Vestel 65ua9090 Kendiliğinden Gitti

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu arada ürün garanti hariciymiş ben ikinci mesajınızı atlamışım. Bu model çok eski değil garantisi ne ara bitti ki? :alala

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
''Bize ispat edin'' diye bir derdimiz yok, karşılaşacağınız durumları belirtiyoruz sadece.

Ayrıca Siz Apple da teknisyenseniz konulara bakış açılarımız çok farklı olabilir zira ben de THH de komisyon üyesiyim. İlaveten Bakanlıkta kayıtlı bilirkişiyim. APPLE da Tüketici hatası diye garanti dışı bırakılan ama ürünlerde zerre kadar tüketici hatası olmadığını heyet olarak ispat edip tüketici lehine yazdığımız veya bilirkişi olarak atandığım/incelediğim/raporladığım telefon dosyalarını buraya paylaşsam APPLE utanmadan mahkemeye verir beni ''markamızı karalıyor'' diye.

Konuyu kişiselleştirmeyin, yazdıklarımız sizinle ilgili değil, sistemin anlamsız ilerleyişi ile ilgili, yine de siz elbette nasıl istiyorsanız o şekilde hareket edin bizimi sadece fikir telakki.
Adem hocam beni yanlış anladınız benim sitemim size değil, kanıtlama ispat olayıda sizinle ilgili değil. Sistemle ilgili dediğiniz gibi. Garanti harici diye birşey demedim hocam daha 6 aylık ürün. Sizce burdan ne çıkar nasıl ilerler süreç. Evde ps5 oynamak için açılan bir tv sadece. Darbe vs hiçbirşey yok.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem hocam beni yanlış anladınız benim sitemim size değil, kanıtlama ispat olayıda sizinle ilgili değil. Sistemle ilgili dediğiniz gibi. Garanti harici diye birşey demedim hocam daha 6 aylık ürün. Sizce burdan ne çıkar nasıl ilerler süreç. Evde ps5 oynamak için açılan bir tv sadece. Darbe vs hiçbirşey yok.
Yahu ben de diyorum kendi kendime ''Bu tv nasıl garantisi yok olur'' Meğer siz Sigorta kasko yok demişsiniz pardon.

Sıkıntılı durum kıymetli kardeşim, gerçekten çok çekiyoruz bu dertten çünkü yönetmeliklerde ciddi açıklar var.

Bakınız sizin tv üzerinden ilerleyecek olursak eğer sistem şu şekilde gidiyor.

Gelirler, alırler, götürürler, ertesi gün veya 2 gün sonra ararlar, ''garanti harici çünkü siz kırmışsınız'' derler ancak sizin kırdığınıza dair delil sunma yükümlülükleri yok.

Yani yönetmelik bu konuda çok sıkıntılı ve hatta düşünün ki bu ülkede bir Yetkili Servis Yönetmeliği dahi yok.

Bütün firmalardan gelen savunma yazılarına bakıyorum, buna BDH KVK APPLE CARE vs vs hepsi dahil olmak üzere rapor dedikleri o kıytırık belgede yazan şey şu ''Yapılan kontrollerde üründe tüketici hatası tespit edildi ürün garanti dışı, onaylanmadı iade edildi''

Abi biz bundan ne anlayabiliriz? Tüketici ne yapmış da ürün garanti harici kalmış hiçbir bilgi yok.

Devlet'in görevlileri olarak firmadan savunma istiyoruz, Milyon tane hukuki terim yazıyorlar ancak tüketicinin nerede ne yapıp da ürünü garanti dışı bıraktığına dair tek bir somut veri yok. Delil yok, ispat yok. O yüzden sizin konuda işi baştan sıkı tutalım istemiştim.

İlk 6 ay içerisinde ispat yükü karşı tarafta olduğu için sizden ispat etmelerini istemenizi istedim çünkü bunu sunmayacaklarını biliyorum.

Sizin konuda da PANELİ KIRMIŞSINIZ diye işin içinden çıkacak olurlarsa ve önlem almazsanız Hakem Heyetine de gitseniz o televizyona dair çıkış yolu bulamazsınız.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Sizlik bir durum yok gibi, farklı fotolar da eklermisiniz?
Direk video çektim hocam şimdi. Şuan da. Bu şekilde. Test için youtube den beyaz bir ekran açtım.

Siyah ekranda da bu şekilde. Hayalet ekran da başladı kendilinden.

095AAA1C-2772-4C33-B1B5-64898ED52600.jpg
16072222-0DD0-4342-A3E2-74140D4B51CE.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Öyle yapacağım hocam. Umarım kullanıcı hatası demezler çünkü nasıl ispatlayacağım bilmiyorum. Çok teşekkür ederim yine de bi umut oldunuz.
Ezilen likit nedir ? Ben anlamadım bu durum nasıl kullanıcı hatası olabilir darbe yok çizik yok. THH ye gidecek iş anlaşılan. Daha detaylı fotoğraf isterseniz atabilirim.
Ben aşağıdaki bu kısım için yazmıştım,köyde başıma geldi çünkü,bir arkadaş tv yi kutusundan çıkartırken(farklı bir marka idi) parmağı ile panele bastırınca aynı olay olmuştu, umarım olaylar senin lehine gelişir.

panel4d965b6d86434a4b.jpg

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Ben aşağıdaki bu kısım için yazmıştım,köyde başıma geldi çünkü,bir arkadaş tv yi kutusundan çıkartırken(farklı bir marka idi) parmağı ile panele bastırınca aynı olay olmuştu, umarım olaylar senin lehine gelişir.

panel4d965b6d86434a4b.jpg
Umarım hocam ama hiç sanmıyorum kullanıcı hatası diyip geçerler, çok bir beklentim yok yerli markadan. Ama bir daha asla tercih etmem zaten fiyat olarakta bir al benisi yok artık.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
F fikoloji hocam şimdiden yeni tv bakmaya başladım. Oledlerin sıkıntılı olduğunu okuduğumdan ötürü oled almayacağım sanırım. Mini led hakkında görüşünüz nedir ?

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Cell yanması olabilir. Servis çağırıp süreçle alakalı bizede bilgi verin
Yahu ben de diyorum kendi kendime ''Bu tv nasıl garantisi yok olur'' Meğer siz Sigorta kasko yok demişsiniz pardon.

Sıkıntılı durum kıymetli kardeşim, gerçekten çok çekiyoruz bu dertten çünkü yönetmeliklerde ciddi açıklar var.

Bakınız sizin tv üzerinden ilerleyecek olursak eğer sistem şu şekilde gidiyor.

Gelirler, alırler, götürürler, ertesi gün veya 2 gün sonra ararlar, ''garanti harici çünkü siz kırmışsınız'' derler ancak sizin kırdığınıza dair delil sunma yükümlülükleri yok.

Yani yönetmelik bu konuda çok sıkıntılı ve hatta düşünün ki bu ülkede bir Yetkili Servis Yönetmeliği dahi yok.

Bütün firmalardan gelen savunma yazılarına bakıyorum, buna BDH KVK APPLE CARE vs vs hepsi dahil olmak üzere rapor dedikleri o kıytırık belgede yazan şey şu ''Yapılan kontrollerde üründe tüketici hatası tespit edildi ürün garanti dışı, onaylanmadı iade edildi''

Abi biz bundan ne anlayabiliriz? Tüketici ne yapmış da ürün garanti harici kalmış hiçbir bilgi yok.

Devlet'in görevlileri olarak firmadan savunma istiyoruz, Milyon tane hukuki terim yazıyorlar ancak tüketicinin nerede ne yapıp da ürünü garanti dışı bıraktığına dair tek bir somut veri yok. Delil yok, ispat yok. O yüzden sizin konuda işi baştan sıkı tutalım istemiştim.

İlk 6 ay içerisinde ispat yükü karşı tarafta olduğu için sizden ispat etmelerini istemenizi istedim çünkü bunu sunmayacaklarını biliyorum.

Sizin konuda da PANELİ KIRMIŞSINIZ diye işin içinden çıkacak olurlarsa ve önlem almazsanız Hakem Heyetine de gitseniz o televizyona dair çıkış yolu bulamazsınız.

Servis geldi. Panel yanması dedi, köşedeki karartının tam arkasında entegre varmış o yanıyormuş. Panel siparişi vereceklermiş fabrikanın elinde yoksa bir üst modelle değişim yaptıracaklarmış. Ama fabrikada panel varmış sağolsun arkadaş kontrol etti. Kısaca beklenilen olmadı, panel değişimi yapıp getirecekler. Tabi ne kadar sağlıklı olur tartışılır..

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Servis geldi. Panel yanması dedi, köşedeki karartının tam arkasında entegre varmış o yanıyormuş. Panel siparişi vereceklermiş fabrikanın elinde yoksa bir üst modelle değişim yaptıracaklarmış. Ama fabrikada panel varmış sağolsun arkadaş kontrol etti. Kısaca beklenilen olmadı, panel değişimi yapıp getirecekler. Tabi ne kadar sağlıklı olur tartışılır..

Geçmiş olsun

Bilinen bir kusur demekki hiç uğraştırmadan kabul etmişler

Yeni takılan panel daha iyi olacaktır diye düşünüyorum bende 55" TV de panel problemi yaşadım vestelde ghost görüntü kalıyordu 6. ayda panel değişti 2 yıldır sıkıntısız çalışıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Geçmiş olsun. Videodaki konunun aynısı yani.

Geri
Üst Alt