vestel grubu tv kullanıp, hareketli görüntü (motion) performansından memnun olanlar....

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
tekrarlıyorum: vestel grubu tv sahiplerinden hiç mi motion'dan memnun olan yok ? hiç bir paylaşım gelmiyor.

forumlar paylaşım alanlardır arkadaşlar. sizin için bir önem arz etmeyen bir bilgi, başkası için çare olabilir. iyi forumlar.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
arkadaş bir ekran görüntüsü paylaşımı istedik. ama sanki vatandaşın canından can istedik, iyi mi? bir tane bile yok. :oku

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Benim tv de de o sıkıntı var ama sanmıyorum 4 4 lük olanı ayrıca ordaki ayarlar panel anakart ayrıca fabrika kalibrasyonuna göre değişiklik gösterebilir yani düzgün diyen birinin attığı ayarlar senin tv de görüntünün de komple gitmesine bile sebep olabilir diye düşünüyorum

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Benim tv de de o sıkıntı var ama sanmıyorum 4 4 lük olanı ayrıca ordaki ayarlar panel anakart ayrıca fabrika kalibrasyonuna göre değişiklik gösterebilir yani düzgün diyen birinin attığı ayarlar senin tv de görüntünün de komple gitmesine bile sebep olabilir diye düşünüyorum
hocam hep olasılıklar üzerine konuşuyoruz. servis menüsünde olan bir ayarın, tvnin panelini bozacağına ihtimal veremiyorum ben mesela.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
hocam hep olasılıklar üzerine konuşuyoruz. servis menüsünde olan bir ayarın, tvnin panelini bozacağına ihtimal veremiyorum ben mesela.

Panelini bozar demedimki görüntünün gitmesine sebep olabilir dedim ekranda birsey görmeyince eski haline de getirmek başa bela bir iş olabilir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
sizlerin anlayacağı dilden yazarsam öncelikle IPS paneller VA dan daha hızlıdır!
daha da iyi doğru renk üretirler!

yine genel olarak yazarsam input-LAG+response-time gibi değerler de IPS de daha iyidir!

Not;en iyi Monitörler de IPS dir!(ancak bunlar çok çok azdır)

siz sanırım "CRT" gibi hızlı ve hiç bir falso vermeden motion arıyorsanız o zaman hiç günümüz TV lerin den almayınız!

işin yine sizin anlayacağınız dilden yazarsam,siz sanırım suçu motor da filan değil de kaportada arıyorsunuz gibi
geliyor bana:hihi

ben de iki tane IPS li panel vardır birisi yeni aldığım Grundig,hadi bunu eledim veya geçtim diyelim
iyi de diğer Tosh panelim TN panel gibi acaip hızlı,CRT ye yakın LAG var veya TN panelle aynıdır!
Diğer Tosh panelim VA olsa bile diğer IPS li Tosh panelle kafa kafaya aynı sayılır!
ve bunlar elim de referans niteliğin de panellerdir+diğer IPS li panel bir de 3D li olduğu için
daha yavaştır! ama burada da durum tam tersidir!

sonuç;sizin adam gibi "motorunuz" yoksa panel ister VA ister IPS olsun havagazıdır o zaman:kiskis

suçu da yalnış adreste aramayın ltf

Not;üstelik bakıyorum Vestel için konuşursam bu ne yaw,zırt pırt "yazılım" mı çıkar!
Ati veya NVidia GCard mıdır bunlar:hmm

yok ana kartı nedir yok yazılımı bilmem nemidir diye olmaması gereken muhabbetler yapılıyor!

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Panelini bozar demedimki görüntünün gitmesine sebep olabilir dedim ekranda birsey görmeyince eski haline de getirmek başa bela bir iş olabilir
full yazılım hazırda hocam. :yumruk
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sizlerin anlayacağı dilden yazarsam öncelikle IPS paneller VA dan daha hızlıdır!
daha da iyi doğru renk üretirler!

yine genel olarak yazarsam input-LAG+response-time gibi değerler de IPS de daha iyidir!

Not;en iyi Monitörler de IPS dir!(ancak bunlar çok çok azdır)

siz sanırım "CRT" gibi hızlı ve hiç bir falso vermeden motion arıyorsanız o zaman hiç günümüz TV lerin den almayınız!

işin yine sizin anlayacağınız dilden yazarsam,siz sanırım suçu motor da filan değil de kaportada arıyorsunuz gibi
geliyor bana:hihi

ben de iki tane IPS li panel vardır birisi yeni aldığım Grundig,hadi bunu eledim veya geçtim diyelim
iyi de diğer Tosh panelim TN panel gibi acaip hızlı,CRT ye yakın LAG var veya TN panelle aynıdır!
Diğer Tosh panelim VA olsa bile diğer IPS li Tosh panelle kafa kafaya aynı sayılır!
ve bunlar elim de referans niteliğin de panellerdir+diğer IPS li panel bir de 3D li olduğu için
daha yavaştır! ama burada da durum tam tersidir!

sonuç;sizin adam gibi "motorunuz" yoksa panel ister VA ister IPS olsun havagazıdır o zaman:kiskis

suçu da yalnış adreste aramayın ltf

Not;üstelik bakıyorum Vestel için konuşursam bu ne yaw,zırt pırt "yazılım" mı çıkar!
Ati veya NVidia GCard mıdır bunlar:hmm

yok ana kartı nedir yok yazılımı bilmem nemidir diye olmaması gereken muhabbetler yapılıyor!
ben mükemmellik seviyesinde motion kalitesi beklemiyorum zaten hocam. sabir resim şahaneyken, yakın plan motionda rezillik görüp, "resim kalitesine ayrılan pay yerine motion az biraz daha iyileştirilebilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
arkadaş bir ekran görüntüsü paylaşımı istedik. ama sanki vatandaşın canından can istedik, iyi mi? bir tane bile yok. :oku
Tüm tvler birbirine uymaz ki :)
Hadi ben bizim 9090'dan vereyim :

videoset.jpg

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Servis menüsündeki bir çok ayar sadece okumak ve görmek içindir son kullanıcı değişiklik yapamaz. teraspy teraspy usta hariç ?
Servis menüde girdiğiniz bir çok bölümün en altında ONLY READ yazar.
video settings kısmında değişiklik yapılabiliyor usta. ama gerçekten değiştiriyor mu, veya ne anlama geliyor , bilmiyorum. bilen varsa meydan burada. :tara

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt