VESTEL Digiturk Smart TV uygulaması & D-SMART GO

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ado' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Ben sorunun temelinde, teknoloji geliştirmek yerine pazardan pay kapma kaygısının yattığını düşünüyorum. Önce kendi içerisindeki ağır bürokrasiyi de çözsün. Sosyal mecra kullanıcılarını dikkate aldıkları kadar bu işin yapı taşını oluşturan forumcuları muhatap almayı kabul etsin.

Onlar adına gönüllülük esasına göre senelerini harcayan insanlara saygı duysun da lutfen bir cevap versinler sorduğumuz sorulara  :ok:

Kendi içinde sorun yaşamaları normal, sonuçta herkes aynı fikirde olmamalı. Ancak bu dışarıya yansımamalı. Karar alırken etki etmemeli. Ortak noktaya varılmalı.

Açıkçası forum kullanıcısını dikkate aldıklarını zannetmiyorum.

Donanımhaber de Melike (rütbesi firma çalışanı) sürekli gezerken şu ürünü gördüm diye Vestel ürünlerinin linkini atıyor.

Yani bu yönteme bu devirde karar veren kim acaba?

İnsanlar zaten ithal ürünlere ek vergi meselesi yüzünden Vestel'e kin duyuyorlar.

Bu ek vergi olayını kendilerini mi istedi yoksa ön ayak olun arkası gelir mi dediler bilemiyorum. O da meçhul. 

Şu Vestel'in böyle üretim imkanına sahip olup da böylesine de kötü bir algıya sahip olması da büyük bir inadın eseridir başka birşey değil. 

Şimdi ben bu Movie Sense /SMR/FMR/RMR konusunda tüketici hakem heyetine bir başvuru yapsam ve düşüncelerim gerçek olsa ve bunu donanımhaber'de yazmış olsam gerisini siz düşünün. Burdan kimseyi tehdit etmiyorum yanlış anlaşılmasın, anlatmak istediğim şey algı meselesi.

Hata üstüne hata yaptıkça teknoloji seven her tüketiciyi kazanmazsınız.

VESTEL'in Melikesi tam bir stratejik hatadır benim gözümde.

Reklam içerikli firma temsilcisi barındıracaklarına, Kurumu da forum kitlesini de yakından tanıyan, iyi dialog kurabilecek arada köprü vazifesi kurabilecek benim gibi tecrübeli isimlere danışıp ''Neler yapabiliriz'' diye sorsalardı ortaya çok daha yapıcı bir sonuç çıkartılabilirdi.

Zaten yazdığı bölümün sıcak fırsatlar olması dahi, hitap ettikleri kitleyi ortaya koyuyor.

DAHA DAHA DAHA felsefesi ile sadece daha çok mal satmaya odaklanmak yerine, bu malı satın almış olan kitleye de saygı duymayı öğrenmediği sürece VESTEL halen hak ettiği yerde olamayacaktır. :ok:

Aklıma gelmişken; Melike kurum personelimidir yoksa pazarlama şirketlerinden birisnemi tabidir o da tartışılır. Ancak her ne olursa olsun, taktikleri yanlış. :ok:

Hocam isterse Melike Samsung çalışanı olsun, kimse yemez o numarayı. 

Belki Samsung'a algıdan ve kaliteden dolayı olumlu yanaşırlar ama piyasayı araştırır yine de o bölümün kullanıcısı. 

İnsanlarda güven algısını kuramadıktan sonra çok mal satmanız birşey ifade etmez. 

İnsanlar bir daha sizin malınızı almaz. 

Samsung kasası soyulan düşük donanımlı o kadar telefon üretti de n'oldu? Mecbur kaliteyi yükseltmek zorunda kaldı.

Ama orada da Türkiye'de olmasa da Huawei, Xiaomi gibilere kaptırdı payını. Android One cihazlar da cabası. 

Bu kafayla devam ederlerse kendileri oturup ağlayacaklar.

Tabi bir de o kadar işçi maaşını alamayacak veya işsiz kalacak.

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28
Merhaba @ado hocam

Adem bey diğer forumda digiplay uygulamasının bir şekilde yüklendiği belirtilmiş. bu konu hakkında bilginiz var mı ? yakında zaman da vestel bizim için bir güzellik mi yapacak acaba ? 50 fa 8200 model olduğunu belirtmiş ve market fotoğraflarını paylaşmış arkadaş

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: VESTEL Digiturk Smart TV uygulaması & D-SMART GO

axiom2005' Alıntı:
Merhaba @ado hocam

Adem bey diğer forumda digiplay uygulamasının bir şekilde yüklendiği belirtilmiş. bu konu hakkında bilginiz var mı ? yakında zaman da vestel bizim için bir güzellik mi yapacak acaba ? 50 fa 8200 model olduğunu belirtmiş ve market fotoğraflarını paylaşmış arkadaş

''Bi şekilde'' çok geniş bir kavram azizim :jeo:

Yüklediğini iddia eden arkadaş ''Ne Şekilde?''' sorusuna da makul mantıklı bir cevap verebilmeli değil mi? ;)

Hele ki MB96 anakartlı 8800 de böyle bir destek zaten yok. 

DTP zaten kurumsal anlaşmalar neticesi yok ben anlayamadım ki tv de açsa dahi sistemi nasıl çalıştıracak? Ne şekilde olduğunu anlayamadığımız uygulamayı açmasını takiben, Ne şekilde olduğunu anlayamayacağımız şekilde DT den de içeriye kripto ajan mı soktu acaba :)))

Dalga geçmiyorum azizim cidden kimin nasıl açtığını bilmiyorum ancak açtığını iddia eden arkadaş ''NASIL?'' sorusuna da makul bir cevap verebilmeli bence :ok:

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28

Ado' Alıntı:
axiom2005' Alıntı:
Merhaba @ado hocam

Adem bey diğer forumda digiplay uygulamasının bir şekilde yüklendiği belirtilmiş. bu konu hakkında bilginiz var mı ? yakında zaman da vestel bizim için bir güzellik mi yapacak acaba ? 50 fa 8200 model olduğunu belirtmiş ve market fotoğraflarını paylaşmış arkadaş

Yüklediğini iddia eden arkadaş ''Ne Şekilde?''' sorusuna da makul mantıklı bir cevap verebilmeli değil mi? ;)

DTP zaten kurumsal anlaşmalar neticesi yok ben anlayamadım ki tv de açsa dahi sistemi nasıl çalıştıracak? Ne şekilde olduğunu anlayamadığımız uygulamayı açmasını takiben, Ne şekilde olduğunu anlayamayacağımız şekilde DT den de içeriye kripto ajan mı soktu acaba :)))

Dalga geçmiyorum azizim cidden kimin nasıl açtığını bilmiyorum ancak açtığını iddia eden arkadaş ''NASIL?'' sorusuna da makul bir cevap verebilmeli bence :ok:

Haklısınız hocam :))

Hocam arkadaş da Nasıl sorusunun cevabını bilmiyor, Yine yazılım yüklerken geldiğini söylemiş , sanırım pek bilgisi yok konu hakkında ,ama ekran görüntüsü paylaşınca bir ara umutlandım ama durumu çözemedim . en sağlıklı bilgiyi sizden alabiliyoruz

image.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
axiom2005' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hocam arkadaş da Nasıl sorusunun cevabını bilmiyor, Yine yazılım yüklerken geldiğini söylemiş , sanırım pek bilgisi yok konu hakkında ,ama ekran görüntüsü paylaşınca bir ara umutlandım ama durumu çözemedim . en sağlıklı bilgiyi sizden alabiliyoruz

image.png

Konuyu okudum sanırım modlama ile yapmışlar.
Modlama konusuna bakmadım.

Ama resimlerde Vestel yazısı var sağ üstte.
Resmi uygulamada böyle bir sorun neden olsun ki?

IPTV uygulaması ile mi girdiler acaba n'aptılar? :haha:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

axiom2005' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Haklısınız hocam :)

Hocam arkadaş da Nasıl sorusunun cevabını bilmiyor, Yine yazılım yüklerken geldiğini söylemiş , sanırım pek bilgisi yok konu hakkında ,ama   ekran görüntüsü paylaşınca bir ara umutlandım ama durumu çözemedim . en sağlıklı bilgiyi sizden alabiliyoruz

https://forum.donanimhaber.com/vestel-smart-tv-lerde-digiturk-play-uygulamasi--121509510

2018 05 Şubat tarihinde yeni bir anlaşma yapıtı VESTEL ve DİGİURK, kampanya detaylarını biiyorum ancak yeni bir dönem başlangıcı olduğu belliydi. Bu anlamda arkadaş bu fotoyu ne zaman çekmiştir, bilgi ne kadar tazedir bilemiyorum.
Benim düşüncem, kurumsal anlaşma gereği eski uygulamalar süresi dolma, geçerliliğini yitirme vs gibi nedenlerle bitirirlip yeni kampanya sürecine geçiş yapmış olmalılar. Şahsi fikrim bu yoksa detay bilmiyorum açıkçası, Vaktim olsa araştırırım da daha araştırmam gereken ve sırada bekleyen onlarca konu var :))

Ben bu arkadaşımızın sizlere ve bizlere gereksiz zaman harcattığı düşüncesindeyim :ok:

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28

Ado' Alıntı:
axiom2005' Alıntı:

image.png

2018 05 Şubat tarihinde yeni bir anlaşma yapıtı VESTEL ve DİGİURK, kampanya detaylarını biiyorum ancak yeni bir dönem başlangıcı olduğu belliydi. Bu anlamda arkadaş bu fotoyu ne zaman çekmiştir, bilgi ne kadar tazedir bilemiyorum.
Benim düşüncem, kurumsal anlaşma gereği eski uygulamalar süresi dolma, geçerliliğini yitirme vs gibi nedenlerle bitirirlip yeni kampanya sürecine geçiş yapmış olmalılar. Şahsi fikrim bu yoksa detay bilmiyorum açıkçası, Vaktim olsa araştırırım da daha araştırmam gereken ve sırada bekleyen onlarca konu var :))

Ben bu arkadaşımızın sizlere ve bizlere gereksiz zaman harcattığı düşüncesindeyim :ok:

Teşekkürler hocam :)

arkadaş 27 ocak da yüklemiş, bekleyip görelim en iyisi :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
axiom2005' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İlgili link de mağaza dan eklemişler sadece.
Uygulama başka yolla çalıştırılıyor bence.
Çünkü uygulama ekranının sağ üstünde turuncu Vestel yazısı var.
Normalde resmi uygulamalarda böyle hatalar veya yazılar olmaz ki. Her markaya görünen ekran aynı olur.
Bu play uygulaması android box'larda yok mu? Play Store üzerinde olan bir uygulama değil mi?
TV'yi bozmak yerine böyle güvenli bir yolu tercih edebilirsiniz. :sırıtma:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

axiom2005' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Rica ederim, farklı bir gelişme olursa bizleri de bilgilendirin lütfen :ok:

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28
Ado hocam sizin de önceki mesajınız da belirttiğiniz gibi VESTEL & Digiturk iş birliği başladı, Vestel TV alanlara 1 sene boyunca digiturk hediye, Digiturk & Vestel iş birliği iki taraf için de hayırlı olacaktır :)

ThePunisher Çevrimdışı

ThePunisher

Yeni Üye
3 Mar 2018
27
Abi bu uygulama ekleme olayı bence mümkündür. Anrdoid yazılımlarda play storeda olmayan yazılımı telefona yükleyebiliyorsak bunda da böyle olmalı. Apple telefonlarda bile güvenlik duvarı kırılarak harici uygulama yüklenmekte.

Modlama ile bunu yapamazmıyız? Yeni sürüm tvlerde bulunan DT Play uygulamasının kodlarını vs. eski sürüm yazılımlara aktarabilmek mümkün olmalı ya :(

A Çevrimdışı

Alonzo22

Yeni Üye
24 Kas 2019
42
67
Merhaba!

Bu günlerde Vestel Smart TV'lerde D-SmartGO normal çalışıyor mu? Laliga başladığından beri bir sıkıntı var.
Aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba. Vestel'e de yazdım, DSmart'a da sordum, hepsi topu birbirlerine atıyorlar. ☹

Sorun: Filmi tıklıyorsun, renkli çember sürekli dönüyor, film başlamıyor...

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Merhaba!

Bu günlerde Vestel Smart TV'lerde D-SmartGO normal çalışıyor mu? Laliga başladığından beri bir sıkıntı var.
Aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba. Vestel'e de yazdım, DSmart'a da sordum, hepsi topu birbirlerine atıyorlar. ☹

Sorun: Filmi tıklıyorsun, renkli çember sürekli dönüyor, film başlamıyor...
Bende geçenlerde Dsmart go yu denedim can sıkıntısından malesef çalışmıyor

Geri
Üst Alt