Vestel 65U9600 ve 65U9700 bulutlanma sorunu

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Abi sadece üreticiyi öğrenebilirsiniz servis menüden, geri kalan detayını o şekilde öğrenmenin olanağı yok ne yazık ki.

Diğer konuda ise üretim yerinin fark ettiği konusunda sizinle aynı düşüncedeyim ama %100 tek etken o olmuyor.
Mesela Samsung ürünlerin ithal gelenlerinde her 100 üründen 60 70 i bulutlanma sorunlu ise, Sunny fabrikalarında montajlananların 80 95 i bulutlanmalı gibi düşünün :)
tuslu tv kumandasi olmadigi icin servis menüsüne giremiyorum daha önce burada sormustum tuslu eski tip kumanda olmadan yapilmayacagini söylemislerdi bu konuda seri numarasi filan paylasilinca bende öyle bilgi edinebilirmiyim diye birdaha sorayim dedim

üretim yeri ile ilgilide söyle birsey olabilir türkiyeyse ihrac edilen ürünlerin üretim/montaj kalitesi avrupaya ihrac edilenlerden daha farkli olabilir
ayakkabi konusunda söyle birsey okumustum nike gibi firmalar asya ortadogu ülkelerine göndercegi ürünleri cindeki fasonlara yaptiriyor avrupa amerika gibi ülkelere gidecek olan ürünleri görece daha kaliteli isciligi olan vietnam endenozya vs ülkelere yaptiriyor ayni zamanda ayakkabinin tasarimi ayni olsa bile kullanilan materyaller de farkli olabiliyor
bu konuda veya baska konularda paylasilan fotograflarla benim tv yi kiyasliyorum arada daglar kadar fark var ki benim tv orta seviye bir tv den bahsediyoruz üst seviye cok pahali süper özellikli birsey degil
bir film actim ilk baslangictaki karanlik sahnede durdurdum tv nin yeri belli olmuyor modemden gelen isign oldugu taraf biraz belirgin orayi isaretledim
whatsapp den standart ayarlarda cektigim fotograf fotografla gercek görüntü arasinda aydinlik farki yok karanlik sahnede filmi durdurdugumda tv kapali gibi oluyor

50qsFm2.png

F Çevrimdışı

Freeee

Yeni Üye
28 Ocak 2023
2
47
Merhabalar
Bende yeni 65u9700 tv aldım. Görüntü ve ses gayet güzel. Hareketli sahnelerde biraz bocalama olsada.. Sıkıntım şu ekranın sag ve sol taraflarında sutun gibi gölgeli 10 ar cm lik iz var. Özellikle mac yayınların da bariz belli oluyor
Neyin nesidir bu acaba?

79E593B1-0782-480C-929A-ED839D39E620.jpg
D1EBF8FA-79A9-4911-92F0-952E30ABE623.jpg
674DAFF4-D85C-409C-82BB-F3AB82A51255.jpg
3CC75F47-90D5-4CB6-8B03-02DA736F5E2A.jpg

Normal mi acaba panel mi sıkıntılı?

61E4B7F6-AE16-412B-9CBE-5565EFD4E8DF.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Karanlıkta çektiğim fotoğraflar bunlar.

Siyah Ekran

20230126_201803.jpg

Beyaz Ekran

20230126_201856.jpg

Siz böyle deyince aklıma TV'yi kurmaya gelen servis çalışanlarının TV ayaklarını takmak için cihazı kutusundan çıkarır çıkarmaz yüzüstü kanepeye koymaları geldi. Belki de hiç sızma yoktu panelde, daha açılışını yapmadan bu hamleden sonra sızma noktaları oluştu 😀

Ben artık yerinden oynatmam, zaten bu ölçüde bir televizyonunun evde koyulabileceği yeni bir yer bulmak zor. ileride artmayacaksa benim için problem yok.

Benim ekranda da varmış bir sarılık, sol açıdan bakınca gözüküyor. açı arttıkça o da artıyor dediğiniz gibi.
Kanepe ne kadar hatalı bir seçim hem de bu boyuttaki ürünler için. Yazık.

En kötü olasılık ile TV nin kendi kutusu yan yatırılır, Plestozat kutu üzerine serilir, tv de üzerine yüzüstü yatırılır ancak eğer olanak var ise tv dik konumda birisi tutarken diğeri ayakları vidalamalıdır.

P Çevrimdışı

pn211

Yeni Üye
29 Eyl 2022
15
43
Kanepe ne kadar hatalı bir seçim hem de bu boyuttaki ürünler için. Yazık.

En kötü olasılık ile TV nin kendi kutusu yan yatırılır, Plestozat kutu üzerine serilir, tv de üzerine yüzüstü yatırılır ancak eğer olanak var ise tv dik konumda birisi tutarken diğeri ayakları vidalamalıdır.
2 genç arkadaş geldi, bir de ben 3 kişiydik. Dediğiniz gibi dik durumdayken ayakları takmak için yardım isteyebilirlerdi. TV'yi kurup, "abi kumanda bu, şuraya basınca açılıyor" deyip kaçacaklardı, biraz emrivaki ile ölü piksel ve renk testini yaptırdım, bir şey de diyemiyorum, belki çok yoğunlardı. Kanepe hatalı bir seçimse, belki de TV'yi kurmak için kutuyu açması mecbur tutulan servisler hasar verip gidiyor olabilirler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
2 genç arkadaş geldi, bir de ben 3 kişiydik. Dediğiniz gibi dik durumdayken ayakları takmak için yardım isteyebilirlerdi. TV'yi kurup, "abi kumanda bu, şuraya basınca açılıyor" deyip kaçacaklardı, biraz emrivaki ile ölü piksel ve renk testini yaptırdım, bir şey de diyemiyorum, belki çok yoğunlardı. Kanepe hatalı bir seçimse, belki de TV'yi kurmak için kutuyu açması mecbur tutulan servisler hasar verip gidiyor olabilirler.
Bu servislere yıllarca eğitim veren çok kıymetli hocam sayın Mustafa Özer'in kulakları çınlasın diyorum zira bizzat kendisinden eğitim almış birisi olarak gönül rahatlığı ile diyorum ki Mustafa Hocamız binlerce kere bu ürünlerin hangi koşullarda nasıl montajlanması gerektiğini anlatmıştır.

Düşünün ki daha 42'' ürünlerin ''Çok büyük tv'' olarak kabul edildiği yıllarda dahi bu montaj şekli uygun değildi, 55 65 75'' ürünlerde doğru bir yöntem olarak kabul edilmesi sizce mümkün mü?

Paneller esnektir, yumuşak kanepeye yüzüstü yatırılan ürünün paneli baskı kaynaklı içe esnemesi kaçınılmaz. Her ne kadar panelin arkasında difüzör katman ve onların arkasında da ana gövdeye bağlı tutucu kuleler olsa da o baskının difüzör katmanlarda yer değiştirmeye sebep olmasın engel olamazlar.

''%100 bundan dolayı oldu'' demiyorum ancak çok büyük bir olasılıktır bu.

F Çevrimdışı

Freeee

Yeni Üye
28 Ocak 2023
2
47
Forumu incelerken syn @ademhelvacı nın yorumuna denk geldim. Panel sökülüp takılmış olabilir yada fabrika cıkışı hatalı olabilir demiş. Ürün kurulalı 3-4 gün oldu. Acaba cayma iade mi talep etsem? . Yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar?

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

EagleClaw

Yeni Üye
26 Ocak 2023
7
28
Karanlıkta çektiğim fotoğraflar bunlar.

Siyah Ekran

20230126_201803.jpg

Beyaz Ekran

20230126_201856.jpg

Siz böyle deyince aklıma TV'yi kurmaya gelen servis çalışanlarının TV ayaklarını takmak için cihazı kutusundan çıkarır çıkarmaz yüzüstü kanepeye koymaları geldi. Belki de hiç sızma yoktu panelde, daha açılışını yapmadan bu hamleden sonra sızma noktaları oluştu 😀

Ben artık yerinden oynatmam, zaten bu ölçüde bir televizyonunun evde koyulabileceği yeni bir yer bulmak zor. ileride artmayacaksa benim için problem yok.

Benim ekranda da varmış bir sarılık, sol açıdan bakınca gözüküyor. açı arttıkça o da artıyor dediğiniz gibi.
Haha :) Bu kanepe olayı bende de yaşandı ve daha kurulum yapmadan dedim ki; bu televizyon sağlam geldiyse de gitti :) Maalesef insanlar yaptığı işle, teknolojiyle alakalı biraz bilinçlenmesi gerekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri