VESTEL 65QA9700 HDMI Arc Ses Gelmiyor

C Çevrimdışı

cooler123

Yeni Üye
16 Mar 2023
25
34
Merhaba 65QA9700 model tv sahibiyim. LG sn4 soundbari hdmi arc üzerinden ağladığımda, bağlantı oluyor fakat ses gelmiyor. Tüm ayarlar da doğru görünüyor. Optik çıkışta problem yok fakat arc tarafında ses alamadım. Atladığım bir yer mi var acaba?

Çözüm
Arkadaşlar, mutlu son :) Nasıl çözdüğümü bilmiyorum fakat sistemi komple kapattıp, bağlantıları söktüm. Sonrasında bağlantıları tv kapalıyken yapıp, tvyi öyle açtım ve çalıştı.
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar, mutlu son :) Nasıl çözdüğümü bilmiyorum fakat sistemi komple kapattıp, bağlantıları söktüm. Sonrasında bağlantıları tv kapalıyken yapıp, tvyi öyle açtım ve çalıştı.
Eee ne demiş ünlü bir düşünür; "Bir kapat aç bakalım, muhtemelen düzelir." :) (Ben Türk düşünür diyecektim ama aynı espriyi Skyscraper filminde Dwayne Johnson da yapınca)

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
benim de dönem dönem yukarıda paylaştığım ayarları yinelemem gerekiyor. yoksa atmos çalışmıyor bazen. tv ekranında atmos logosu görünüyor ama soundbardaki atmos ışığı yanmıyor. eARC kapayıp açıyorum.

Geri
Üst Alt