VESTEL den Klima Konusunda Müthiş Atak ve Performans. VESTEL FLORA serisi.

E Çevrimdışı

erdem34

Yeni Üye
29 Ağu 2018
7
38
Bu Klımayı Nerden Aldınız

Govde Sacının Vıdalarını Neden Gevsek. Tozlanma Resmı Montaj Anında mı Cekıldı ?
Tozlar sonradan olmuş ürün sıfır geldi kutusunda ama gövde sacında böyle bir sorun var sıksan sıkılmıyor. Öyle sıkıştırmıslar. Sefaköy armonipark dan aldım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Buyuk ıhtımal klımanız naklıye sırasında yere dusurulmus. cıvatanın sacı lacka yapması ve sacın yamulmasından yola cıkarak konusuyorum.

tozlanma kullanımdan sonra olduysa normal ama montaj esnasında bu sekılde tozluysa ıade edılmıs urunu sıze satmıslar.

E Çevrimdışı

erdem34

Yeni Üye
29 Ağu 2018
7
38
Buyuk ıhtımal klımanız naklıye sırasında yere dusurulmus. cıvatanın sacı lacka yapması ve sacın yamulmasından yola cıkarak konusuyorum.

tozlanma kullanımdan sonra olduysa normal ama montaj esnasında bu sekılde tozluysa ıade edılmıs urunu sıze satmıslar.
Benim bu ürünü değiştirebilme olasığım varmı ? Soğuk modda dış ünite altından su sızıyordu. Servis çağırdım tahliye borusu yaptı. Kurulum da bu işlem de yapılmamıştı. Cihazın çalıştigi varsayılarak bu durumu normal gibi anlatan servis görevlisine güvenmelimiyim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederiz, iyi günler. :ok
Merhaba arkadaşlar, an itibariyle servis geldi ve kontrol etti.. en düşük fan ayarında ''ultrason sessiz mod ve sessiz mod'' da fandan gelen tıkırdamayı servis elemanı ile duyduk gözlemledik.. gelen sesin normal olduğu motorun çalışma sesi olduğu ve tüm klimalar da bu durumun olduğunu bu durumu bildiklerini , fan da bir arıza olsaydı mudahale edeceklerini söylediler. Tüketici olarak bü ürünü yatak odasında kullanıyor olsaydım muhtemelen rahatsız ettiği için sessiz mod da çalıştıramazdım. Pazarlama hilesi olduğunu bilseydim başka markalar tercih edebilirdim.. Vestel Flora 18000btu klima tecrübelerim bu yönde.. Bilgilerinize sunarım. Bilgi ve desteğiyle yardımcı olan bilgilendirme yapan arkadaşlarıma teşekkür ederim. İyi forumlar.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kement

Yeni Üye
4 Eki 2018
4
34
Merhaba,
Flora 18000 btu sahibiyim.
Sicakligi 30 dereceye aldim.Agiz sicakligi dusuk fan hizinda 46 yi gecmiyor.
Turboda ise 54 derece civarinda. Turboyu açmazsam oda koselerine soguk esiyo dogal olarak.
4-5 dakikada bir dinlenmeye geciyor .
Agiz sicakligi dusuk fan hizinda biraz daha iyi olmasi gerek gibi. Vakumu ozellikle servise soyledim yaptilar. İc unite sessiz. Ama dis unitede fan sesi haricinde islik gibi bir ses var.
A Ado, hocamin regal rac serisindeki testine uzak kalmis gozukuyo flora.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Merhaba,
Flora 18000 btu sahibiyim.
Sicakligi 30 dereceye aldim.Agiz sicakligi dusuk fan hizinda 46 yi gecmiyor.
Turboda ise 54 derece civarinda. Turboyu açmazsam oda koselerine soguk esiyo dogal olarak.
4-5 dakikada bir dinlenmeye geciyor .
Agiz sicakligi dusuk fan hizinda biraz daha iyi olmasi gerek gibi.
Ado hocamin regal rac serisindeki testine uzak kalmis gozukuyo flora.

havalar tam anlamıyla sogumadıgı ıcın klımalar bu gecıs donemlerınde tam randımanlı calısmaz.
cok cabuk termostata gecer. havaların soguyunca testınızı tekrarlayın :ok

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
B burock2010

Hicbir marka servisinin yaptığı hatayi cekmek gibi zorunlugugu olmadigini dusunuyorum.

A Ado sen nediyorsun.

Buraya katılmıyorum.Sorumluluk birinci derecede vestel e aittir.Büyük vizyon sahibi şirketlerde bu işler böyle yürür.

