Vestel Çamaşır Makinesi Kullanıcıları Aman Dikkat. Vestel Bir Karar Almış

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,570
adem abi bu iş çözüldümü şimdi, yılda 1 kere dahi çamaşır makinesinin rulmanı bozulsa, uzatılmış garanti bu arızayı her seferinde garanti kapsamına sokarmı.

regal 5 kiloluk çamaşır makinesi kullanıyorum, faturasına baktım 2019'un 4'üncü ayında satın almışım, garantiyi uzatmak zorunda olduğumu fark ettim az önce.

söz konusu 5 kiloluk regalin 10 ay önce rulmanı garanti kapsamı dahilinde değişti, şimdi tekrar rulman sesi gelmeye başladı makineden.

makinenin 5 kilo olduğunu gözeterek dikkatli kullanıyorum ve çamaşırla doldurmuyorum makineyi, buna rağmen rulmanları 1 yıl en fazla 1.5 yıl dayanıyor anlaşılan.

makinenin 10 ay garantisi kalmış, garantisi bitmeye yakın tekrar rulmanı için servise başvurup ücretsiz rulman değişimi yaptıracağım.

önümüzdeki günlerde benim için en avantajlı paket olan +3 yıl ek garantiyi satın almayı düşünüyorum.

makinenin kendi garantisi bittiğinde, benim satın aldığım +3 yıl garanti süresi içinde, tekrar rulman arızası olursa, her seferinde ücretsiz onarımdan faydalanırım değilmi adem abi.

bu arada bendemi birşey var anlayamıyorum normalmi bu her yıl rulmanın ötmesi yahu, o kadar da dikkatli kullanıyorum makineyi.
Ek garanti sürecinde ürün değişimi yapılmaz sadece onarım hizmeti ve parça değişimini kapsar. Rulman garantiden değişir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ek garanti sürecinde ürün değişimi yapılmaz sadece onarım hizmeti ve parça değişimini kapsar. Rulman garantiden değişir.
iyide ek garanti var ürün tamiri mümkün değil değişim şart nasıl olacak ek garanti kapsam dışımı kalıyor ustam

öyle ise iyi değil ...

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benim istediğimde rulman bozulursa garanti kapsamında ücretsiz onarılsın.

1.5 yılda bir rulman bozuluyor.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
ve bir detay var vestel çamaşır makinaları hep dengesiz diyorlar neden ki? sıkmada hep yürüyen sarsılan... arçelik+siemens+bosch gibi markalarda bu yok?... hatta 2100 modelinde motor devrini sıkma yaparken 650 yerine biraz arttırmışlar sadece sesi artmış... termostattan ısıyı arttırıncada çok daha iyi yıkamış... 120 derece civarı tabi... tabi su kaynayınca sesli yıkama olmuş...

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,570
I Çevrimdışı

Istanblue 

Yeni Üye
18 Kas 2022
2
40
Lütfen yardımcı olun..

Hocam yardımınıza ihtiyacım var
Yeni üye olduğum için konuyu nereye açacağımı bilmiyorum affınıza sığınırım..

20.10.2022 Tarihinde Trendyol üzerinden Vestel-Simport ev aletleri firmasından 2 adet VESTEL CMI 98422 WIFI 9Kg 1200 devir makina aldım
Birinci cihaz ortağımın evine diğer cihaz ailemin evine kuruldu.
Kulurum yapan servis elemanı hızlıca kurulum yaptı ve makinanın ayaklarına vibrasyon önleyici ay al abi dedi ve çıktı.
Evde yaşlı annem ve babam olduğu için çok fazla kirli birikmediği için 1 hafta sonra makinayı çalıştırdım ve makine sıkma durumuna geldiği zaman aşırı titriyor ve duşa kabin camını bile sallıyor makina üstün de deterjan kutuları vs hareket ediyor.
Servisin dediği titreşim alıcı aldım ve 4 ayaklara yerleştirdim. Su terazisi ile teraziye aldım daha beter oldu. Servis kayıt açtırdım ve gelen servis ayak ayarlarında problem olduğu söyledi ve bir kaç parça kirli yada havlu isteyerek makinaya su aldırıp sonrasında hızlı sıkma programına alıp test etti ama makine sıkma yaparken vibrasyon devam ediyordu. Sıvı deterjanı makinanın üstüne koyduğum da hem hareket ediyor hemde içinde ki deterjan bildiğiniz yayık ayran yaparmışcasına sallanıyor. Bu durumun normal olduğunu 1200 devirde bu şekilde çalıştığını söyledi. Ortağımın evinde aynı makina var ama bu şekilde çalışmıyor dememe rağmen sorun olmadığı ayak ayarlarınız bozuktu dedi gitti. Tutmuş olduğu servis formunda ayak ayarları bozuk buna bağlı vibrasyon olduğu ayar yapılarak giderildi diye servis formu oluşturmuş. Vestel merkezden aranarak servisin çektiği video fabrikaya iletilmiş ve bu durumun normal olduğu yapılacak birşey yok denmiş aynı arıza için servis istememe rağmen üçretli servis yollaya biliriz diyorlar onuda kabul etmeme rağmen. Servis talebi açmıyorlar.
Ciddi anlamda mağdurum lütfen yardım..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt