vestel grubu tv kullanıp, hareketli görüntü (motion) performansından memnun olanlar....

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Nasıl anlycağız herkezin gözü görüşü başka.Yazılım olarak ne yapılabilir bunu düşünmeliyiz bence.
hocam yakın planda özellikle olmak üzere, nesne veya kişi hareket ettiğinde gölgemsi izler bırakıyor mu, buna dikkat ederek bulunabilir. ya da sağdan sola veya yukarıdan aşağıya kamera çok hızlı hareket ettiğinde...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3 liralık üründen 5 liralık performans almaya çalışmayın bence. Bırakın nasıl çalışıyorsa öyle kalsın. :kiskis
hocam hep aynı şekilde yaklaşıyorsunuz . eğer zayıf da olsa bir ihtimal varsa peşinden gitmek yanlış mı?

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
Senin dediğin olay ips panelle ilgili sanırım ve malesef buna şimdilik bir çözüm yok LG nin kendi TV lerinde bile oluyormuş malesef buna bir çözümde yok gibi ha iyi bir ürününü Alirsan ona bişi diyemem ama Umut Barış Umut Barış arkadaşın dediği gibi 3 liralık üründen 5 liralık performans beklememek lazım bende ips panelin goruntusu daha iyi diye kanıp aldım bir dahada ips panel bir TV alacağımı hiç sanmiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
hocam hep aynı şekilde yaklaşıyorsunuz . eğer zayıf da olsa bir ihtimal varsa peşinden gitmek yanlış mı?

Değil elbette ama böyle deneme yanılma ile yapmak hem riskli hem de yorucu.
Daha iyi bir yolu olsa Vestel mühendisleri öyle yapardı zaten. Eline yapışacak değil ya adamların. :kiskis

Detaycı biriyseniz Vestel son adres olmalı bence.
Ben de detayları hataları fark edebiliyorum ama umursamıyorum, koşullamıyorum kendimi.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
eğer zayıf da olsa bir ihtimal varsa peşinden gitmek yanlış mı?
Yaklasik 15 ay önce foruma üye oldum.Güncelleme sebebiyle tv bozulmustu ayrica youtube sorunum vardi. Ayrica merak ettigim diger nokta anakart degisimi yapip performansi artirmak mümkün mü sorusuna cevap bulmak idi.
Full yazilim elime gectikten sonra youtube sorunumu cözebilirim belki düsüncesiyle burada paylasilan tüm *mb95 yazilimlarini denedim .Portal calismalari yaparken kendimden kaynaklanan hata sebebiyle anakarti tamir olmayacak sekilde bozdum ve ikinci soruma cevap arama secenegini degerlendirmeye aldim ve bu konudaki sorularimin cevaplarini kendim deneyerek buldum.
Forumdan kendi adima cok sey ögrendim, hala ögrenmeye de devam ediyorum.Kendi adima sizinde yaptiginiz gibi ihtimal varsa bunu deneme yolunu seciyorum ve ögrendiklerimi/denemelerimi üyelerle paylasmaya calisiyorum.
Forum icerigi zaten bu sekilde ulasilan bilgiler sayesinde daha da zenginlesiyor....

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
vestel grubu tv sahiplerinden hiç mi motion'dan memnun olan yok ? hiç bir paylaşım gelmiyor.
UD9200 ( Samsung VA Panel ) varken bende memnun değildim,smr 1800 hz diyordu ancak ekrandaki görüntüler öle demiyordu,hatta motion kötü olduğu için bu tv ler böyle mi değil mi araştıra araştıra bu forum ile tanışmıştım,vestel in sanırım hiç bir modelinde titreme ve bulanıklık giderme yeteneği olan bir cihaz yok,bulanıklıkğı geçtim titreme giderse o bile kafi ama sanırım bu yeteneklerden zayıf cihazlar,hatta ben UD9200 ile ps4 dahi oynamıştım ve bariz neredeyse ghosting e çalan nesnelerin peşinde kuyruk gibi takip eden izler bırakıyordu,sevigli Umut Barış Umut Barış ın dediği gibi 3 liralık ürünlerden 5 liralık performans beklememek ve ihtiyaca uygun ürün bakmak en iyisi.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
performans beklememek ve ihtiyaca uygun ürün bakmak en iyisi.
Bazi performanslar lisans veya model kisitlamalari sebebiyle tüketiciye ulasimi yazilim kisitlamasi yapilarak engellenebiliyor, modifiye bölümünde bunlarla ilgili deneyimler, bilgiler paylasiliyor.
Mb230 da mesala normal tüketiciye pip, memc, dts özelligi kapali olarak geliyor tv veya bazi uygulamalar oldugu halde smart menüde pasif (alexa gibi) bunlar modifiye ederek acilabilen özellikler.Bunlari denemeden bulmak mümkün degil.Görüntü konusunda eger donanimsal yetersizlik yoksa yazilimsal veya ayarlara müdahale ile düzelme imkani olabilir denemek lazim.
Benim mb95 anakartda vasat performans gösteren CMO panelim mb110 anakart taktigimda cok memnun kaldigim görüntü performansi göstermisti .Buradan sorunlarin sadece panelden kaynaklanmadigi sonucunu cikarabiliriz.Su anda mb230 anakart ve 4k panel olan tv yerine günlük kullanimda mb110 anakartli tv yi tercih ediyorum.

TamirciÇırağı Çevrimdışı

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
59
30
hocam yakın planda özellikle olmak üzere, nesne veya kişi hareket ettiğinde gölgemsi izler bırakıyor mu, buna dikkat ederek bulunabilir. ya da sağdan sola veya yukarıdan aşağıya kamera çok hızlı hareket ettiğinde...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yakın plan gölgelenmeleri için Ekran ayarlarından Gürültü azaltma seçeneğine girip kapalı konumda deneyebirmisiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt