Vestel 65Q9900 Almadan Önceki Son Analiz

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
Selam Arkadaşlar,

Evimde Dizi film izlemek için bir TV almak istiyorum almışken büyük ve renkleri rahatsız etmeyecek orta derecede bir tv istiyorum. Daha önce iş yerine Vestel 50U9500 aldım fakat beyaz renkte etrafının siyah olması hdmi bağlayınca pc renklerinin farklı gözükmesi gibi sebeplerden çok rahatsız oldum lakin sürekli kullanmadığım için umursamamıştım.

Serüvene Regal 58R754U - 7600 ₺ almaya niyetlenmek için başladım daha sonra ek olarak Soundbar ve Tv box alırım diyerek Cuma günü gelecek Dijitsu 58 inc alırıma döndü. Bilgi almak için çağrı merkezini ve genel merkez telefonunu aradım ulaşamayınca problem yaşamayayım servis ağı iyi olan muhatap bulabileceğim bir firma olsun. Buda F/P olarak Regal/Vestel/Toshiba almaya karar verdim.

Bütçem max 15K-16K daha fazla çıkamıyorum. Önümdeki seçenekler aşağıdaki gibidir. Sizce hangisini tercih etmeliyim QLED olmasından yana benim gönlüm 65Q9900 almaktan yanadır.

Çok teknik bilgim yok aşağıdakilerden daha iyi seçenekler var ise iletmenizi rica ediyorum.

1- Regal 58R754U(7.600) + Tv Box(1.1K) + Soundbar(2.5K) = ( 11.200 TL )

2- Regal 65R854UQ(12.828) + Tv Box(1.1K) + Soundbar(2K) = ( 16.000 TL)

3- Vestel 65Q9900 (14.999) + Tv Box (1.1K) = (16.100)

4- Vestel 70U9600 (14.299) + Tv Box veya Soundbar = (16.000)

5- Toshiba 65ua2263dt (13.296) + Soundbar(2.7K) = (16.000)

Film izlerken ses ve görüntü sıkıntısı yaşamak istemiyorum. Yukarıda belirttiğim tv lerde herhangi bir box almadan iptv - 4K netflix youtube disney amazon izleyebiliyor muyum ?
Sanırım bunlar bir lisansa tabi bu lisans bu cihazlarda var mıdır ? Eğer var ise Tv box almamın bir anlamı kalmıyor oradaki bütçeyi daha iyi bir TV veya ses sistemine harcayabilirim.

Hayırlı Günler Dilerim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bilgi almak için çağrı merkezini ve genel merkez telefonunu aradım ulaşamayınca problem yaşamayayım servis ağı iyi olan muhatap bulabileceğim bir firma olsun.
Tebrik ederim doğrusu süper düşünce,çok hoşuma gitti inan :ok
Ben tv tavsiyesi vermiyorum ,sadece tebrik etmek istedim düşüncenden dolayı :ok

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
Arkadaşlar konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum özellikle A Adem Helvacı abi senin düşüncen nedir ? Senin videoların sayesinde forumla tanıştım.

M Çevrimdışı

mrtylmz35

Yeni Üye
20 Ocak 2023
3
31
4. sıradaki tvyi direk silin bence. Kendi açımdan söylüyorum android tv olmadan bu cihazların hiçbir anlamı yok. 55Q9900 kullanıyoruz. Görüntüsünden sesinden çok memnunuz. Her TV'de bi alışma süreci oluyor. Tavsiyem 65Q9900.

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
4. sıradaki tvyi direk silin bence. Kendi açımdan söylüyorum android tv olmadan bu cihazların hiçbir anlamı yok. 55Q9900 kullanıyoruz. Görüntüsünden sesinden çok memnunuz. Her TV'de bi alışma süreci oluyor. Tavsiyem 65Q9900.
Hocam tavsiye ettiğiniz tv de android değil, onun için tv box alıyorum

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Kendi namıma söyleyeyim; hiç düşünmeden 3 numarayı alır geçerim.

Bütçe çıkarabilseniz bile şu günlerde çok iyi ev eşyası almak gereksiz gibi geliyor. Hele oturduğunuz evden çok emin değilseniz hiç gerek yok. Bir anda hepsi yerle yeksan olup gidiyor.

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
Kendi namıma söyleyeyim; hiç düşünmeden 3 numarayı alır geçerim.

Bütçe çıkarabilseniz bile şu günlerde çok iyi ev eşyası almak gereksiz gibi geliyor. Hele oturduğunuz evden çok emin değilseniz hiç gerek yok. Bir anda hepsi yerle yeksan olup gidiyor.
Haklısınız hocam yıllardır tv kullanmadım hep telefon ve pc den gördüm işlerimi ilk defa eve tv alacam o yüzden biraz araştırıyorum heyecanlıyım :) evet bende 3 numarada karar kıldım lakin 14.999 olan cihaz bugün 17.299 olmuş Teknosa da artık düşmesini bekleyeceğim bütçemi aşıyor

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Haklısınız hocam yıllardır tv kullanmadım hep telefon ve pc den gördüm işlerimi ilk defa eve tv alacam o yüzden biraz araştırıyorum heyecanlıyım :) evet bende 3 numarada karar kıldım lakin 14.999 olan cihaz bugün 17.299 olmuş Teknosa da artık düşmesini bekleyeceğim bütçemi aşıyor

Bayiye sordunuz mu? Bazıları indirim yapıyor. Çok da beklememek lazım. Düşsün derken zam gelmesi de sürpriz olmaz. 55 i de düşünün derim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bayiye sordunuz mu? Bazıları indirim yapıyor. Çok da beklememek lazım. Düşsün derken zam gelmesi de sürpriz olmaz. 55 i de düşünün derim.
Hatta bulunduğun yerde spotçular da vardır belki,genelde garantilioluyor ve servis kuruyor tvyi :ok

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
Yok hocam kimseye sormadan internetten araştırıp bekliyorum açıkcası. Ama bu internetten satan resmi bayiler var hepsiburada n11 de onları telefonla arayıp fiyat alayım.

Hocam spotcu falan bilmiyorum açıkcası istanbul güngörendeyim burada genelde spotcular 2.el eşya vb şeyler satıyorlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Yok hocam kimseye sormadan internetten araştırıp bekliyorum açıkcası. Ama bu internetten satan resmi bayiler var hepsiburada n11 de onları telefonla arayıp fiyat alayım.

Hocam spotcu falan bilmiyorum açıkcası istanbul güngörendeyim burada genelde spotcular 2.el eşya vb şeyler satıyorlar.
Şimdiden hayırlısı olsun :ok

V Çevrimdışı

Vorgi

Yeni Üye
9 Mar 2023
18
34
15.180 TL Hepsiburada sitesinde bulunan yetkili servisden aldım. 65Q9900 bir çok sarı leke problemi var diyorlar ama gelsin bakalım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt