Vestel Çamaşır Makinesi 9710 CIM sürekli yıkamanın son 10 dakika da kalması yıkamayı geç bitirmesi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
SEG marka makineyi ben de ayak ayarını çok çok ince yaparak bunu en aza indirdim. Yine de bir dengesizlik buluyor sıkmaya zor geçmek için. Asla tam doldurmam. Bütün şekilde değil yayık şekilde koyarım ki sıkarken her kenara eşit dağıtsın diye. Sözde kocaman "7kg kuru çamaşır kapasitesi" programında az su çeken ince kumaşlarda bile 5 kg bile olmadan atınca pat küt vurduğu oluyor. Sıkarken de helikoptere dönüyor. Ama o hassas ayak ayarı ile ve yarım yarım atarak en aza indirdim. Eski Bosch'da bunun çok daha kötü ayak ayarıyla bile kazan vurmazken bunda milimetrik ayarla bile titreme engellenemiyor (full fayans, su terazisi ve el ile ayarlı), Özellikle derinliği az olan makinelerde daha bir sorun gördüm. Vesteli de aynı Bekosu da aynı. Genişlik zaten 59-60 sabit, yükseklik de sabit yaklaşık 85 cm. Ama derinlik (ön-arka mesafesi) değişiyor makinelerde, özellikle derinliği az olanlarda kazanın sıkma esnasında ön-arka vurması da oluyor. Denge taşı pat pat ön kapağa vuruyor sanki. Tambur hacmini tambur çapını genişletip derinliği azaltarak sabit tutuyorlar fakat böyle sorunlara yol açıyor.
Beko dada bu sorunun olduğunu bilmiyordum.Anlamadığım kronik bir sorunu bu kadar mühendis varken nasıl çözemiyorlar.Yada bunu bir sorun olarak mı görmüyorlar?

U Çevrimdışı

urzais

Yeni Üye
15 Mar 2021
8
51
Katılıyorum hocam , baştan sorun az olmasına rağmen sanki amortisörler eskidikçe bu vurma ve pat küt sesi artıyor.Eşim çamaşırı az ve dengeli koyarak bu sorunu en aza indirdi.
Maalesef makineyi pamuklara sararak kullanmak gerekiyor.
Ekstra garantiyi almaktan vazgeçtim.
Nasılsa bunu garanti kapsamında kabul edip hiç bir işlem yapmıyorlar motor invertör muhtemel arızası olmadan ömrünü tamamlayacak.
Amortisördür vs 3. seneden sonra tanıdık var yaptırırım çok büyük arıza verirse atacak bahanem olur. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri