VESTEL Digiturk HDCP Problemi

G Çevrimdışı

gilgames

Yeni Üye
23 Eki 2018
3
43
Merhaba benzer bir sorunda bende var. Benim problem yaşadığım Apple Tv ile Netflix izlerken oluyor.
Bu İçerik Oynatılmak İçim HDCP gerektiriyor diye bir yazı çıkıyor
tv model: smart 40FB7100 40'' LED TV
SN: 7659497 600344
bu siteden seri no ile arama yaptım bir şey çıkmadı.
tv nin servis menüsüne girdim DHCP 2.X NOK yazıyor. bu işe bir çözüm varmı acaba...
servisi aradım yardımcı olamadılar. yerel servisi aradım Ayarlarda Daha Fazla diye bir yer var oraya gir orada Dhcp Aktif et düzelir dedi. girdim baktım böyle bir şey yok. servisi geri aradım ulaşamadım. sahaya çıkmışlar.

yardımcı olursanız sevinirim

bu arada Apple tv ve kabloyu samsung tv de denedim bir sıkıntı yok. sadece bu tv de yapıyor

P Çevrimdışı

pisi123

Yeni Üye
25 Eyl 2018
7
22
sorunun kaynağı HDCP Status NOK yok. HDCP Status OK olunca düzelir.

aynı anakarta ait hdcpkey.bin yedeğini alıp sizin tv atmak çözüm olabilir.

spi yedeği HDCP 2.0 da hdcp.bin ve hdcp2.bin

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
bu sorunu bende yaşıyorum çaresi bulundumu?
benim tv den spi dosyasini indirdim linkteki dosyayi indirin spi dosyasinin icinde önce ihtiyaciniz olan degerleri sadece birakin ve tv ye usb op secenegi ile yükleyin.usb nin icinde spi dosyasi ve onun icinde de ihtiyaciniz olan deger kalsin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
benim tv den spi dosyasini indirdim linkteki dosyayi indirin spi dosyasinin icinde önce ihtiyaciniz olan degerleri sadece birakin ve tv ye usb op secenegi ile yükleyin.usb nin icinde spi dosyasi ve onun icinde de ihtiyaciniz olan deger kalsin

Sota Sota bu dosyayı sunucumuza alalım.

E Çevrimdışı

excan12

Yeni Üye
13 Mar 2020
28
41
yani sadece hdcp.bin ile hdcp2.bin mi usb bellekte kalsın sonra usb op ile yükleme yapayım doğrumudur?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tamam dostum spi klasörü açtım içine sadece hdcp dosyalarını attim hdcp 2.x OK oldu amazon prime da filmler açılıyor artık çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
yani sadece hdcp.bin ile hdcp2.bin mi usb bellekte kalsın sonra usb op ile yükleme yapayım doğrumudur?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tamam dostum spi klasörü açtım içine sadece hdcp dosyalarını attim hdcp 2.x OK oldu amazon prime da filmler açılıyor artık çok teşekkür ederim
rica ederim , diger üyelerimize not olarak ekleyeyim verdigim dosya sadece mb97 anakartli tv ler icin gecerlidir..hdcp.bin ile hdcp2.bin dosyalarini kullanmaniz gerekmektedir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,454
hosbulduk hosbulduk Usta paylaşım için teşekkürler.

D Çevrimdışı

DavidTur

Yeni Üye
30 Kas 2020
5
30
MB95 için hdcp.bin ve hdcp2.bin dosyaları lütfen. Bu dosyalara benimle aynı panele sahip birinden ihtiyacım var

Geri
Üst Alt