Vestel klima alsam montaja "ado" ya da ekibi gelirmi ki?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Buraya katılmıyorum.Sorumluluk birinci derecede vestel e aittir.Büyük vizyon sahibi şirketlerde bu işler böyle yürür.

Vestel klima alsam montaja "ado" ya da ekibi gelirmi ki?

Özel izin ile gitmişliğim var büyük tesadüf sonucu karşılaştığımız Özgür kardeşimizin evine :)

Sorun şu ki VESTEL ile resmi olarak uzaktan yakından hiç bir bağlantım yoktur.

Açıkçası beni de pek sevmezler :kiskis

O nedenle gönlüm isterdi lakin mümkün değil maalesef.

Çarşamba günü ELECTRA yetkili servisi ile 24.000BTU ELECTRA klima montajına gideceğim, Randevularımız karşılıklı alındı.

İlerleyen günlerde değişik markaların servisleri ile yine montajlara refakat etmeye çalışacağım sizler için.

Bizim yaklaşım şeklimizi bildiği halde izin vermeye CESARET gösteren her markaya gidebilirim.

CESARET diyorum zira ben bu motajlara REKLAM yapmak için veya sponsorluk kopartmak için gitmiyorum. Daha çok ürün tanıyabilmek ve tarafsız karşılaştırabilmek adına gidiyorum. Gördüğüm ne eksik var ise yazarım, allayıp pullamam, lakin güzele de ''Güzel'' derim elbette.

Bu anlamda VESTEL in bazı yetkilileri söylemlerimden hoşlanmadığı için bana oldukça cephe almış durumdalar. Ben zaten şahıs bazında bu kişilerin profesyonel değiş kişisel yaklaştıklarını düşünüyorum zira aslında benim yaptığım hiç bir markanın veya kurumun zararına bir girişim değil.

Sizin mühendisinizin gözünden kaçmış ve bunu ben yakalamışsam bu sizin eksiğinizdir benim kusurum değil :ok

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
A Ado Direkt mesaj yollayamadım, konu açmayı da bilmediğim için buraya yazdım kusura bakmazsın umarım.

Selamlar Ado usta nasılsın? Efsane cuma indiriminde şu klimaya rastladım, normalde çatı katı odam için Vestel Flora almayı düşünüyordum, şu fiyatı görünce(9000 btu 1300 tl) şaşırdım. Flora fiyatı 1800 civarı, beklediğim indirime girmemiş maalesef. Fikrini almak istedim, İndesit klima alınır mı? Pişman eder mi? Saygılar, iyi günler

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
A Ado Direkt mesaj yollayamadım, konu açmayı da bilmediğim için buraya yazdım kusura bakmazsın umarım.

Selamlar Ado usta nasılsın? Efsane cuma indiriminde şu klimaya rastladım, normalde çatı katı odam için Vestel Flora almayı düşünüyordum, şu fiyatı görünce(9000 btu 1300 tl) şaşırdım. Flora fiyatı 1800 civarı, beklediğim indirime girmemiş maalesef. Fikrini almak istedim, İndesit klima alınır mı? Pişman eder mi? Saygılar, iyi günler

Ustalar tabiki daha iyi bilir ama bu klima maalesef model olarak eski A+ klima artık giriş sınıfı klimalar bile yok . 9000 Btu için ve eski model bir klima için yinede ucuz denebilir belki ama çok diyemem. Bu sadece benim fikrim :)

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Ustalar tabiki daha iyi bilir ama bu klima maalesef model olarak eski A+ klima artık giriş sınıfı klimalar bile yok . 9000 Btu için ve eski model bir klima için yinede ucuz denebilir belki ama çok diyemem. Bu sadece benim fikrim :)
Markadan çekinip almaktan vazgeçtim, efsane cuma dediler yalan çıktı, bir tane bile düzgün klima indirimi yoktu. Başka indirimleri kovalayacağız artık. Vestel Flora 9000 veya 12000 btu almayı düşünüyorum.

C Çevrimdışı

coderMX

Yeni Üye
9 Ağu 2016
16
ÖTV indirimi yıl başına kadar devam ediyor. Acaba yılbaşından sonra klima almış olsam fiyatlarda ciddi artış olur mu?

Yaza doğru 2019 model yeni seri klimalar çıkabilir, acaba yazın gelmesini mi beklemek daha doğru yoksa yılbaşı gelmeden bir tane sipariş edeyim mi? Aklımca LG, Baymak, Vestel markaları var ama LG yada Baymak alma ihtimalim daha yüksek gibi.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
1750 tl civarı olan klima artık en ucuz 2000 tl ve üstü maalesef, zamanında almazsam böyle olur. Ado usta zaten ayrıntılı anlatmış ama kullanan varsa memnun mu pişman mı anlatırsa sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt