Çözüldü Vestel 65UA9630 Standby Işığı yanıp sönme problemi

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar 8 gündür çözülemeyen bir sorun var 65ua9630 buraya da yazdım andorid TV televizyonu izledik kapattık kapatmayı bir kere bastık kapattık TV normal kapandı iki kere uzunca bastık TV bilgisayar gibi kökten kapandı fakat hangi şekilde kapatirsak kapatalım TV 10dakika sonra stanby lambası yanıp yanıp sönüyor en az 7-8 dakika yanıp yanıp sönüyor bizde servis istedik servis ürünü inceledi genel merkez şunları yapın dedi ses sistemini çıkart dene denendi fabrika ayarlarına döndür denendi hbb kapat denendi şu şekilde kapat denendi bu şekilde kapat denendi sonra sizin evin voltajında sorun vardır ürünü atölyeye alalım oysa ki evde akım korumalı priz var artı olarak 2 TV var smart artı olarak bir sürü elektronik eşya var sorun olsa diğer ürünlerde olur 2 gün TV atolyede kaldı genel merkez aradı bu yanıp yanıp sönme atölyede de oldu bu durum andorid tvlerde normal bir durum bende dedim size yazıklar olsun Media markete gittim dün aksam aynı modelleri orda inceledim böyle bir sorunla karşılaşmadım 90 dakika orda iki 65ua9630 u kapattık açtık bekledik bu hata oluşmadı ne yazılım yuklediler ne karta baktılar öylece normal deyip bıraktılar tek isteğimiz sorunun çözülmesi idi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
TV üzerinde USB Bellek, USB hard disk v.b. donanım takılı mı? Bir de Uydu kanallarınız TKGS Otomatik güncelleme yapacak şekilde mi kuruldu?

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Tkgs de denendi normal kurulumda da denendi TV üzerinde hiç bir şey yok buraya yazma sebebim bu formu seviyorum yetkili servisi de genel merkeze de taş çıkartırsiniz bilgide hepinize teşekkürler

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tkgs de denendi normal kurulumda da denendi TV üzerinde hiç bir şey yok buraya yazma sebebim bu formu seviyorum yetkili servisi de genel merkeze de taş çıkartırsiniz bilgide hepinize teşekkürler
Biz teşekkür ederiz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Benim aklıma gelen problemler yukarıda sorduklarımdı. Konu ile ilgili bilgisi olan ustalarımız varsa konu olarak daha rahat görebilirler. Hatta etiketleyeyim. Sota Sota , By_Trol By_Trol , teraspy teraspy , yokoono yokoono , @TC Yıldırım

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
İki kere uzun basma olyaını anlıyamadım android tv de 1 kez basıldığında uyku moduna geçer 5 sn basılı tuttuğunuz ekran mesaj gelir ok yaparsınız cihaz stand by geçer

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
İki kere uzun basma olyaını anlıyamadım android tv de 1 kez basıldığında uyku moduna geçer 5 sn basılı tuttuğunuz ekran mesaj gelir ok yaparsınız cihaz stand by geçer
Aynen öyle bir kere bastik uyku moduna geçti sonra 5 sn basili tutulur cihazı full kapatiriz her iki kapatmada da da stand by lambası en az 7-8 dakika yanıp yanıp sönüyor

Sevgili üstadlar sizin tecrübeniz bu hataya ne diyor genel merkez normal deyip baştan attı ustunede 8 günlük uğraştığımiz orayı ara burayı ara zaman kaybı şunu yapın bunu yapın sonrasında normal deyip konuyu kapattılar benim tek isteğim hizmet alıp sorunun giderilmesi idi mantığa yatmıyor yaptıkları kimin andorid TV si kapattıktan sonra lambası 8 dakika yanıp yanıp sönüyor varsa saygı duyuyorum diyecem

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Dışardan apk yüklendi mi bu tvye nedimm,veya yüklenip kaldırılma yapıldı mı,sanki kayıt tutar gibi bir durum ,interneti kapat tvden bakalım,eternet kablo varsa onu da çıkart tv normal kapat ve aç bakalım internetsiz.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
aynı problem bende de oluştu. ben de vestel 65ua9600 modeli var. ocak ayından bu zamana kadar sıkıntısız kullandık, ve üzerinde hep 16 gb usb takılı durdu. dışardan iptv uygulaması yüklemiştim, sonrasında televizyonu geçen hafta açamadım, sonra prizden söktüm biraz bekledim, tekrar taktım düzelir gibi oldu. sonra yine aynı şeyi yaşadım, fişimi söktüm taktım, bu sefer tv nin bütün ayarları vs gitti. neyse ben de fabrika ayarlarına döndürdüm tv yi, tabi bu arada usb de 16 gb hala takılı. fabrika ayarlarına döndürünce de bu sefer de uygulama yükleyemez oldum. yetersiz alan diyor yükleyemiyorum, silinebilecek uygulama önerisi getiriyor, kendim yüklemediğim için orası boş çıldıracağım. en son bu konuda slowfood slowfood arkadaşımızın usb takılı mı yazısını gördüm, onu çıkardım düzeldi tv. şimdi benim anlamadığım konu biz bunun usb sini düzgün kullanamayacak isek ne anladım usb olmasını

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
aynı problem bende de oluştu. ben de vestel 65ua9600 modeli var. ocak ayından bu zamana kadar sıkıntısız kullandık, ve üzerinde hep 16 gb usb takılı durdu. dışardan iptv uygulaması yüklemiştim, sonrasında televizyonu geçen hafta açamadım, sonra prizden söktüm biraz bekledim, tekrar taktım düzelir gibi oldu. sonra yine aynı şeyi yaşadım, fişimi söktüm taktım, bu sefer tv nin bütün ayarları vs gitti. neyse ben de fabrika ayarlarına döndürdüm tv yi, tabi bu arada usb de 16 gb hala takılı. fabrika ayarlarına döndürünce de bu sefer de uygulama yükleyemez oldum. yetersiz alan diyor yükleyemiyorum, silinebilecek uygulama önerisi getiriyor, kendim yüklemediğim için orası boş çıldıracağım. en son bu konuda slowfood slowfood arkadaşımızın usb takılı mı yazısını gördüm, onu çıkardım düzeldi tv. şimdi benim anlamadığım konu biz bunun usb sini düzgün kullanamayacak isek ne anladım usb olmasını
Flash belleğin format biçimi nedir.? Fat32, NTFS

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aslına bakarsanız bu bir hata değil. Dikkat ederseniz windows işletim sistemleri de açılış sekansında (Başlatılıyor-Açılıyor) USB portları, CD-DVD sürücüleri tarar. Açılışta bunlar mevcut ise size sadece açılış yavaşlamış gibi gelir ama arka planda bunların mount-indexing (Aygıt bağlama, dizin oluşturma) işlemleri yapılır. TV' de de kapanışta usb nin standby süresini uzatma sebebi tüm bu aygıtların Unmount (aygıt çıkarma) işlemlerinin yapılmasıdır. O yüzden bellek takılı ise, belleğin erişim hızı (Tamamen belleğin teknolojisi ile ilgili) düşükse, dosya formatı FAT32 ise ( Böyle ise bu kez TV sistemine uygun yazılım olup olmadığını kontrol eder.) standby gecikmesi olur. O yüzden özellikle TV' lerde usb belleği kullanacağınız zaman sisteme dahil etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aslına bakarsanız bu bir hata değil. Dikkat ederseniz windows işletim sistemleri de açılış sekansında (Başlatılıyor-Açılıyor) USB portları, CD-DVD sürücüleri tarar. Açılışta bunlar mevcut ise size sadece açılış yavaşlamış gibi gelir ama arka planda bunların mount-indexing (Aygıt bağlama, dizin oluşturma) işlemleri yapılır. TV' de de kapanışta usb nin standby süresini uzatma sebebi tüm bu aygıtların Unmount (aygıt çıkarma) işlemlerinin yapılmasıdır. O yüzden bellek takılı ise, belleğin erişim hızı (Tamamen belleğin teknolojisi ile ilgili) düşükse, dosya formatı FAT32 ise ( Böyle ise bu kez TV sistemine uygun yazılım olup olmadığını kontrol eder.) standby gecikmesi olur. O yüzden özellikle TV' lerde usb belleği kullanacağınız zaman sisteme dahil etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
EK olarak:
Takılan usb belleğe veya diske android "Data" dosyalarını yazar.Takılı belleği laptop veya pc ye taktığımızda içinde "Android" isimli klasör yaratıldığını görürüz,bu işlemi uzatır biraz ,hem açılışı hem kapanışı,tabii çok bildiğim bir konu olmasa da yaşadıklarımdan biliyorum ,çünkü şu an kullandığım laptopta ayrıca andoid x86 da yüklü.
Bir de 2.ci ek yapayım,bazı Fotoğraf formatlarını tüm linuxlar(android dahil) bir klasörde toplarlar ,çıkışta silinmediği sürece sistemde bolca yer kaplarlar ,boyutları küçüktür ama aşırı fazla olduğundan bu olur.Genelde gizli sistem içindedir mesela ".thumbnails" gibi ,sadece ana sistemdekiler değil harici diskler de buraya mini foto görüntülerini yazarlar,izlenen kanal iconları dahildir,yani diskte bir şey olmasına gerek yoktur.Bu önlenir mi dersek,evet önlenir ama derleme sırasında eklemek gerekir diye hatırlıyorum.Bu yüzden gerek cep telefonlarında gerekse laptoplarda ,yani linux kullanılan her sistem mutlaka tamamen kapatılıp-açılmalıdır ki dediğim klasör boşalsın,hatta bazı cep telefon yazılmları uyarır "Hiç yeniden başlatılmadı" gibi :)
Tabii unutulmamalı ,çok bildiğim bir konu değil ama bir ara taktığım usb bir türlü unmount olmayıp "meşkül" verince merak edip nedenini aramış bulmuş ve kendi web sitemde yayınlamıştım :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt