Vestel mb100 anakart smart TV SS IPTV eksik kanallar

O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
Merhaba arkadaşlar. Vestel mb100 anakartlı 43 inç smart TV im var. Ott player ve ssviptv kurdum. TV Ott playere bilgisayar üzerinden ne kadar uğraşsamda hep hata aldım ve listeyi yükleyemedim. Bende ssviptv den devam ettim onda da görüntü yok ses var sorunu çıktı. İnternete bağlıyken güncelleme almadığı için siteden indirdiğim 2.45.... olan sürüme yükselttim TV yi. Ondan sonra ss IPTV deki ses görüntü sorunu çözüldü ama bu seferde, mesela telefon ip TV uygulamamda toplam 20bin kanal/film vs. varsa TV de 11bin çıkıyor. IP TV satıcıma sorduğumda TV kapasitesinden dolayı eksik çıkıyor dedi. Bu sorunu nasıl çözeriz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Gerekli kanallar mi eksik ? Önce bunu sorayım.
2. Si kapasite meselesi saçma geldi, he ben bu güne kadar 4. Sene ama hiç merak edip kaç kanal var dahi diye bakmadım ? öyle birşey olmaz, size gelen m3u dosyasını direk TV ye atıyorsun , belki arada fire olur ama o kadar fazla değildir.
Şu an TV de yüklü olan kanal listenizi indirin, firmanın verdiğini de indirin ve karşılaştırın farkları göreceksiniz

O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
2. Si kapasite meselesi saçma geldi, he ben bu güne kadar 4. Sene ama hiç merak edip kaç kanal var dahi diye bakmadım ? öyle birşey olmaz, size gelen m3u dosyasını direk TV ye atıyorsun , belki arada fire olur ama o kadar fazla değildir.
Şu an TV de yüklü olan kanal listenizi indirin, firmanın verdiğini de indirin ve karşılaştırın farkları göreceksiniz
Yani evet kanallar ve hazır yüklü program dizi ve filmlerin olduğu bazı kategoriler yok. Telefonla ksrşılaştırdım. Bazı kategorilerde ise telefonun gösterdiği sayıdan daha az sayı var TV de. İzlemek istediğim bir dizi arıyorum mesela çıkmıyor ama telefonda çıkıyor. Resim ekliyorum, şu an evde değilim TV nin resmini koyamıyorum. Telefondaki Gse IPTV uygulamasının ekran görüntüsünü koydum, en başta toplam sayı olarak 20722 gözüküyor ve bu hergün güncellendikçe artıyor. Vestelde SS iptv de yine en başta toplam olarak 11900 gözüküyor ve kaç gündür öyle. M3u dosyası olarak değil de bana verdikleri linki kendim elle yazdım, sonra silip SS IPTV sitesinden linki ekleyip TV ye attım sayı hep 11bin. IP TV aldığım yer TV ile alakalı olduğunu söyledi.

Screenshot_2021-03-16-10-01-26-213_com.gsetech.smartiptv.jpg

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
m3u dosyanı bilgisayarda notepad ile aç olmasını istediklerini bırak gereksiz yabancı ülke kanalları vs. sil kalmasını istediklerini bırak sonra ayrı bir isim vererek kaydet ssiptv sitesinden yükleme yaparken o listeyi göster ve yükle Satıcı doğru söylemiş ssiptv belli bir boyuttan sonrasını yüklemiyor Kaldı kis sen de 20 bin kanalı izlemek istemezsin Böyle bir ihtiyacın da yoktur.

O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
m3u dosyanı bilgisayarda notepad ile aç olmasını istediklerini bırak gereksiz yabancı ülke kanalları vs. sil kalmasını istediklerini bırak sonra ayrı bir isim vererek kaydet ssiptv sitesinden yükleme yaparken o listeyi göster ve yükle Satıcı doğru söylemiş ssiptv belli bir boyuttan sonrasını yüklemiyor Kaldı kis sen de 20 bin kanalı izlemek istemezsin Böyle bir ihtiyacın da yoktur.
Kesinlikle haklısın yabancı kanalların hiç birini istemiyorum. Dediğini yapınca kanalların daha sonra güncellenemediğini yeni eklenen içeriklerin gelmediğini okumuştum bir yerde inşallah olmaz. Onu yaparken internetten link yerine dosyayı göstericem dimi SS IPTV sitesinde? Deniycem bakalım. babamın IPTV üyeliği ile LG TV den yaptığımda telefondan az ama vestelden daha fazla kanal çıkmıştı. Kendi üyeliğimi yeni aldığım için LG ye daha üyelik linkimi eklemedim. Onu da yapınca bilgilendiririm. Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Linkin içindeki plus yazısını sil alt tire ile bilikte. Bütün kanallar gelir ama kategorili gelmez artık.
Teşekkür ederim. Onu da deniyim.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
eger guncellensin istiyorsan m3u listesi degil listeyi indirdigin web linkini tanimlarsan tvden ssiptvyi her actiginda guncel listeyi yukler ama baslamasi daha uzun surer.
  1. Bilgisayarınızdan adresine gidin.
  2. Sağ taraftaki kutucuğa uygulama kodunuzu yazıp ADD DEVICE butonuna tıklayın. (TV nizdeki SS IPTV uygulamasının Settings/General sekmesinde Get Code butonuna tıklayarak kod alabilirsiniz.)
  3. External Playlists sekmesine tıklayıp ADD ITEM e tıklayın. Displayed Name alanına herhangi bir isim, Source alanına mail adresinizdeki m3u linkinizi komple kopyalayıp yapıştırın ve OK butonuna tıklayın. Son olarak SAVE butonuna tıklayın. “Playlist has been successfully saved!” yazısını gördükten sonra kanallarınız yüklenmiş demektir.
  4. SS IPTV uygulamasını 1 kez kapatıp açın.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
eger guncellensin istiyorsan m3u listesi degil listeyi indirdigin web linkini tanimlarsan tvden ssiptvyi her actiginda guncel listeyi yukler ama baslamasi daha uzun surer.
  2. Sağ taraftaki kutucuğa uygulama kodunuzu yazıp ADD DEVICE butonuna tıklayın. (TV nizdeki SS IPTV uygulamasının Settings/General sekmesinde Get Code butonuna tıklayarak kod alabilirsiniz.)
  3. External Playlists sekmesine tıklayıp ADD ITEM e tıklayın. Displayed Name alanına herhangi bir isim, Source alanına mail adresinizdeki m3u linkinizi komple kopyalayıp yapıştırın ve OK butonuna tıklayın. Son olarak SAVE butonuna tıklayın. “Playlist has been successfully saved!” yazısını gördükten sonra kanallarınız yüklenmiş demektir.
Önce linkimi elle yazarak yaptım. Sonra sildim ve Bu söylediğin şekilde de yaptım zaten. İkisinde de 11900 kanal çıktı.

Daha önce notepadle aç ve gereksiz kanalları silip dosya olarak TV ye yükle tüm kanallar çıkar demiştin ama bu seferde güncelleme gelmiyor işte.

O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
Linkin içindeki plus yazısını sil alt tire ile bilikte. Bütün kanallar gelir ama kategorili gelmez artık.
Dediğini yaptım evet teldeki gibi 20722 kanal oldu ve kategoriler gitti ? ip TV ci televizyonun kapasitesinden dedi ama çıkıyor işte böyle yapınca hepsi. Anlamadım ?

1615915068244627994041451271987.jpg

Dediğini yaptım evet teldeki gibi 20722 kanal oldu ve kategoriler gitti ? ip TV ci televizyonun kapasitesinden dedi ama çıkıyor işte böyle yapınca hepsi. Anlamadım ?

1615915068244627994041451271987.jpg
Plus yazısını tekrar yazınca 11900 oldu yine

1615915424682916881959688252804.jpg

O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
LG akıllı TV im ile denedim. Onda da SS iptv bu uygulama daha fazla bellek kazanmak için yeniden başlatılacak yazıp kapanıyor ve TV yayınına dönüp tekrar başlamıyor. Ne yapmam gerekiyor?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
LG akıllı TV im ile denedim. Onda da SS iptv bu uygulama daha fazla bellek kazanmak için yeniden başlatılacak yazıp kapanıyor ve TV yayınına dönüp tekrar başlamıyor. Ne yapmam gerekiyor?
Yüklediğiniz kanal sayısını azaltıp yüklemeyi deneyin Tvnin önbelleği yetmiyor olabilir

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Konuyla ilgili profilinize bir mesaj gönderdim. Yanıt verirseniz memnun olurum.

O Çevrimdışı

oytuncilen

Yeni Üye
6 Mar 2021
11
45
ss IPTV sitesinden LG TV ye aktardığım linki sildim. Elle kendim girdim linki, uygulama sorunsuz açıldı ve telefonumda olduğu gibi 20bin küsur kanal geldi ? keşke Vestel de olsa onda hala 11900 kanal geliyor ki izlemek istediklerimi bulamıyorum. M3u olarak indirip gereksiz kanalları silip siteden yüklesem bu seferde kanallara güncelleme alamıycak. İki televizyonda da farklı yöntemle yapmam sorun olmaz dimi?

Yüklediğiniz kanal sayısını azaltıp yüklemeyi deneyin Tvnin önbelleği yetmiyor olabilir
ss IPTV sitesinden LG TV ye aktardığım linki sildim. Elle kendim girdim linki, uygulama sorunsuz açıldı ve telefonumda olduğu gibi 20bin küsur kanal geldi ? keşke Vestel de olsa onda hala 11900 kanal geliyor ki izlemek istediklerimi bulamıyorum. M3u olarak indirip gereksiz kanalları silip siteden yüklesem bu seferde kanallara güncelleme alamıycak. İki televizyonda da farklı yöntemle yapmam sorun olmaz dimi?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52

hayir olmaz baska bir arkadasimiz linkteki plus yazisini silip yuklersek kanallarin hepsinin kategorisiz olarak yüklenebildigini soylemisti bir de oyle deneyin isterseniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt