Vestel Android TV İlk Kurulum ve İnceleme (32FA9500 32" Full HD Uydu Alıcılı Android Smart LED TV)

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Bu videoda Vestel 32FA9500 32" Full HD Uydu Alıcılı Android Smart LED TV incelemesi ve ilk kurulumu gerçekleştiriyoruz.
Video önemli bilgiler içeriyor TV'nizi açmadan önce mutlaka izleyiniz.

F fikoloji den edindiğim bilgiye göre panel ve anakart bilgisi şöyle;

Full HD VA panel
MB171 Anakart
1 GB RAM

TV için oyun kolu tavsiyesi:

vestel045fa3fce20b1bb9.png

Son düzenleme:
selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Bir gariplik var. Bu modeli arattığımda farklı tv'ler çıkıyor karşıma.

(görseli mi yanlış acaba?)

(android bile demiyor)

Bunun dışında 32 inç Android tv'ler piyasada çok fazla yok. Bu anlamda tüketiciler için bir alternatif olacaktır bu model. Fakat tasarım anlamında (özellikle ayakları) çok kaba durduğundan Vestel TV'leri estetik bulmuyorum.

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Bir gariplik var. Bu modeli arattığımda farklı tv'ler çıkıyor karşıma.

(görseli mi yanlış acaba?)

(android bile demiyor)

Bunun dışında 32 inç Android tv'ler piyasada çok fazla yok. Bu anlamda tüketiciler için bir alternatif olacaktır bu model. Fakat tasarım anlamında (özellikle ayakları) çok kaba durduğundan Vestel TV'leri estetik bulmuyorum.
Videoda gördüğün üzere TV android bir çok sitede yanlış bilgi var. Benimde kafamı karıştırmıştı hatta bazı sitelerde çözünürlük 1366*768 diyordu ama yanlış cihaz FullHD. Videoda gördüğüne bak diğer bilgiler sitelerde yanlış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

WhatsApp-Image-2020-12-10-at-04.11.18896e6ec25ac6367d.jpg

Arkadaşın model doğru hatta bı konuda bı soru sormuştu 32fa9500 için dedim android değil ki ama ? Vestel bu artık bizi de şaşırtıyor. ?

Üstat diğer TV duvara astık onun etiketine ulaşamıyorum şimdi ben panel bilgisini öğrenmek istiyorum vestelin Android tvler için menüde bir kısayol tuşu var mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Videoda gördüğün üzere TV android bir çok sitede yanlış bilgi var. Benimde kafamı karıştırmıştı hatta bazı sitelerde çözünürlük 1366*768 diyordu ama yanlış cihaz FullHD. Videoda gördüğüne bak diğer bilgiler sitelerde yanlış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üstat diğer TV duvara astık onun etiketine ulaşamıyorum şimdi ben panel bilgisini öğrenmek istiyorum vestelin Android tvler için menüde bir kısayol tuşu var mı?
Ati64 uygulamasını kur görürsün bilgileri ?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Aida64 uygulaması imiş onunla baktım bilgiler şöyle bana bilgi aktarabilir misin? Ayrıca TV 4K ama burada çözünürlük FULLHD görünüyor sebebi nedir?

IMG_20201211_223506.jpg
IMG_20201211_223546.jpg
Vestelin bu ebatta 4k cihaz yapacağını sanmıyorum. O nedenle fhd ibaresi doğrudur.

cihaz bilgisinde yeoksam kelimesini görünce korece olduğunu düşünüp arattım. Doğru çıktı. Yazılımda yahut anakartta bir Kore bağlantısı var gibi. Hazır alım olabilir.

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Vestelin bu ebatta 4k cihaz yapacağını sanmıyorum. O nedenle fhd ibaresi doğrudur.

cihaz bilgisinde yeoksam kelimesini görünce korece olduğunu düşünüp arattım. Doğru çıktı. Yazılımda yahut anakartta bir Kore bağlantısı var gibi. Hazır alım olabilir.
Yukarıdaki incelediğim TV değil, bunun modeli 58UA9600 58" 147 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV
Şimdi bu cihaz 4K olan bir ürün değil mi?

Acaba son izlediğim kanal FullHD olduğu için mi böyle çıktı?

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Olayın mantığını anladım çözünürlükler android ekranının yani cihazın gerçek çözünürlükleri değil. Andoid ekranını uzaktan rahat bir şekilde görüntüleyip kullanmak için çözünürlüğü düşük tutup menü ekranını büyük tutmuşlar. Bu cihazın özelliklerine baktım 1 GB ram 1300 mHz işlemci 4 çekirdek. Bu sebeple cihaz oldukça hızlı. Kasılma takılma yok. Ayrıca eğer harici uydu alıcınız varsa HDMI portunu seçtiğinizde sonraki kullanımlarda canlı TV direk bu bağlantı oluyor. Yani kullanımı çok iyi. :clap

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben bu modeli anlamadım desem yeridir.
Olayın mantığını anladım çözünürlükler android ekranının yani cihazın gerçek çözünürlükleri değil. Andoid ekranını uzaktan rahat bir şekilde görüntüleyip kullanmak için çözünürlüğü düşük tutup menü ekranını büyük tutmuşlar. Bu cihazın özelliklerine baktım 1 GB ram 1300 mHz işlemci 4 çekirdek. Bu sebeple cihaz oldukça hızlı. Kasılma takılma yok. Ayrıca eğer harici uydu alıcınız varsa HDMI portunu seçtiğinizde sonraki kullanımlarda canlı TV direk bu bağlantı oluyor. Yani kullanımı çok iyi. :clap
ara yüz 1080p dir.
ama cihazınız 4 değil 2 çekirdek. Ram olarak ta 1gb mevcuttur. Full hd dir. dolby deseği yoktur.

Ama kafamı karıştıran 8. mesajınızdaki cihaz farklı modelmi onda 1.5 gb yazıyor ram.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri