VESTEL 65O9900 OLED TV ÖZELLİKLERİ

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Merhaba arkadaşlar, daha önce Toshiba 65X9763 Oled tv sahibiydim. Ancak bazı problemlerden dolayı Vestel değişim önerdi, ben de kabul ettim. Eski tv'nin yerine Vestel 65O9900 gönderdiler. Cihazın kurulumu bugün yapıldı. 65O9900 genelde piyasada bulunmayan bir tv, en son bir online alışveriş sitesinde vardı. Evet cihazda henüz anakarta bakmadım ama mb 130e olduğunu söylediler. Cihazın kutusunun videosunu çekmiştim, eğer moderatör açısından sıkıntı yoksa youtube linkini buraya ekleyebilirim. Çünkü kutu üzerinde cihazda ne olduğu yazıyor. Cihazı Toshiba ile karşılaştırırsam panel ve görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ancak kumandası Toshibanın kumandası gibi işlevsel değil. Özellikle CEC fonksiyonu açıkken görüntü ayarlarını bu cihazda yapmak bir hayli zor. Ancak kumanda üzerinde boş 2 tane tuş var, bu tuşlara istediğimiz fonksiyonu ekleyebilirz diye düşünüyorum. Kutusu açılmadan kısa bir video çekmiştim, buraya bırakıyorum. Daha sonra menü ve görüntü kalitesi ile ilgili bir video daha ekleyeceğim. Sorularınız olursa her zaman cevaplamaya hazırım.

Daha önce istenmişti, menü detaylarınıda buraya ekleyeyim.

meNu_oled.jpg

Şuraya da bir gece çekimi ekleyelim. Umarım size panel kalitesi ve tv hakkında bilgi verir. Panelin parlaklığı bence gayet başarılı. Renkler çok güzel.

Bu arada tv deki yazılım sürümünü menüden fotoğraf çektim ordan da görebilirsiniz.

IMG_20200405_003654.jpg

Şuraya da bir dolby vision performansı ekleyelim:

Arkadaşlar tekrar merhaba, Tv'nin gündüz çekimlerini içeren detaylı bir inceleme hazırladım. Bazı sahnelerde sansür var şimdiden rahatsızlık için özür dilerim :) Umarım alacak arkadaşlara fikir verir, şimdiden iyi seyirler.

Arkadaşlar yoğun eleştiriler üzerine 1080P bir video hazırladım tv ile ilgili. Video gündüz çekimini içeriyor. Youtube önceki videoyu banladığı için ilgili kısmı keserek yeni bir video hazırladım Şimdiden iyi seyirler :)

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Merhaba. İncelemeniz için teşekkür ederiz. Önceki televizyonunuzda sorun neydi?
Önceki tv de kullandığım apple tv de var olan amazon prime video ve netflix gibi uygulamalarda HDR ye geçiş yaptığında ekran aşırı parlaklaşıyordu içeriği izlemek mümkün olmuyordu. Yine tv elektrik gidip geldiğinde kendi kendine açılıyordu, ayarlardan bekleme moduna almama rağmen ayarlardan. Youtube uygulamasında videoları düzgün ölçekleyemiyordu vs. Vestel değişim önerdi. Şu ana kadar VESTEL'in tüm yaklaşımından son derece memnunum. Bu markayı ilk defa kullanmama rağmen beni fazlası ile memnun ettiler. Tüm VESTEL ailesine teşekkür ediyorum buradan. Uzun bir inceleme videosu ekleyeceğim youtube a. Kanal oğlumun ticari bir amacımız yok oğlum henüz 10 yaşında bile değil kendisi mutlu oluyor youtube kanalım var diye. Ticari bir amacımız yok ?. Bunu da yeri gelmişken söyleyeyim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Önceki tv de kullandığım apple tv de var olan amazon prime video ve netflix gibi uygulamalarda HDR ye geçiş yaptığında ekran aşırı parlaklaşıyordu içeriği izlemek mümkün olmuyordu. Yine tv elektrik gidip geldiğinde kendi kendine açılıyordu, ayarlardan bekleme moduna almama rağmen ayarlardan. Youtube uygulamasında videoları düzgün ölçekleyemiyordu vs. Vestel değişim önerdi. Şu ana kadar VESTEL'in tüm yaklaşımından son derece memnunum. Bu markayı ilk defa kullanmama rağmen beni fazlası ile memnun ettiler. Tüm VESTEL ailesine teşekkür ediyorum buradan. Uzun bir inceleme videosu ekleyeceğim youtube a. Kanal oğlumun ticari bir amacımız yok oğlum henüz 10 yaşında bile değil kendisi mutlu oluyor youtube kanalım var diye. Ticari bir amacımız yok ?. Bunu da yeri gelmişken söyleyeyim.

3 abone ile olmaz zaten hocam. :kiskis

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Öncelikle TV'niz hayırlı olsun. Umarım bu sefer sorunsuz kullanırsınız. ?

Video ayarlarında önceki TV'ye farklı seçeneklere rastladınız mı? Ayrıca menü+4725 yaparak çıkan servis menüsünün ekran görüntüsünü koyabilir misiniz?

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
3 abone ile olmaz zaten hocam. :kiskis
Aynen katılıyorum :) Eğleniyoruz oğlumla :) Kullandığım diğer cihazlarında videolarını çektik ama henüz ekleme yapmadım:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle TV'niz hayırlı olsun. Umarım bu sefer sorunsuz kullanırsınız. ?

Video ayarlarların önceki TV'ye farklı seçeneklere rastladınız mı? Ayrıca menü+4725 yaparak çıkan servis menüsünün ekran görüntüsünü koyabilir misiniz?
Farklı ayarlar var onunla ilgili video çektim. Daha sonra ekleyeceğim foruma bu arada anakart mb130e oled olarak görünüyor. Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun.

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Aynen katılıyorum :) Eğleniyoruz oğlumla :) Kullandığım diğer cihazlarında videolarını çektik ama henüz ekleme yapmadım:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Farklı ayarlar var onunla ilgili video çektim. Daha sonra ekleyeceğim foruma bu arada anakart mb130e oled olarak görünüyor. Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun.
Arkadaşlar merhaba, tv nin yazılımsal şöyle bir kusuru var, film algılama ve film modunu kapatıyorum sevmiyorum çunku motin interpolation meselesini. Ancak tv sanki bunlar kapalı değilmiş gibi motion interpolation yapmaya devam.ediyor. İlgili görüntü modunda bunlar kapalı olmasına rağmen tv bu ayarlar açıkmış gibi davranıyor. Aynı problemden yurtdışı Toshiba 65X9863DB sahipleride muzdaripler. MB 130E anakart için en son yazılıma sahip arkadaşlarda böyle bir problem var mı acaba? En son güncelleme versiyonu hangisi bu anakart için? Üstadlardan yardım bekliyorum teşekkür ederim.

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
sanırım mb130s ile aynı yazılımı kullanıyor.
Versiyon numarası aynımı mb130s ile? Versiyon 5.7.10.0 görünüyor. Bu versiyondan daha sonra çıkan yazılım var mı mb130s için? Yurtdışı forumlarında Toshiba 65x9863dg (db değil) içinde aynı sorun gündeme getirilmiş. Anladığım kadarı ile daha yeni bir üretim galiba.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt