vestel 65u9500 vs 65u9400

K Çevrimdışı

Kaplan24

Aktif Üye
30 Eki 2020
115
38
hareketli sahnelerde rahatsız edici buzlanma,karelenme yapıyor...renk konusunda da iyi değil,aksiyon sahneler akıcı değil
Formda okuduğum kadarıyla ana kart deniyor bende 65 inç alacam Vestel yada Regal aynı problem yaşar miyim korkuyorum mesele ana kart mi yada panel mi acaba yada yazılım mi acaba bunu da en iyi formun yöneticileri bilir örneğin ana kart mb230 ama panel LG yada samsung bu gölgelenme bu panelde ne kadar belli olur ya da panel panda ya boe yada hkc kart mb230 bu panelde ne kadar olur bu hata bu sorunun cevabı sende fikoloji yada teknowest ustada
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mb230 ana kartta bu sorunu hep file getiriyoruz zaten ?
Formda yaptığım araştırmalar sonucunda böyle bir sıkıntı var gibi Regal yada Vestel 65 inç düşünüyorum 11 Kasım'da bu problemler i bizde yaşarız o zaman fikoloji üstad ama gerek bu form gerek bilindik bir marka olması nedeniyle bu ürünü tercih edecem gerisi şansımıza

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ilerde vestel buna istinaden bi yazılımla halleder mi?
Aslında u9500 de smr değerinin düşük olması bu ana kartta daha fazla patlak veriyor, bazı modellerde bu Hz değerinin yüksek olması bazı sahnelerde bazen karşılaştırıyor. Bu da sadece dahili uyfu alıcısında. Bu nedenle bu sorun 9500 de aşılmaz gibi.

F Çevrimdışı

ferhats85 

Aktif Üye
18 Eki 2020
136
39
Aslında u9500 de smr değerinin düşük olması bu ana kartta daha fazla patlak veriyor, bazı modellerde bu Hz değerinin yüksek olması bazı sahnelerde bazen karşılaştırıyor. Bu da sadece dahili uyfu alıcısında. Bu nedenle bu sorun 9500 de aşılmaz gibi.
zaten netflixte yaşıyorum bu sorunu çoğunlukla,,,peki vestel bunu ücreti karşılığında mb130 kartla değiştirir mi? bunu satabilirsem sony 65xg8096 almayı düşünüyorum bir daha da asla yerli malı almam tövbe :(

83D4229C-FEA0-4BAC-8B77-49507AD05543.png

satılıyor galiba bununla sorun çözülür mü ki

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kaplan24

Aktif Üye
30 Eki 2020
115
38
Fikoloji üstad formu taradım araştırdim ama Vestel 65u9500 ve 9400 serisinde panel ana kart bilgi sahibi oldum ama Regal 65r7540ua da pek bilgi bulamadım bu TV nin ana kartı ve paneli ne olabilir o da mb230 Regal 5 bin TL ye Vestel 65u9500 5.300 e alınabilirken u9400 ürününü satan az satıcı ve 5700 TL şu an ki fiyatla tabii bu fiyatlar artar düşmez özet olarak Regal uygun gibi duruyor ama ana kart ve panelde bilgi lazım fikoloji teknowest bizi bilgilendirin lütfen

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fikoloji üstad formu taradım araştırdim ama Vestel 65u9500 ve 9400 serisinde panel ana kart bilgi sahibi oldum ama Regal 65r7540ua da pek bilgi bulamadım bu TV nin ana kartı ve paneli ne olabilir o da mb230 Regal 5 bin TL ye Vestel 65u9500 5.300 e alınabilirken u9400 ürününü satan az satıcı ve 5700 TL şu an ki fiyatla tabii bu fiyatlar artar düşmez özet olarak Regal uygun gibi duruyor ama ana kart ve panelde bilgi lazım fikoloji teknowest bizi bilgilendirin lütfen
Boe panel
Mb230 ana kart

K Çevrimdışı

Kaplan24

Aktif Üye
30 Eki 2020
115
38
F ferhats85, Ferhat kardeş sana bir sorum var 65 inç alma arefesindeyim 3 günüm kaldı senin panel boe panel yani IPS imiş Regal ve Vestel 65 incte bu panel var yandan izlerken görüntü dağılması yoktur diye düşünüyorum çünkü panel IPS ayrıca renkler iyi değil dedin genelde IPS panelde renkler iyi olur yani genelde öyle gördük salonda 55 inç bir Regal var 4 yıl önce aldiydim o da LG IPS panel mis en azından onda öyle idi Regal de tek panel olması alacaklar için güzel bir bilgi en azından ne olacağı biliniyor demem o ki özetle senden son görüşleri alabilir miyim kullanıcı olarak senden malum bayii de ürün görseli olmadığı için inceleme fırsatımız olmadı kağıt üzerinde TV başarılı fiyat olarak ta güzel uygun

Fikoloji üstad sana da bir sorum var beni aydınlat lütfen Vestel 65u9500 ve Regal 65r7540ua ikisi arasında 500 TL fark var birisi ana marka birisi yavru marka ikisinde de mb230 ana kart var port girişleri aynı smr değeri Regal 1800 Vestel 1000hz ve ikisinde de boe panel var Regal de sade boe Vestel de LG Samsung boe formdan okuduğum kadarıyla diyelim ki Vestel boe denk geldi 500 TL fazla vermiş oluyoruz Regal e göre aynı panel olduğunu varsaydigimizda ana kartta aynı kasa kalitesi de aynı görünüyor bizim gordugumuz ama bilmediğimiz bir şey var mı ya da iki ürün panel aynı olursa kalitesi aynı mı olmuş oluyor

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

ferhats85 

Aktif Üye
18 Eki 2020
136
39
F ferhats85, Ferhat kardeş sana bir sorum var 65 inç alma arefesindeyim 3 günüm kaldı senin panel boe panel yani IPS imiş Regal ve Vestel 65 incte bu panel var yandan izlerken görüntü dağılması yoktur diye düşünüyorum çünkü panel IPS ayrıca renkler iyi değil dedin genelde IPS panelde renkler iyi olur yani genelde öyle gördük salonda 55 inç bir Regal var 4 yıl önce aldiydim o da LG IPS panel mis en azından onda öyle idi Regal de tek panel olması alacaklar için güzel bir bilgi en azından ne olacağı biliniyor demem o ki özetle senden son görüşleri alabilir miyim kullanıcı olarak senden malum bayii de ürün görseli olmadığı için inceleme fırsatımız olmadı kağıt üzerinde TV başarılı fiyat olarak ta güzel uygun

Fikoloji üstad sana da bir sorum var beni aydınlat lütfen Vestel 65u9500 ve Regal 65r7540ua ikisi arasında 500 TL fark var birisi ana marka birisi yavru marka ikisinde de mb230 ana kart var port girişleri aynı smr değeri Regal 1800 Vestel 1000hz ve ikisinde de boe panel var Regal de sade boe Vestel de LG Samsung boe formdan okuduğum kadarıyla diyelim ki Vestel boe denk geldi 500 TL fazla vermiş oluyoruz Regal e göre aynı panel olduğunu varsaydigimizda ana kartta aynı kasa kalitesi de aynı görünüyor bizim gordugumuz ama bilmediğimiz bir şey var mı ya da iki ürün panel aynı olursa kalitesi aynı mı olmuş oluyor
valla daha da yerli malı almam,,,netflix için almıştım filmlerde aksiyon sahnelerde görüntü rahatsı edici bozuluyor

K Çevrimdışı

Kaplan24

Aktif Üye
30 Eki 2020
115
38
Boe panel
Mb230 ana kart
Fikoloji üstad günlerdir derse çalışan çocuklar gibi formun altına ustune getirdim okuya okuya Regal 65r7040ua ile başlayan düşüncem Vestel 65u9500 e kaydı ama sonuç olarak mb230 ana kart kullanan memnunum diyen çıkmamamis formda son çarem Vestel 65u9400 artık bu seri belki de üretim az olduğu için diğer iki seriye göre pahalı panel yapısı nedir sadece boe var mı bu boe de ipsi va mi

Geri
Üst Alt