Vestel 65QA9700 görüntü bölünme problemi

M Çevrimdışı

mfatihdag

Yeni Üye
15 Ocak 2023
9
41
IMG_20230129_010333.jpg
IMG_20230129_002500f67f9fbe33487211.jpg

Değerli ustadlarim,
Geçen hafta satın aldığım ve 3 gün önce montajı yapılan Vestel 65QA9700 model televizyon YouTube da video izlerken özelliklegeceleri resimde görüldüğü gibi alttan üstten yada ortadan görüntü kayması ile karşılaşıyoruz videodan çıkınca düzeliyor ama zamanla problemin artmasından korkuyorum bu durum bir problem mıdır.
Yardımcı olursanız sevinirim

K Çevrimdışı

Kocaman

Yeni Üye
4 Kas 2021
9
60
Bende de sadece Youtube de yapıyor.Niye yapar herhangi bir bilgimde yok,bilenler cevaplarsa sevinirim.

K Çevrimdışı

Kocaman

Yeni Üye
4 Kas 2021
9
60
Arada bir kasılma ve kumandadan müdahale ettirmiyor,yani ongünde bir kasılma yapıyor fişi çıkarıp yeniden takınca düzeliyor.Geçende yatarken kumandadan kapattıp yattım,sabah kalktığımda tv çalışıyordu.Durduk yerde sorun çıkartıyor bunlar olmasa tv gerçekten çok iyi ama bu kasılmalar ve kumandanın etkisiz kalması can sıkıyor,acaba buna bir çözüm varmıdır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Arada bir kasılma ve kumandadan müdahale ettirmiyor,yani ongünde bir kasılma yapıyor fişi çıkarıp yeniden takınca düzeliyor.Geçende yatarken kumandadan kapattıp yattım,sabah kalktığımda tv çalışıyordu.Durduk yerde sorun çıkartıyor bunlar olmasa tv gerçekten çok iyi ama bu kasılmalar ve kumandanın etkisiz kalması can sıkıyor,acaba buna bir çözüm varmıdır.
Sıfırlamayı denediniz mi.?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504

Sıfırlama nasıl yapılıyor
Bu konuda (Bölümde) Tv nizdeki hatayı yazmışsınız sizin tv konu başlığındaki tv ile aynı mı?

C Çevrimdışı

cooler123

Yeni Üye
16 Mar 2023
25
34
Cihazı fabrika ayarlarına alıp tekrar kurulum yaparak denediniz mi?
Vala çok ayar yaptım dolu da uygulama ayarı var üşeniyorum onu yapmaya ve çözüm olacağını da düşünmüyorum zira sadece bende olan bir şey değil belliki çoğu kişide var. Başlık sahibi arkadaş nasıl çözmus acaba? En kötü smarttube yükleyeceğim. İnsanı zorla illegale yöneltiyorlar :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,739
Vala çok ayar yaptım dolu da uygulama ayarı var üşeniyorum onu yapmaya ve çözüm olacağını da düşünmüyorum zira sadece bende olan bir şey değil belliki çoğu kişide var. Başlık sahibi arkadaş nasıl çözmus acaba? En kötü smarttube yükleyeceğim. İnsanı zorla illegale yöneltiyorlar :)
Aslında söz konusu uygulama çok ta illegal değil. Tamamen öyle olsaydı zaten gözlük amca çoktan tepesine binerdi. :) Benim fabrika ayarlarına yönlendirmemin sebebi, MEMC' nin kapanması ve görüntüde android harici problemler olması. Eğer fabrika ayarlarına döndükten sonra böyle bir sorun devam ediyorsa garanti varsa garanti kapsamında servis ile görüşmeniz daha sağlıklı olur. En azından donanıma bağlı bir arıza ise (Anakart, T-CON kaynaklı arıza) çözümü ancak o nokta olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri