VESTEL Android TV USB disk biçimlendirme FAT32 Var NTFS desteği YOK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Fatih Sultan Mehmet askerlerine bu gemi taşınacak demiş askerleride gemi karada su da değil demiş o da ben sonuca bakıyorum tasinacak demiş sevgili kardeşim topluma bunu anlatamazsin her müşteri ürünü inceleyip alamıyor zamanı yok parası varsa en üst model deyip alıyor eve ürün gelince anlıyor iş işten geçiyor 20 bin TL ver ürün al fakat harddiskten film izleyememe bunu müşteriye yok şöyle yok böyle diye anlatamazsin ya hiç yapamayacaksın ya da yapıyorsan o desteği vereceksin saçma yani

Aynı TV bizde de var 65ua9630 bana değişim olarak geldi kutuyu açtık kuruldu anladık ki sonrasında NTFS desteği yok firma bu TV böyle dedi bizde kabullendik yapacak bir şey yok dediler ama böyle olmamali halka bunu anlatamazsin
Şimdi bir başka kullanıcımız ile benzer bir konuyu görüşüyoruz. Normalde desteğin olup olmadığını kullanıcı kılavuzlarından kontrol ettiğimizde var görünüyor. Ancak ürün tesliminde firma destek yok derse açıkçası işin o kısmı bizi aşar. Sonuçta biliyorsunuz biz de kullanıcı düzeyinde bir bilgilendirme forumuyuz. Ancak eğer sözü geçen ürünlerde destek varsa ve biz tersi bilgiyi üstüne basa basa verirsek o zamanda işler karışır siz de biliyorsunuz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Ntfs yok exfat yok maalesef sonuçta tv bir pc gibi her istediğinizi yapamıyorsunuz bir çok lisans pc sektörünün tekelin onlarda belli bir kısmını tv sektörüne kullandırıyorlar

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Ntfs yok exfat yok maalesef sonuçta tv bir pc gibi her istediğinizi yapamıyorsunuz bir çok lisans pc sektörünün tekelin onlarda belli bir kısmını tv sektörüne kullandırıyorlar
Arkadaşlar vermek istediğim mesaj şudur eski vasıfsız tvlerde bu destek var fakat son seri bir TV de bu desteğin olmamasını millete anlatmanız zor cunku yüksek mevlalalar verip bu özelliğin olmadığını anlayanlar tepki verir ya tam yap teşekkür al ya da yapma

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Hocam bizde özelliğ var diye birton para verip ürün alınması tasvip etmiyoruz .Kriterinize uygun panel ve uygun fiyatlı bir tv (monitör olrak kullanmak için) alınıp cevresel cihazlarla kullanmak daha mantıklı box olur google tv olur vs

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam bizde özelliğ var diye birton para verip ürün alınması tasvip etmiyoruz .Kriterinize uygun panel ve uygun fiyatlı bir tv (monitör olrak kullanmak için) alınıp cevresel cihazlarla kullanmak daha mantıklı box olur google tv olur v
Konuyu bilen zaten almıyor fakat bilmeyen markaya güvenen ve de bütçesi olan zaten marka yapmıştır deyip alıyor sonrası hayal kırıklığı onu demek istedim

Konuyu bilen zaten almıyor fakat bilmeyen markaya güvenen ve de bütçesi olan zaten marka yapmıştır deyip alıyor sonrası hayal kırıklığı onu demek istedim
Sözlerim markayadir lütfen kimse üstüne almasın maksat şu an fikirleri paylaşıyoruz formdaki tüm arkadaslar benim için çok değerli bu formu çok seviyoruz

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Şu yazılımı bir dener misiniz?

Android TV sahibi olmadığım için (hatta Android 11 herhangi bir cihazım olmadığı için) test edemiyorum.
Bu ürünü satın aldım Vestel 65ua9630 a denedim fakat sağlıklı çalışmıyor donmalar takılmalar var sonuç olarak bir fabrikadan gelen donanımla dışarıdan yapılan yükleme bir olmuyor size sorum şudur sevgili dostlar Vestel andorid TV de NTFS işi yaş mı görünüyor çünkü iki yıl öncesinden şikayetler var ve 2 yıldır halen Vestel şikayetleri dikkate almadan üretime devam ediyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu ürünü satın aldım Vestel 65ua9630 a denedim fakat sağlıklı çalışmıyor donmalar takılmalar var sonuç olarak bir fabrikadan gelen donanımla dışarıdan yapılan yükleme bir olmuyor size sorum şudur sevgili dostlar Vestel andorid TV de NTFS işi yaş mı görünüyor çünkü iki yıl öncesinden şikayetler var ve 2 yıldır halen Vestel şikayetleri dikkate almadan üretime devam ediyor
Donmalar takılmalar derken, bu yazılım farklı dosya sistemindeki depolama medyasını sisteme tanıtacak bir yazılım sadece. Donma ve takılmanın oynatılan dosya formatı, cihazın doluluğu, işlemci ve ram performansı ile de ilgisi var. Hatta medya oynatıcının önbellekleme ayarı bile etkileyebilir. O yüzden tüm bileşenlerin test edilmesi gerekir. Sorun yaratan senaryoya bir örnek verebilir misiniz?

Hatta Sayın teraspy teraspy Emmi. Linux mounting konusunda siz daha tecrübelisiniz. Yazılım sadece farklı bir dosya formatındaki medyayı mount ediyor. Var mıdır bir fikriniz?

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Donmalar takılmalar derken, bu yazılım farklı dosya sistemindeki depolama medyasını sisteme tanıtacak bir yazılım sadece. Donma ve takılmanın oynatılan dosya formatı, cihazın doluluğu, işlemci ve ram performansı ile de ilgisi var. Hatta medya oynatıcının önbellekleme ayarı bile etkileyebilir. O yüzden tüm bileşenlerin test edilmesi gerekir. Sorun yaratan senaryoya bir örnek verebilir misiniz?

Hatta Sayın teraspy teraspy Emmi. Linux mounting konusunda siz daha tecrübelisiniz. Yazılım sadece farklı bir dosya formatındaki medyayı mount ediyor. Var mıdır bir fikriniz?
Benim uygulamaya sözüm yok Vestel andorid TV ye sözüm var uygulamayı satın aldım uygulama harddiski okudu sonrasında total commander istedi markete girdim TV uygun değil uyarısı verdi indirme linki yoktu bende APK sini kurdum hatta sevindim sorun çözüldü diye artık herşey yolunda idi 1 TB hardiskimi açtı videolari gördü fakat 2 dakikaya bir görüntü donuyor sonuç olarak TV zorlanıyor uygulama kendisini ispatlamış bir uygulama internette bol reklamı var ayrıca hardsiki gördü yani uygulama başarılı başarısız olan Vestel andorid TV

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Benim uygulamaya sözüm yok Vestel andorid TV ye sözüm var uygulamayı satın aldım uygulama harddiski okudu sonrasında total commander istedi markete girdim TV uygun değil uyarısı verdi indirme linki yoktu bende APK sini kurdum hatta sevindim sorun çözüldü diye artık herşey yolunda idi 1 TB hardiskimi açtı videolari gördü fakat 2 dakikaya bir görüntü donuyor sonuç olarak TV zorlanıyor uygulama kendisini ispatlamış bir uygulama internette bol reklamı var ayrıca hardsiki gördü yani uygulama başarılı başarısız olan Vestel andorid TV
O konuda bizim söyleyebileceklerimiz bu kadar biliyorsunuz. :( Sonuçta 1Gb ram 8 Gb roma sap bir cihaz diye biliyorum. Yüksek çözünürlüklü 4k-8k sıkıştırılmamış formatlı BD dosyaları bu özelliklere sahip hiçbir cihaz açamaz diye düşünüyorum.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Oynatılan sistem derken şunu da aktarmis olayım 1tb Toshiba hardisk 900 GB bosta dolu olan kısım 80 GB yani disk boş gibi bir şey TV yetersiz

O konuda bizim söyleyebileceklerimiz bu kadar biliyorsunuz. :( Sonuçta 1Gb ram 8 Gb roma sap bir cihaz diye biliyorum. Yüksek çözünürlüklü 4k-8k sıkıştırılmamış formatlı BD dosyaları bu özelliklere sahip hiçbir cihaz açamaz diye düşünüyorum.
Aynı harddiski Vestel smart TV de sorunsuz izledim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Oynatılan sistem derken şunu da aktarmis olayım 1tb Toshiba hardisk 900 GB bosta dolu olan kısım 80 GB yani disk boş gibi bir şey TV yetersiz

Diskin doluluğu çok fazla etkilemez. Ancak smart tv de amaca özel çalışan codec ve çözücülerle aynı dosya oynatılabilirken, Android sistemde zaten sistemin kendi kaynak kullanımı dünya kadar oluyor. Yani çalışma sistemi farklı, kaynak kullanımı farklı.

Konunun özeti ne kadar ekmek o kadar köfte.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493

Sevgili form yöneten arkadaşlar burada sohbet ortamında bilgi alışverişi yapıyoruz hepinize sonsuz teşekkürler Vestel andorid TV sahibi olduk ama ne bir daha alırım ne de soran olursa tavsiye ederim TV nin tek bir artısı var panel LG nin onun dışında yazılım mühendislik sıfır TV ye HBB TV diye bir şey koymuşlar o açık olduğu an TV hareket etmiyor illa kapalı olacak smart TV den daha pahalı ama smart TV benim gözümde daha hızlı ve daha kullanışlı imiş zaten bu bellek ve işletim sistemi andorid TV için yetersiz özünde uygulama indiren bir insan değilim evde bilgisayar var tabletler var TV den tek isteğim canli bir panel hızlı geçişler ve USB den ara sıra bir şeyler izlemekti fakat seriliği ve USB kısmı olmadı sadece panel den memnun kaldım

Diskin doluluğu çok fazla etkilemez. Ancak smart tv de amaca özel çalışan codec ve çözücülerle aynı dosya oynatılabilirken, Android sistemde zaten sistemin kendi kaynak kullanımı dünya kadar oluyor. Yani çalışma sistemi farklı, kaynak kullanımı farklı.

Konunun özeti ne kadar ekmek o kadar köfte.
Aynen dediğiniz gibi smartta 1.25 GB fakat içindeki uygulama az andoridde 2 GB ram fakat bir sürü andorid yazılımı var en az 4 GB olacak ki TV nefes alsin sonuç olarak ne kadar ekmek o kadar köfte fakat vestelin 4 GB yada 8 GB ürünü varda biz mi almadik 😁

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Sevgili form yöneten arkadaşlar burada sohbet ortamında bilgi alışverişi yapıyoruz hepinize sonsuz teşekkürler Vestel andorid TV sahibi olduk ama ne bir daha alırım ne de soran olursa tavsiye ederim TV nin tek bir artısı var panel LG nin onun dışında yazılım mühendislik sıfır TV ye HBB TV diye bir şey koymuşlar o açık olduğu an TV hareket etmiyor illa kapalı olacak smart TV den daha pahalı ama smart TV benim gözümde daha hızlı ve daha kullanışlı imiş zaten bu bellek ve işletim sistemi andorid TV için yetersiz özünde uygulama indiren bir insan değilim evde bilgisayar var tabletler var TV den tek isteğim canli bir panel hızlı geçişler ve USB den ara sıra bir şeyler izlemekti fakat seriliği ve USB kısmı olmadı sadece panel den memnun kaldım
Açıkçası bu tanımınızı biz genellikle dile getiriyoruz. Bütünleşik android sistemler şimdilik emekleme aşamasında bile değil. Hatta çoğunlukla android box tavsiyesi verdiğimiz zaman yanlış bile anlaşılabiliyoruz. ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt