VESTEL Android TV USB disk biçimlendirme FAT32 Var NTFS desteği YOK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Harici uygulamanın nasıl kullanılacağı hakkında video var.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
Birebir bahsettiğimiz programın kullanım videosu olmuş. Paylaşım için çok teşekkürler. (Bu arada videoda bahsediyor ana konuyla bağlantılı, TV sanıyorum philips ve bütünleşik android de bu mount seçeneği mevcut demiş. Demek ki kernel' e eklenebiliyor. İşte bu noktada konu sahibi arkadaşın niye yok sorusu mantıklı hale geliyor.)

T Çevrimdışı

talo06

Yeni Üye
10 Kas 2022
3
52
Arkadaşlar gözümüz aydın. Yeni Tv alıp android11 kulllanan ve Harici disk problemi yaşayanlar. Fat32 harici sistemleri tamda arkadaşların bahsettiği şekilde çözüldü. exFAT/NTFS for USB by Paragon ve total commanderi yükledim. Diskin içini görmeye başladı. Oynatıcı olarakta VLC playeri kurdum. Bütün 4k filmler oynamaya başladı. Şunu hatırlatmak isterim filmler alt yazı eklenerek izleniyorsa alt yazı dosyasını kopyala yaparak tvnin sistem dosyalarının olduğu hafıza bölümüne bir klasöre kopyalayın. zira vlc den diski göremediğiniz için dosyayı bulamıyor harici diskte. Ben hafızasını büyütmek için flash takıp sistemi oraya kopyalamıştım onun içinde download klasörüne alt yazıyı kopyalayarak VLC ye gösterdim. Hiç problemsiz takılmasız altyazılı filmi seyrettim. Biraz uğraştırıyor ama en azından Tv çöp olmaktan kurtuluyor. Bilgi veren ve yardım eden tüm arkadaşlara teşekkürler.

exFAT/NTFS for USB + TotalCommander​

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Arkadaşlar gözümüz aydın. Yeni Tv alıp android11 kulllanan ve Harici disk problemi yaşayanlar. Fat32 harici sistemleri tamda arkadaşların bahsettiği şekilde çözüldü. exFAT/NTFS for USB by Paragon ve total commanderi yükledim. Diskin içini görmeye başladı. Oynatıcı olarakta VLC playeri kurdum. Bütün 4k filmler oynamaya başladı. Şunu hatırlatmak isterim filmler alt yazı eklenerek izleniyorsa alt yazı dosyasını kopyala yaparak tvnin sistem dosyalarının olduğu hafıza bölümüne bir klasöre kopyalayın. zira vlc den diski göremediğiniz için dosyayı bulamıyor harici diskte. Ben hafızasını büyütmek için flash takıp sistemi oraya kopyalamıştım onun içinde download klasörüne alt yazıyı kopyalayarak VLC ye gösterdim. Hiç problemsiz takılmasız altyazılı filmi seyrettim. Biraz uğraştırıyor ama en azından Tv çöp olmaktan kurtuluyor. Bilgi veren ve yardım eden tüm arkadaşlara teşekkürler.

Konu teyit bilgisi için teşekkürler.

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
2 hafta kadar 55Q9900 kullandım. Beğenmedim iade ettim. Ntfs desteği var idi. Diğer Android ler de durum nedir bilmiyorum. Lakin ntfs desteği olsa da bu sefer codec problemleri var idi. Her codec o açmıyor du TV. Ama hard disk in ntfs okuma problemi yoktu.

M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34

Totalcommander bu cihaz ile uyumlu değil uyarısı veriyor ne yapacağız?

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
38
aynı dert bende de var ben bilgisayardan paylaşılan klasör açtım vlc media player ile izliyorum ağda 70 küsür mb kadar trafik oluşturuyor dolby vision atmos falan kullanıyor mu bilmiyorum vlc de iken menü tuşu uygulamanın menüsünü açıyor

M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34
aynı dert bende de var ben bilgisayardan paylaşılan klasör açtım vlc media player ile izliyorum ağda 70 küsür mb kadar trafik oluşturuyor dolby vision atmos falan kullanıyor mu bilmiyorum vlc de iken menü tuşu uygulamanın menüsünü açıyor
Nasıl yapacağız tam olarak

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
38
Nasıl yapacağız tam olarak
normal paylaşım açınca takılmalar oluyor ama media player kitaplığına alınca orada sıkıntı çıkarmıyor windows mediaplayerıçıp sol tarafta videoları sağ tıklayıp kitaplığı yönet deyince orada filmlerin olduğu klasörü ekleyebiliyoruz bilgisayardan ağ bulmayı ve medya paylaşmayı açınca televizyondan vlc media player ile filmleri bulabiliyorum

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
38
android tv de mlusb mounter diye bir uygulama ile ntfs biçimli harddisklerinizi görüyorsunuz videolar oynatmak için kendi media player göstermiyor belki kodekten o yüzden vlc media player ile oynatıyorum

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
38
Botech wzone TV kutusu ntfs dosya sistemini açabiliyor fat32 nin bu kadar sorun olabileceğini düşünemedim😢

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Allah'tan L1 lisanslı Android 4K kutu var. HDMI'den TV'ye bağlı. USB veya Mobil Harddiskteki UltraHD 4K filmleri kutunun USB 3.0 girişinden bağlayıp TV'de seyredebiliyorum.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Genelleme yapmamız doğru olmaz. Şu anda üzerinde konuştuğumuz bazı modellerde desteğin olduğuna dair bilgilendirmeler var.
Fatih Sultan Mehmet askerlerine bu gemi taşınacak demiş askerleride gemi karada su da değil demiş o da ben sonuca bakıyorum tasinacak demiş sevgili kardeşim topluma bunu anlatamazsin her müşteri ürünü inceleyip alamıyor zamanı yok parası varsa en üst model deyip alıyor eve ürün gelince anlıyor iş işten geçiyor 20 bin TL ver ürün al fakat harddiskten film izleyememe bunu müşteriye yok şöyle yok böyle diye anlatamazsin ya hiç yapamayacaksın ya da yapıyorsan o desteği vereceksin saçma yani

Fatih Sultan Mehmet askerlerine bu gemi taşınacak demiş askerleride gemi karada su da değil demiş o da ben sonuca bakıyorum tasinacak demiş sevgili kardeşim topluma bunu anlatamazsin her müşteri ürünü inceleyip alamıyor zamanı yok parası varsa en üst model deyip alıyor eve ürün gelince anlıyor iş işten geçiyor 20 bin TL ver ürün al fakat harddiskten film izleyememe bunu müşteriye yok şöyle yok böyle diye anlatamazsin ya hiç yapamayacaksın ya da yapıyorsan o desteği vereceksin saçma yani
Aynı TV bizde de var 65ua9630 bana değişim olarak geldi kutuyu açtık kuruldu anladık ki sonrasında NTFS desteği yok firma bu TV böyle dedi bizde kabullendik yapacak bir şey yok dediler ama böyle olmamali halka bunu anlatamazsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt