arıza yüzünden güncelleme yapmak istiyorum.usb dong taktıktan sonra tv reset atmaya başladı ve tv deki ayar değişikliklerini kaydetmiyor.
anakart mb95 güncelemeri kalmış
yardımcı olabilirmisiniz
teşekkürler

IMG-20190820-WA0000.jpg
Problem nedir,yazılım normal görünüyor,kendi yazılımı çünkü,tvye reset atmayı denedinmi acaba ?

S Çevrimdışı

serhadbey41

Yeni Üye
20 Ağu 2019
3
35
Problem nedir,yazılım normal görünüyor,kendi yazılımı çünkü,tvye reset atmayı denedinmi acaba ?
tv ye resimdeki usb dong u taktıktan sonra arada sırada reset atmaya başladı
tv de yaptığım herhangi bir değişiklik tv kapanıp açıldığında eski haline geliyor
fabrika ayarlarını geri yükleme yaptıktan sonra tv kapanıyor.başka reset atma yöntemi varmıdır
teşekkürler

indird969b67040606b28.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
tv ye resimdeki usb dong u taktıktan sonra arada sırada reset atmaya başladı
tv de yaptığım herhangi bir değişiklik tv kapanıp açıldığında eski haline geliyor
fabrika ayarlarını geri yükleme yaptıktan sonra tv kapanıyor.başka reset atma yöntemi varmıdır
teşekkürler

indird969b67040606b28.jpg
Hımm,yani tv bu aparat çıktığında tv düzgün çalışıyor,doğrumu anlamışım,cevap "evet" ise bu kart için yazılıma hiç bulaşma bence ,çünkü kartın MB95 ,en riskli kartların başında gelir :)

I Çevrimdışı

IronMan

Yeni Üye
24 Tem 2019
5
Kanal aratırken sorun yaşıyor olmayasın,herkesin izlediği kanalları senin izleyemiyor olman ilginç geldi,hangi yöntemle yayını veriyorlar acaba ,çünkü "kablo üzeinden" demişsin,merkezi uydu değil sanırım,veya izleyebildiğin kanalların info tuşuna basıp fotosunu eklersen iyi olur,en azından nereden veriyorlar yayını görmüş olurum(z) sevgili IronMan :ok
"Otomatik arama"yı tıklıyorum, ardından "sayısal kablo" sonra kanallar çıkıyor. İlk kurulumda Türkiye seçilince 10-15 civarı kanal çıktı. İsviçre'yi seç demişlerdi. Onu denedim. 50'ye yakın kanal çıktı ama görüntü var ses yok çoğunda. Kapalı devre tv yayını diyorlar sanırım, anten kablosu girişi var duvarda. Ondan televizyonun anten girişine takıyoruz. Site içerisinde bazı vestel tv si olan arkadaşlarda bu sorunu yaşamış. Güncelleme yaptıktan sonra düzeldiğini belirtiyorlar. Ama ben anakart vs. modelinden tam emin olamayınca deneyemedim bile. Sitedeki paylaşımlardan da benim tv den olan yok sanırım.

Info.jpg

Infoya basınca herhangi bir bilgi çıkmadı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
"Otomatik arama"yı tıklıyorum, ardından "sayısal kablo" sonra kanallar çıkıyor. İlk kurulumda Türkiye seçilince 10-15 civarı kanal çıktı. İsviçre'yi seç demişlerdi. Onu denedim. 50'ye yakın kanal çıktı ama görüntü var ses yok çoğunda. Kapalı devre tv yayını diyorlar sanırım, anten kablosu girişi var duvarda. Ondan televizyonun anten girişine takıyoruz. Site içerisinde bazı vestel tv si olan arkadaşlarda bu sorunu yaşamış. Güncelleme yaptıktan sonra düzeldiğini belirtiyorlar. Ama ben anakart vs. modelinden tam emin olamayınca deneyemedim bile. Sitedeki paylaşımlardan da benim tv den olan yok sanırım.

Info.jpg

Infoya basınca herhangi bir bilgi çıkmadı.
Çıkmış işte :) S bandtan almış yayını ,acaba analog kanal aratmayı denedinmi, "kurulum--->otomatik kanal arama ---> Analog kanal arama"

yönetimden frekans ve sembol bilgilerini alıp manuel den denermisiniz.
Veya teknovestin dediği gibi frekans alıp deneyebilirsin :ok

I Çevrimdışı

IronMan

Yeni Üye
24 Tem 2019
5
Analog 24 kanal çıkıyor. Ama çoğu cızırtılı. Sanki eski tip anteni tam yönüne çevirmeden tarama yapmış gibi. Star, Atv, Kanal D, Show, Ntv güzel sadece.
Diğer konuda frekans direk çıkan standart frekans üzerinden taratmamı söylediler. Sonuç yine aynı.

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Mb 82 kartı yok yerine mb 140 mı oluyor bunumu anlayalım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

konun içeriğini göremedim sayın admin

I Çevrimdışı

IronMan

Yeni Üye
24 Tem 2019
5
2 soru daha sorsam, benim anakart nedir acaba.
Diğeri de benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşın aynı model televizyonu var. Garanti kapsamında olduğundan vestel servisi ona güncelleme yapmış ve düzelmiş. Onun televizyonundaki yazılım versiyonunu yedekleyip kendi televizyonuma atabilir miyim. Yoksa yazılımı bulmam mı gerekir.

Barkodfeff5d92bc1c47b9.jpg
Servis-Menu2489ce29ba4663ce.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt