Vestel MB 130 - sorularım var [ingilizce / english]

D Çevrimdışı

deine_muddi

Yeni Üye
12 Eki 2020
4
40
Hello everyone,

I am very sorry that I do not speak the turkish language. That's why i chose english to write.

I am from Germany and a nerd. But modifiying my Tv, is a new topic for me. I am very glad that I found this forum, you guys are very hard to find.

What I want to do is pretty simple: I want to run custom code on my TV.

Is this already possible? What are the limitations?

Will you guys help me to get my custom code working?

I got a vestel TV. (medion) i guess it is from the 130 MB series I will Check this tomorrow.

D Çevrimdışı

deine_muddi

Yeni Üye
12 Eki 2020
4
40
PXL_20201012_050922178.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Güncelleme mi arıyorsun ?

yokoono yokoono hosbulduk hosbulduk

Bu olur mu ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Modifiye den bahsediyor..Ama custom code ile tam ne demek istedigini Ben anlamadim.

D Çevrimdışı

deine_muddi

Yeni Üye
12 Eki 2020
4
40
Let me clearify that custom code thing:

If I get root access to that computer, (the tv) I can run anything on it, in example: chrome instead of opera.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Wenn Sie Änderungen am System vornehmen möchten, müssen Sie über Telnet oder FTP eine Verbindung zum Fernseher herstellen. Es ist möglich, diese Vorgänge mit bis zu 17 MB120-Motherboards durchzuführen. Es gibt jedoch keine Informationen darüber, wie es für mb130 funktionieren wird.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Vestel uretiminde browser olarak opera vardır. Google kullanılamaz.

hosbulduk hosbulduk modlama soruyor heralde
Hocam adam direkt donanımda özel kod çalıştırmak dan bahsediyor galiba. Kendi istediği bir kod parçasını TV donanımda çalıştırmak istiyormuş. Aslında teraspy teraspy hoca bilir bu konuyu da burda değil geçmişte bı mesajında vardı bunla ilgili bişey diye hatırlıyorum.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
tv de root yapmak istiyor ,bunu yapabilmek icin mevcut tv sistemine girebilmek bir kod oldugunu saniyor/düsünüyor ,kod ile sistemde root hakki aldigi zaman örnegin tv de opera yerine chrome tarayicisini eklenebilecegini/ekleyebilecegini veya herhangi bir baska uygulama ekleyebilecegini/calisabilecegini düsünüyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
tv de root yapmak istiyor ,bunu yapabilmek icin mevcut tv sistemine girebilmek bir kod oldugunu saniyor/düsünüyor ,kod ile sistemde root hakki aldigi zaman örnegin tv de opera yerine chrome tarayicisini eklenebilecegini/ekleyebilecegini veya herhangi bir baska uygulama ekleyebilecegini/calisabilecegini düsünüyor.
Peki oluyor mu ☺️

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hocam ben farklı anladım TV'ye girmek için kod sormuyor. O kısmın nasıl olduğunu sormuş yada mümkün olup olmadığını. Bahsettiği kod yazılım anlamında mesela TV işlemcisi hangi mimaride bilmiyorum ama mesela ARM bir çipse bununla uyumlu bir yazılımı veya kendi yazdığı bir parça kodu çalıştırmak istiyor TV üzerinde.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Peki oluyor mu ☺

Telnet veya ftp ile mevcut sisteme giris yapmak mümkün ama bunu T TommyData bile mb120 ye kadar nasil oldugunu biliyor, üst kartlarda su anda sisteme girisin nasil oldugu bilinmiyor yapilan denemeler basarisiz oldu.Ayrica vestel bunu artik sanki engellemeye de basladi ,mb97 lerde girisi su anda engellendi veya en azindan benim mb97 de girilmiyor artik..Eger baska kisitlama yoksa widget linklerle bazi uygulamalari tarayicidan calistirmak zaten mümkün .onun haricinde emulator ile app hazirlayip sisteme ekleyebilir mi bilemiyorum böyle bir uygulama tv üreticileri icin mevcut..
Bir cok yabanci foruma da üyeyim modlama alaninda en güncel ve en cok icerik bizim forumda mevcut ,yapmak istedigi konular hakkinda herhangi bir yazi okumadim .Sistem yazilimina müdahale etmek ve yeni program eklemek cok zor diye düsünüyorum..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt