Vestel KCM 9914 Kurutmalı Çamaşır Makinesi İnceleme

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Düşü
Bu adamın nefret edeni çok ama ben sevmenin haricinde ciddi saygı duyuyorum kendisine. VESTEL bünyesinde olduğum dönellerde kendisi ile bizzat ikili diyaloglar kurmuş birisi olarak bu adamın emrinde binlerce mühendis varken benim fikrimi alması ve uygulaması ise bana göre ayrı bir takdir edilmesi gereken durumdur.

Çok tehlikelidir iş konusunda, Ben Askerde Kolordu Komutanımın karşısında bu kadar tırstığımı hatırlamam ama ''nasıl gidiyor bakalım?'' diye Hulusi Kentmen sertliğinde ama o babacan tavırla sorduğu soru dahi benim için yetiyordu.

Allah daha büyük başarılara imza atmasına vesile olsun inşallah. Bazen soruyorlar bana ''Ado delimisin olm eline ne geçiyor ki bu kadar koşturuyorsun?'' diye. Yahu ben kazanmasam da Ülkem kazanıyor daha ne olsun arkadaşlar :ok

Düşüncelerimiz aynı hocam.:hoba1:cak
hatta bir iki telefon projem var venüsünü tasarla yarışmasında katıldım çok beğenildiğini ancak henüz bu kapsamda olmadıklarını telefonla özel arayarak söylediler.Hani projem yapılsa herkes venüs alır o derece yani.Diyorum bu adama direk ulaştırmayım ben kazanmasamda ülkem kazansın.Bu arada projemi size atacağım hocam incelerseniz sevinirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yahu Umutcum bak bu kardeşimiz de servismiş (Kendisi öyle diyor)

https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...kirdek-yazilim-konusu.445/page-173#post-47039

Şimdi Allah aşkına ben bu servisten ne beklerim ki?

Vizyon yok
Misyon yok
Ufku dar
Eğitim yok
Merak edip araştırmamış vs vs

Yani bizler yazarken veya sohbet ederken hep VESTEL diyerek suçluyoruz lakin VESTEL elinde imkan olsa daha kalifiye, daha kültürlü, daha eğitimli, daha okumuş, daha vizyon sahibi kişilerle çalışmayı istemez mi sence de?

Sonuçta SERVİSİM dediği adama her ay onbinlerce ödenek çıkartan bir firma, Zaten bu parayı verecek yani daha iyisi olsa neden yetersiz servislere ödeme yapmak zorunda kalsın ki?

Diyeceğim o ki sorun bizde arkadaşlar. Ülkede işsizlik var deniyor bence yalan, Yıllardır ama gerçekten yıllardır biz çalıştıracak personel bulamıyoruz. Ülkede işsizlik var evet, Masa başı sabah 9 akşam 5 iş arayan kesim için büyük bir işsizlik var doğru.

Peki abi sen masada otur, ben de masada oturayım, Mert kardeşimiz de masada otursun, Ahmet zaten masadan kalkmaz.

Tamam da abi çayları kim getirecek? :alala

Katılıyorum hocam eğitim çok önemli kendimizi eğitmemiz lazım herşeyi öğrenmek gerek .Özellikle gelecek nesiller için eğitim adına her türlü feragat yapılmalı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Düşü

Düşüncelerimiz aynı hocam.:hoba1:cak
hatta bir iki telefon projem var venüsünü tasarla yarışmasında katıldım çok beğenildiğini ancak henüz bu kapsamda olmadıklarını telefonla özel arayarak söylediler.Hani projem yapılsa herkes venüs alır o derece yani.Diyorum bu adama direk ulaştırmayım ben kazanmasamda ülkem kazansın.Bu arada projemi size atacağım hocam incelerseniz sevinirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Katılıyorum hocam eğitim çok önemli kendimizi eğitmemiz lazım herşeyi öğrenmek gerek .Özellikle gelecek nesiller için eğitim adına her türlü feragat yapılmalı.

Zevkle incelerim azizim yalnız telefon konusunda ben biraz odunumdur :kiskis

Nedendir bilmem ama Futbol, Cep telefonu, Araba gibi konular nim hep yüzeysel ilgi alanımda kalmıştır, derinlerine inmemişimdir. Ben de bu alanda bir çok şeyi sizlerden öğreniyorum :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Zevkle incelerim azizim yalnız telefon konusunda ben biraz odunumdur :kiskis

Nedendir bilmem ama Futbol, Cep telefonu, Araba gibi konular nim hep yüzeysel ilgi alanımda kalmıştır, derinlerine inmemişimdir. Ben de bu alanda bir çok şeyi sizlerden öğreniyorum :ok
Çok basit hocam zaten resimlerle anlatmayı çalıştım amotör oldu belki de bu yüzden ilgi görmedi geri çevrildi.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Makinanın son bir özelliği daha çıktı.Gerçi eşim başından beri farketmiş ben kullanmadığıma geçen banyoda fark ettim.

Özellik şu makine yıkama bittikten sonra 1 dk boyunca işlem yapılmazsa kendi kendini kapatıyor.Tasarruf ve pratiklik açısından küçük ancak güzel düşünülmüş bence.:ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Makinanın son bir özelliği daha çıktı.Gerçi eşim başından beri farketmiş ben kullanmadığıma geçen banyoda fark ettim.

Özellik şu makine yıkama bittikten sonra 1 dk boyunca işlem yapılmazsa kendi kendini kapatıyor.Tasarruf ve pratiklik açısından küçük ancak güzel düşünülmüş bence.:ok

samsung bulasık ve camasır makınamda program bıtınce kendını kapatıyordu pratık olusu guzeldı. Yenı aladıgım vestel bulasık makınasında, ıllakı son vurusu kullanıcı yapacak :hihi

enerjı tasarrufu konusunda bence farkı hıssedemezsınız bekleme modunda cogu cıhaz 1-2wattan fazla tuketım yapmaz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
samsung bulasık ve camasır makınamda program bıtınce kendını kapatıyordu pratık olusu guzeldı. Yenı aladıgım vestel bulasık makınasında, ıllakı son vurusu kullanıcı yapacak :hihi

enerjı tasarrufu konusunda bence farkı hıssedemezsınız bekleme modunda cogu cıhaz 1-2wattan fazla tuketım yapmaz.

orası öyle hocam atıyorum 10 milyon bu makineden satılsa yapılacak tasarruf boyutu ortaya çıkar.Çoğu güncel cihaz bu mantıkla üretiliyor yoksa a sınıfı bir makine ile a+++ makine arasındaki fark ancak 10 yıl sonra amorti ediyormuş.

R Çevrimdışı

ressam32

Yeni Üye
25 Kas 2018
6
46
Selamlar bende 9914 modelini almak istiyorum çok sikinti yaparmi birde hover 5106 var ikisi arasında kaldım

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Selamlar bende 9914 modelini almak istiyorum çok sikinti yaparmi birde hover 5106 var ikisi arasında kaldım

hoower dan ve hotpointten uzak durun.hoower çin üretim sıkıntılı , hotpoint ariston iae türkiye den çekildi.

vestele gelirsek ilk sıkma denemesinde ve başlangıcında sarsıntı ve sallanma malasef mu modelde de var.Hatta aynı kasa ve panel yapısı kullanılan diğer kurutmasız modellerdede var .Kısaca bu sarsıntı ses ve titreşim olayını dert etmezseniz makinede başka sorun yok.

Tek canımı sıkan günlük programın tek durulama yapması ve ilave durulama eklenenemesi.

Diğer programların özelikle içine yük atıldıkça program süresinin 3.5 4 saat gibi uzun sürelere çıkması ve düşürülememesi.

Birde titreşim sallantı olayı var işte doğruya doğru yani siz bilirsiniz yinede.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
hoower dan ve hotpointten uzak durun.hoower çin üretim sıkıntılı , hotpoint ariston iae türkiye den çekildi.

vestele gelirsek ilk sıkma denemesinde ve başlangıcında sarsıntı ve sallanma malasef mu modelde de var.Hatta aynı kasa ve panel yapısı kullanılan diğer kurutmasız modellerdede var .Kısaca bu sarsıntı ses ve titreşim olayını dert etmezseniz makinede başka sorun yok.

Tek canımı sıkan günlük programın tek durulama yapması ve ilave durulama eklenenemesi.

Diğer programların özelikle içine yük atıldıkça program süresinin 3.5 4 saat gibi uzun sürelere çıkması ve düşürülememesi.

Birde titreşim sallantı olayı var işte doğruya doğru yani siz bilirsiniz yinede.

Hoover'in tüm ürünleri çin malı değil maalesef ayrıca vestel ürünlerine siemens,bosch fiyatı çekiyorsa sarsıntı ve sallanma sorununu çözüp programlarını geliştirmesi lazım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
aynen dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.2 hafta önce vestel çeyizseti almaya karar veren arkadaşım bu hafta fiyat farkının 1000 liraya inmesinden dolayı hepsini bosch aldı.Üstelik bulaşık makinesi inverter motorlu , bulaşık makinesi 2 program fazla. vs.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
aynen dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.2 hafta önce vestel çeyizseti almaya karar veren arkadaşım bu hafta fiyat farkının 1000 liraya inmesinden dolayı hepsini bosch aldı.Üstelik bulaşık makinesi inverter motorlu , bulaşık makinesi 2 program fazla. vs.

Genelde bu forumda gördüğüm kadarıyla bosch grubu pek sevilmiyor ancak ürünlerinin genel anlamda sorunsuz olduğunu söyleyebilirim annem 15 yıl boyunca wfl1610 modelini kullandı motor kömürü bitti diye 24460tr aldık 15 yıl boyunca hiç sorun çıkarmadı giriş seviyesi bir makine olmasına rağmen.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Genelde bu forumda gördüğüm kadarıyla bosch grubu pek sevilmiyor ancak ürünlerinin genel anlamda sorunsuz olduğunu söyleyebilirim annem 15 yıl boyunca wfl1610 modelini kullandı motor kömürü bitti diye 24460tr aldık 15 yıl boyunca hiç sorun çıkarmadı giriş seviyesi bir makine olmasına rağmen.

sevilmiyor değilde hocam genel anlamda bhs grubunun servis ve müşteri memnuniyeti anlayışını eleştiriliyor. Haksız da değiller açıkcası.Bosch servisi vestel servis kalitesinin arkasında kalıyor birçok konuda.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
sevilmiyor değilde hocam genel anlamda bhs grubunun servis ve müşteri memnuniyeti anlayışını eleştiriliyor. Haksız da değiller açıkcası.Bosch servisi vestel servis kalitesinin arkasında kalıyor birçok konuda.

Şimdiye kadar servisiyle kurulum dışında muhattap olmadım ürünlerinin arıza yapma olasılığı düşük evet vestelin servisi iyi venus e3 telefon var cebımdeyken kendı kendıne ekran gitti aynı gün ekranını değiştirdiler güven üssünde ancak vestelin fiyat konusunda çalışma yapması şart o parayı istiyorsan makinen 800 liralık makineler gibi titremeyecek ses yapmayacak bir bosch kalitesine ulaşması için epey çabalaması lazım boschtan önce vestelin makinesi vardı epey çektirdi bize.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt