Çözüldü Vestel 65UA9630 Standby Işığı yanıp sönme problemi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
EK olarak:
Takılan usb belleğe veya diske android "Data" dosyalarını yazar.Takılı belleği laptop veya pc ye taktığımızda içinde "Android" isimli klasör yaratıldığını görürüz,bu işlemi uzatır biraz ,hem açılışı hem kapanışı,tabii çok bildiğim bir konu olmasa da yaşadıklarımdan biliyorum ,çünkü şu an kullandığım laptopta ayrıca andoid x86 da yüklü.
Bir de 2.ci ek yapayım,bazı Fotoğraf formatlarını tüm linuxlar(android dahil) bir klasörde toplarlar ,çıkışta silinmediği sürece sistemde bolca yer kaplarlar ,boyutları küçüktür ama aşırı fazla olduğundan bu olur.Genelde gizli sistem içindedir mesela ".thumbnails" gibi ,sadece ana sistemdekiler değil harici diskler de buraya mini foto görüntülerini yazarlar,izlenen kanal iconları dahildir,yani diskte bir şey olmasına gerek yoktur.Bu önlenir mi dersek,evet önlenir ama derleme sırasında eklemek gerekir diye hatırlıyorum.Bu yüzden gerek cep telefonlarında gerekse laptoplarda ,yani linux kullanılan her sistem mutlaka tamamen kapatılıp-açılmalıdır ki dediğim klasör boşalsın,hatta bazı cep telefon yazılmları uyarır "Hiç yeniden başlatılmadı" gibi :)
Tabii unutulmamalı ,çok bildiğim bir konu değil ama bir ara taktığım usb bir türlü unmount olmayıp "meşkül" verince merak edip nedenini aramış bulmuş ve kendi web sitemde yayınlamıştım :ok
Çok teşekkürler. Küçücük bir ek daha. Uygun görülen bir yazılımla .thumbnails dediğimiz (Android sistemlerde . ile başlayan dizin isimleri genellikle normal dosya tarayıcılarla görülmez.) klasörlerin temizlenmesi de mümkün olur. Söz konusu klasörler GB' larca boyutlara ulaşabilir. Temizlemenin dezavantajı da galeri uygulmasını açtığınızda foto ön izlemelerinin biraz geç açılması olur. Ayrıca usb' lerin unmount olmayıp "meşkül" vermesi de pek meyus bir durum arzediyor. :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
fabrika ayarlarına usb takılı iken dönüş yapmıştım hocam ama aynı sıkıntı devam etti, eve geçince tekrar bir deneyeceğim. ne hikmetse usb yi çıkarınca herşey normale dönüyor ama
Farklı flash bellek denediniz mi? Flash belleği depolama için mi kullanıyorsunuz içerisindeki video müzik vs için mi? Depolama içinse flash belleği tv nin kendisinine biçimlendirmeyi dener misin android tv de yazılım yüklerken hiç bir işlem yapılmaz içerisinde yazılım olan flash bellek tv ye takılır ve tv ye enerji verilir bellekte yazılım arıyor olabilir.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Arkadaşlar yazıların hepsini okudum değerli form yöneticilerine sonsuz teşekkürler konuyu en ince detayına kadar incelemişler benim sorunum ara ara devam ediyor genel merkez normal dedi konuyu kapattı sonuç olarak ben yazılımsal diyorum TV de ne takılı flash bellek var ne de yüklenmiş uygulama fabrikadan geldiği gibi duruyor bence yazılımsal önümüzdeki yazılımları bekleyecez TV izleme bitince fişini çekiyorum kendimi öyle alistirdim TV nin eksilerini konuştuk artılarını yazayım LG panel renkler çok canlı ayrıca fabrikada montojlama güzel yapılmış karanlık sahnelerde ışık dağılımı güzel genelde ips panelde ışık parlaması olur karanlık sahnelerde fakat bu TV de polarize dağılımı güzel tek artısı panel hele ki karma panel olayında ne geleceği belli olmayan bir ortamda LG panel bir artı bence eksik olayları da kabullendik evde 2 TV daha var bilgisayar var hardiski ordan kullanıyorum

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Sota Sota fabrika ayarlarına tekrar döndürmedim bir deneyeyim dedim, iptv uygulaması yükleyecektim, depolama alanı yetersiz diyor, usb bellek bağlı değil, otomatik güncelleme yaptı tv sapıttı, herşey iyi iken ben anlamadım. tv nin içi boş, 3.9 gb boş diyor uygulama yüklenmiyor, farklı flash da bir deneyeceğim hocam By_Trol By_Trol

WhatsApp-Image-2023-04-18-at-21.18.35.jpg
WhatsApp-Image-2023-04-18-at-21.18.34-1.jpg
WhatsApp-Image-2023-04-18-at-21.18.34.jpg

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Sota Sota fabrika ayarlarına tekrar döndürmedim bir deneyeyim dedim, iptv uygulaması yükleyecektim, depolama alanı yetersiz diyor, usb bellek bağlı değil, otomatik güncelleme yaptı tv sapıttı, herşey iyi iken ben anlamadım. tv nin içi boş, 3.9 gb boş diyor uygulama yüklenmiyor, farklı flash da bir deneyeceğim hocam By_Trol By_Trol

WhatsApp-Image-2023-04-18-at-21.18.35.jpg
WhatsApp-Image-2023-04-18-at-21.18.34-1.jpg
WhatsApp-Image-2023-04-18-at-21.18.34.jpg
bir de şu şekilde denedim, farklı bir usb taktım, tv için depolama olarak biçimlendirdim, ona rağmen herhangi birşey yükleyemiyorum, muhtemelen güncelleme aldıktan sonra yazılımsal bir problem oluştu, çünkü bir sürü uygulama yüklüydü. ben sadece blutv yi indirebildim ekstra

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
bir de şu şekilde denedim, farklı bir usb taktım, tv için depolama olarak biçimlendirdim, ona rağmen herhangi birşey yükleyemiyorum, muhtemelen güncelleme aldıktan sonra yazılımsal bir problem oluştu, çünkü bir sürü uygulama yüklüydü. ben sadece blutv yi indirebildim ekstra
Tv arka kapak etiket resmini buraya ekler misin arşivimde yazılım varsa link veririm yoksa da 0 850 222 4123 Arıza talebi oluşturun.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Tv arka kapak etiket resmini buraya ekler misin arşivimde yazılım varsa link veririm yoksa da 0 850 222 4123 Arıza talebi oluşturun.
teşekkürler hocam, şuan iş yerindeyim, akşam eve geçince göndereyim, ancak tv duvarda bakalım zor olur mu :) kutusu evde, onun üstündekini yollasam iş görür mü?

Ekran-Alintisidb779a0608ddca25.jpg

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt