Vestel Buzdolabı Ses Çıkarma Sorunu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
içinde bakır sargı küçük motor benzeri direnç plastik dişli vs var fişi takınca mekanik olarak dişli dönüyor belli döşnüşte sürede anahtarlama yapıyor aç kapat gibi bir özelliği var

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
By_Trol By_Trol hocam banada bir müşterim taşındığı için vestel buzdolabını hediye olarak bıraktı gittiği yerde yenisini alacakmış timer çok ses çıkartıyor takır takır bendeki dolabın timerinide ücretsiz değiştirirmi servis acaba sesi sinir edici

WhatsApp-Image-2021-01-08-at-02.39.01.jpg
WhatsApp-Image-2021-01-08-at-02.38.50.jpg
Vestel ve Vestel üretimi bütün markalarda dolabın yaşı hiç önemli değil ücretsiz olarak mekanik olanlar elektroniğe çeviriliyor. Ses çıkartması da içerisindeki plastik aksamların aşınmasındandır.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
O zaman soruma bunu da ekleyeyim bari :)
Bu timer ne işe yarıyor acaba :)

teraspy teraspy hocam timer defroz yaptırıyor buz çözüyor dolaba dur kalk yaptırıyor zamanlayıcı motor dur ısıtıcı çalış ısıtıcı dur motor çalış gibi bir nevi otomatik pilot yani :kiskis

içinde bakır sargı küçük motor benzeri direnç plastik dişli vs var fişi takınca mekanik olarak dişli dönüyor belli döşnüşte sürede anahtarlama yapıyor aç kapat gibi bir özelliği var
İlaveten elektriğin kesilip ani olarak geri gelmesinde veya bir süre sonra gelmesinde dolabın elektronik donanımını korumak için gecikmeli olarak çalışmasını sağlıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Üzümünü yeyin bağını sormayın diye bir ata sözü var. :) :)

emmi defrost rezistansının enerjiside timerden gider timer de defrost rezistans kontakları yapışırsa .rezistan sürekli devrede kalacak haliyle yangın çıkarma riski var o yüzden değişmesi gerekli.

Evet o değişecek vestele bildirin elektronik timere geçmek istiyorum diye
Değişimden ücret alınıyor mu acaba :) ,hadi bakalım en son sorum da buydu :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Timeri 2018'de değiştirdim (vay be üç yıl olmuş) önce arızayı bulamadılar (durmadan çalışıyordu dolap) üç dört usta baktı bulamadı en son teşhisi koyan da sağlam öpmüş beni değişen parçayı internette arayıp bulunca anlamıştım... :kiskis
Burası çok önemli zorla öpmezler öptürmüşünki öpmüşler :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt