Vestel 65ua9090 Kendiliğinden Gitti

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim Adem hocam. Aynen öyle. Teknisyen geldi tv yi açtı gitgide büyüdü kara leke. Bildiğiniz yanıyor. Siz tavsiye ediyormusunuz panel değişimini ? Açıkçası ben pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum..
SONY dahil tüm markalarda bu yanmaları gördüm ben. O açıdan konunun direkt olarak vestel ile ilgili olmadığını da belirtmek isterim.

Bunun dışında bana tam olarak satın alma tarihiniz ile arıza bildirim tarihiniz arasında ne kadar süre var bunu yazabilir misiniz?

6 ay dediniz ama bana kesin gün sayısı lazım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Umarım hocam ama hiç sanmıyorum kullanıcı hatası diyip geçerler, çok bir beklentim yok yerli markadan. Ama bir daha asla tercih etmem zaten fiyat olarakta bir al benisi yok artık.

Servis geldi. Panel yanması dedi, köşedeki karartının tam arkasında entegre varmış o yanıyormuş. Panel siparişi vereceklermiş fabrikanın elinde yoksa bir üst modelle değişim yaptıracaklarmış. Ama fabrikada panel varmış sağolsun arkadaş kontrol etti. Kısaca beklenilen olmadı, panel değişimi yapıp getirecekler. Tabi ne kadar sağlıklı olur tartışılır..
Senin adına sevindim,ben boşuna vestel demiyorum ,en azından müşterisini memnun ediyor (herkesi olmasa da) :)

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
SONY dahil tüm markalarda bu yanmaları gördüm ben. O açıdan konunun direkt olarak vestel ile ilgili olmadığını da belirtmek isterim.

Bunun dışında bana tam olarak satın alma tarihiniz ile arıza bildirim tarihiniz arasında ne kadar süre var bunu yazabilir misiniz?

6 ay dediniz ama bana kesin gün sayısı lazım.
4 temmuzda aldım kurulumu yapıldı servis gittikten sonra wifi kopmaları başladı 2 gün sonra servisi aradım. 6 temmuzda servise gitti 7 temmuzda değişim kararı çıktı. 18 temmuzda değişim cihazı evime kuruldu. 28 ocakta panel yandı ve direk servis kaydını açtırdım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
4 temmuzda aldım kurulumu yapıldı servis gittikten sonra wifi kopmaları başladı 2 gün sonra servisi aradım. 6 temmuzda servise gitti 7 temmuzda değişim kararı çıktı. 18 temmuzda değişim cihazı evime kuruldu. 28 ocakta panel yandı ve direk servis kaydını açtırdım.
Bu durumda 180 günlük AYIPLI MAL avantajını 10 15 gün içe kaçırmış oluyoruz. Firma neden halen onarıma diretmiş diye merak ettim o yüzden sormuştum.
Bence hakem heyetine gitseniz değişim talebiniz kabul edilir ancak süre çok uzun olacağı için bu sizin için avantaj sağlamaz.
Panel değişimi yapılması sorun değil de, servislerin bunu genelde uygun olmayan ortamlarda yapıyor olmaları sorun.
Cleanroom mantığı olmayan ortamlarda yapılan panel müdahaleleri sonrası içerideki yabancı maddeleri, toz tüy, kıl gibi unsurları yıllar içerisinde binlerce kere gördük. Buna dikkat edilmesi gerekir.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Bu durumda 180 günlük AYIPLI MAL avantajını 10 15 gün içe kaçırmış oluyoruz. Firma neden halen onarıma diretmiş diye merak ettim o yüzden sormuştum.
Bence hakem heyetine gitseniz değişim talebiniz kabul edilir ancak süre çok uzun olacağı için bu sizin için avantaj sağlamaz.
Panel değişimi yapılması sorun değil de, servislerin bunu genelde uygun olmayan ortamlarda yapıyor olmaları sorun.
Cleanroom mantığı olmayan ortamlarda yapılan panel müdahaleleri sonrası içerideki yabancı maddeleri, toz tüy, kıl gibi unsurları yıllar içerisinde binlerce kere gördük. Buna dikkat edilmesi gerekir.
Kesinlikle katılıyorum. Panel değişimi fabrikada ki gibi profesyonel bir şekilde yapılmayacak adım gibi eminim. Vestel ile görüşmelerim devam ediyor eğer olumlu bir dönüş alamazsam hakem heyetine başvuracağım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kesinlikle katılıyorum. Panel değişimi fabrikada ki gibi profesyonel bir şekilde yapılmayacak adım gibi eminim. Vestel ile görüşmelerim devam ediyor eğer olumlu bir dönüş alamazsam hakem heyetine başvuracağım.
Makul bir seçenek.

Seçimlik haklarınızın olduğu 180 günlük zaman dilimi içerisinde iyi niyet sergileyip onarıma onay vermiş olmanıza rağmen garanti süresi içerisindeki mükerrer sorunların devam etmesi neticesi talebinizin olumlu karşılanacağı görüşündeyim.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Makul bir seçenek.

Seçimlik haklarınızın olduğu 180 günlük zaman dilimi içerisinde iyi niyet sergileyip onarıma onay vermiş olmanıza rağmen garanti süresi içerisindeki mükerrer sorunların devam etmesi neticesi talebinizin olumlu karşılanacağı görüşündeyim.
Adem bey merhabalar, bugün vestel tarafından tekrar arandım. Değişim yönünde sonuç çıkmış. Fabrikada var ise direk 0 ı gönderilecek veya fabrikada yok ise bir üst modeli gönderecekler. Ama şöyle bir opsiyonda sundular, istediğim bir modele aradaki fark hesaplanarakta geçiş yapabilirmişim. Bu bağlamda önerebileceğiniz bir vestel tv modeli varmıdır ? Hali hazırda 65ua9090 kullanıyordum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey merhabalar, bugün vestel tarafından tekrar arandım. Değişim yönünde sonuç çıkmış. Fabrikada var ise direk 0 ı gönderilecek veya fabrikada yok ise bir üst modeli gönderecekler. Ama şöyle bir opsiyonda sundular, istediğim bir modele aradaki fark hesaplanarakta geçiş yapabilirmişim. Bu bağlamda önerebileceğiniz bir vestel tv modeli varmıdır ? Hali hazırda 65ua9090 kullanıyordum.
Mümkünü var ise QA serilerine bakmanızı önerebilirim. Hatta UG ler de olabilir GoogleTV ama G31 uzantılı anakart olmasını şart koşmanızı tavsiye ederim.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok sağolun Adem bey, gerçekten harika bir insansınız. Eşimde size teşekkürlerini iletiyor bu süreçte bizi bilgilendirip yardımcı olduğunuz için.

A Adem Helvacı

65QA9900 yokmuş 65Q9900 varmış. Onun gönderimini ücretsiz yapabilirlermiş. Bu modeli önerir misiniz hocam ?
Olr sorun değ,il, aralarındaki fark android işletim sistemi ve ona paralel olarak anakart ama Q9900 de iddialı modeldir.
Kaldı ki bana kalsa android tv kullanmak istemediğimi herkes bilir :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt