VESTEL Digiturk HDCP Problemi

M Çevrimdışı

mesinceer

Yeni Üye
26 May 2018
10
38
Vestel 32ph5065s televizyonum var.Bugün Digiturk bağlattım. Fakat TV'de hdcp hatası alıyorum HDMI kablo ile HD kanalları açtıgımda 5 saniye sonra hata veriyor. Web sayfasındaki yazılımlarınızda MB82s v1.3.7 yi yükledim ama düzelme olmadı.

FArklı bir yazılımla bu problemi çözebilir miyiz?

SEri numarası : 7050708 300243

Saygılarımla.

Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Vestel 32ph5065s televizyonum var.Bugün Digiturk bağlattım. Fakat TV'de hdcp hatası alıyorum HDMI kablo ile HD kanalları açtıgımda 5 saniye sonra hata veriyor. Web sayfasındaki yazılımlarınızda MB82s v1.3.7 yi yükledim ama düzelme olmadı.

FArklı bir yazılımla bu problemi çözebilir miyiz?

SEri numarası : 7050708 300243

Saygılarımla.

Adem Helvacı Ado

Kardeşim selamlar;

Kusura bakma lütfen cevap yazamamışım sana, Bira zboşluğum vardı geçmiş konuları incelerken gördüm, Son durum nedir? Sorununuz devam ediyorsa destek olalım :ok

M Çevrimdışı

mesinceer

Yeni Üye
26 May 2018
10
38
Kardeşim selamlar;

Kusura bakma lütfen cevap yazamamışım sana, Bira zboşluğum vardı geçmiş konuları incelerken gördüm, Son durum nedir? Sorununuz devam ediyorsa destek olalım :ok

Ado bey merhaba,

Estrafrullah cok yogun oldugunuzu biliyorum.
Baya bir deneme yaptım fakat sonuca ulaşamadım. Scart ile idare ediyorum.

Menu 4725 kısmında baktıgımda HDCP status NOK olarak görünmekte bunu değiştirmenin bir başka yolu var mıdır?
Kısacası problem devam etmekte :)

Teşekkürler, saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado bey merhaba,

Menu 4725 kısmında baktıgımda HDCP status NOK olarak görünmekte bunu değiştirmenin bir başka yolu var mıdır?

Teşekkürler, saygılar.

ben meslek hayatım byunca HDCP protokolünde bir kere sorun yaşadım o da 2011 yılında BUCA da görevliyken yaşamıştım, Fabrikadan bir protokol kodu yolladılar onu yükledim sorun düzelmişti.

Sizde şöyle bir deneme yapabiliriz.

Seri numarası paylaşın, full yazılımları kontrole delim, belki daha üst sürüm full yazılım da bulmaya çalışırız. Mevcut sürüm nedir bu arada onu da yazın lütfen. :ok

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Ado bey merhaba,

Teşekkürler, saygılar.
Digiturk hdcp 2.2 destegi ister sizinki 1.3 veya 1.4 destekli. Tv 2013 model tv hdcp 2.2 destegi olmayabilir.

M Çevrimdışı

mesinceer

Yeni Üye
26 May 2018
10
38
ben meslek hayatım byunca HDCP protokolünde bir kere sorun yaşadım o da 2011 yılında BUCA da görevliyken yaşamıştım, Fabrikadan bir protokol kodu yolladılar onu yükledim sorun düzelmişti.

Sizde şöyle bir deneme yapabiliriz.

Seri numarası paylaşın, full yazılımları kontrole delim, belki daha üst sürüm full yazılım da bulmaya çalışırız. Mevcut sürüm nedir bu arada onu da yazın lütfen. :ok

Cevaplarınız içni teşekkürler. Bir umut doğdu içime umarım olabilir ve çözüm bulabiliriz.

Seri numaraması : 7050708 300243
Model : Vestel 32ph5065s.

Full yazılım olup olmadığını bilmiyorum fakat v1.3.7 MB82 versiyonunu inidirip yüklemiştim. Görsel olarak menüler değişti. Ancak HDCP status aynı kaldı.

M Çevrimdışı

mesinceer

Yeni Üye
26 May 2018
10
38
Digiturk hdcp 2.2 destegi ister sizinki 1.3 veya 1.4 destekli. Tv 2013 model tv hdcp 2.2 destegi olmayabilir.

Teşekkürler. Ancak digiturk olup olmaması önemli midir bilmiyorum. Çünkü TV'nin kendi ayarlar sekmesinde HDCP Status'u NOK görüyorum. Digiturk eski receiver ile de denedim olmadı.

Ayrıca şöyle bir detay var, HDCP Status yazan kısımda herhangi bir değişiklik yapmama izin vermiyor. Acaba Hex editör ile config dosyalarını değiştirsem bypass edilebilir mi?

Saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cevaplarınız içni teşekkürler. Bir umut doğdu içime umarım olabilir ve çözüm bulabiliriz.

Seri numaraması : 7050708 300243
Model : Vestel 32ph5065s.

Full yazılım olup olmadığını bilmiyorum fakat v1.3.7 MB82 versiyonunu inidirip yüklemiştim. Görsel olarak menüler değişti. Ancak HDCP status aynı kaldı.
Size eski bir sürüm yolluyorum, 0.7.7
Önce bunu full yöntemi ile (Fiş çek tak) yükleyip durumu deneyiniz, sonra tekrar 1.37 ye upgrade edebilirsiniz :ok

En azından denemiş oluruz :ok

M Çevrimdışı

mesinceer

Yeni Üye
26 May 2018
10
38
Adem Helvacı Ado Bey,

Gönderdiğiniz yazılımı yukledim yine olmadı. 1.3.7'ye tekrar güncelledim. Yine olmadı malesef.
Dediğim gibi bir yöntem uygulanablir mi? Hex editor vs. gibi bir yöntemle HDCP status NOK kısmını OK Yapabilir miyiz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Adem Helvacı Ado Bey,

Gönderdiğiniz yazılımı yukledim yine olmadı. 1.3.7'ye tekrar güncelledim. Yine olmadı malesef.
Dediğim gibi bir yöntem uygulanablir mi? Hex editor vs. gibi bir yöntemle HDCP status NOK kısmını OK Yapabilir miyiz?

Kendi televizyonuma baktım şimdi HDCP 2.0 Status OK yazıyormuş.
Kendisi size yardımcı olacaktır. :ok

Geri
Üst Alt