VESTEL 55UD8400

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
sayın Adem Helvacı Ado 65UD8900 ürünü IPS olanı aldım fakat bazı panel sorunları gereği ölü piksel ve ışık sızmasından dolayı geri verip 65UD9400 alacağım sizce doğru bir karar mı 65ud9400 modelini önerirmisiniz, 65ud8900 a göre artıları nedir, birde sizin gözünüzden ürün hakkında bilgi almak güzel olacak

65UD9400 MB120 anakart ve AUO panel ile üretilmiş bir tv dir. HDR + WCG desteği mevcut olmakla birlikte 1800hz smr değeri ile dikkat çeken bir tv dir.

65'' gurubunda en güvendiğim paneldir AUO, yine de %100 garanti edemeyiz hiç bir şeyi maalesef.

Sizin eski 8900 IPS panel dediğinize göre V10109776 kodlu ürün olsa gerek. (O da MB120 idi)

Gelecek olan TV VA paneldir yalnız dikkatinizi çekmek isterim bu konuya. (V10111717)

Bu süre içerisinde yeni bir üretim yapmazlarsa size gelecek olan 9400 yukarıda verdiğim özelliklerdedir :ok

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
65UD9400 MB120 anakart ve AUO panel ile üretilmiş bir tv dir. HDR + WCG desteği mevcut olmakla birlikte 1800hz smr değeri ile dikkat çeken bir tv dir.

65'' gurubunda en güvendiğim paneldir AUO, yine de %100 garanti edemeyiz hiç bir şeyi maalesef.

Sizin eski 8900 IPS panel dediğinize göre V10109776 kodlu ürün olsa gerek. (O da MB120 idi)

Gelecek olan TV VA paneldir yalnız dikkatinizi çekmek isterim bu konuya. (V10111717)

Bu süre içerisinde yeni bir üretim yapmazlarsa size gelecek olan 9400 yukarıda verdiğim özelliklerdedir :ok

n7mT1.jpg
n7DAA.jpg
n7pUH.jpg

sayın Adem Helvacı Ado üstadım yüklediğim resimlerdeki gibi, bu 65ud9400 üründede aynı görüntü kaybını bariz yaşacağım dimi , ürünü görmeden alacağım için düşünceler aklımı kemiriyor :) değer mi yoksa aynı paraya farklı ürün mü bakmalıyım :) ürünü almazsam alacağım para iadesi 3.317 tl olacak ki bu paraya da regal 65 inc ıps ekran göz kırpıyor bana sanki :) :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
n7mT1.jpg
n7DAA.jpg
n7pUH.jpg

sayın Adem Helvacı Ado üstadım yüklediğim resimlerdeki gibi, bu 65ud9400 üründede aynı görüntü kaybını bariz yaşacağım dimi , ürünü görmeden alacağım için düşünceler aklımı kemiriyor :) değer mi yoksa aynı paraya farklı ürün mü bakmalıyım :) ürünü almazsam alacağım para iadesi 3.317 tl olacak ki bu paraya da regal 65 inc ıps ekran göz kırpıyor bana sanki :) :)

Değerli kardeşim markası ne olursa olsun VA ve TN panelli tv alırsanız karşılaşacağınız sonuç bu dur.

Ayrıca 3 numaralı çekiminizi yok sayıyorum zira teknik olarak benim gözümde o bir TV izleme açısı olmamalı zaten.

1 numara olması gereken
2 numara ise istemediğimiz ancak şu an kendi evimde kendi tv mi izlediğim şekildir. VA panel kullanıyoruz yapacak bir şey yok maalesef.

Eğer bununla fazla zihninizi yoruyorsanız IPS panelli TV lere odaklanmanızı ve mümkünse LG nin UJ630-710 gibi serilerine bakmanızı öneririm :ok

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Değerli kardeşim markası ne olursa olsun VA ve TN panelli tv alırsanız karşılaşacağınız sonuç bu dur.

Ayrıca 3 numaralı çekiminizi yok sayıyorum zira teknik olarak benim gözümde o bir TV izleme açısı olmamalı zaten.

1 numara olması gereken
2 numara ise istemediğimiz ancak şu an kendi evimde kendi tv mi izlediğim şekildir. VA panel kullanıyoruz yapacak bir şey yok maalesef.

Eğer bununla fazla zihninizi yoruyorsanız IPS panelli TV lere odaklanmanızı ve mümkünse LG nin UJ630-710 gibi serilerine bakmanızı öneririm :ok

Abi bana 2 numara bile olmaz, 3 numara ise hiç olmaz. Bu Va anladım şöyle iyi böyle iyi, kontrst falan tamam ama, ben o kontrast ve rengi göremedikten sonra ne yapayım.:bilmiyom Çok fark var abi gerçekten. Yani sen daha iyi bilirsin ama, 1 ile 2 arasında bile uçurum var.

Bu arada fotoğraflar için teşekkür ederim, umarım 1 den seyrediyorsundur @modernsosyolog .:ok

B Çevrimdışı

bkmtkm

Yeni Üye
24 Ocak 2018
22
Ado bey Vestelin desteklediği film formatlarına bakacaktınız varmı bir gelişme

T Çevrimdışı

TellMe

Yeni Üye
13 Haz 2018
13
47
Adem Bey, 55ud8400 ile Regal 55r7020u arasında kaldık. 49 inch ekranda hdr artısından dolayı 49r7020u yu tavsiye etmiştiniz, 55 inch tavsiyeniz ne olur? Teşekkürler.

S Çevrimdışı

superhead

Yeni Üye
27 Ağu 2018
18
41
Günaydın;

Talep üzere açtığım konulardan birisidir. İlgili ürün ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

PANEL LG
ANAKART MB130
DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART YOK
HDMI IN 3
USB 2
CEC_ARC VAR
INTERNAL SUBWOOFER YOK
PVR READY YOK
ETHERNET VAR
SOFT PIXELLENCE VAR
SOUND DTS TruSurround+DTS HD
100Hz YOK
HDR YOK
POWER SAVE MODE VAR+ERP
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
NERO MEDIA HOME VAR
HBBTV VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR
OPEN BROWSER VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
SMR 1000HZ

Ado hocam 3400 tlye bu tv alınırmı acil cevap lütfen. Tv'de 3 yıl garanti şartı aradığım için bayiden almak zorundayım bugün bayileri gezdim en uygun bunu buldum. Yarına kadar süre aldım 3800den indi ayrıca 1 eylülde yine zam gelecekmiş.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam 3400 tlye bu tv alınırmı acil cevap lütfen. Tv'de 3 yıl garanti şartı aradığım için bayiden almak zorundayım bugün bayileri gezdim en uygun bunu buldum. Yarına kadar süre aldım 3800den indi ayrıca 1 eylülde yine zam gelecekmiş.
Bir ay önce olsa alınmaz derdim kardeşim ancak şimdi bulmuşken alman lazım :ok

4 Çevrimdışı

4 mb edo ram

Yeni Üye
8 Eyl 2018
4
105
Bir gün önce aldığım 55UD8400 ile aranıza katıldım.

Televizyonu Trendyol'dan 3 taksit 3.129 TL'na aldım.

Anlaşmalı olmadığı için 60 TL kurulum ücreti ve 3 yıl olan garanti süresi 2 yıla düşecek.

Elektronik ürünler hareketli parçası da yoksa en çok arızayı ilk günde ve sonrasındaki bir kaç ayda verirler.

Şans bu belki de iki yıl sonunda da arızalanabilirde, yola devam edebilir de.

1997 yılında Hürriyet Gazetesi'nin promosyon deposundan aldığım 55 ekran tüplü Vestel 21 yılda 2 küçük tamir geçirip bu güne kadar geldi.

Hafta sonu Carefour'da gördüğüm LG 49SJ800V'de de gözüm kalmadı desem yalan olur. Bir yanım küçük ekranlı da olsa LG'nin seribaşı modeli al diyor, diğer tarafım sevis ve yedek parça sorunu olabilir diyor.

Kurulum ve görüntü ayarları için tavsiyeniz var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bir gün önce aldığım 55UD8400 ile aranıza katıldım.

Televizyonu Trendyol'dan 3 taksit 3.129 TL'na aldım.

Anlaşmalı olmadığı için 60 TL kurulum ücreti ve 3 yıl olan garanti süresi 2 yıla düşecek.

Elektronik ürünler hareketli parçası da yoksa en çok arızayı ilk günde ve sonrasındaki bir kaç ayda verirler.

Şans bu belki de iki yıl sonunda da arızalanabilirde, yola devam edebilir de.

1997 yılında Hürriyet Gazetesi'nin promosyon deposundan aldığım 55 ekran tüplü Vestel 21 yılda 2 küçük tamir geçirip bu güne kadar geldi.

Hafta sonu Carefour'da gördüğüm LG 49SJ800V'de de gözüm kalmadı desem yalan olur. Bir yanım küçük ekranlı da olsa LG'nin seribaşı modeli al diyor, diğer tarafım sevis ve yedek parça sorunu olabilir diyor.

Kurulum ve görüntü ayarları için tavsiyeniz var mı?

Hayırlı olsun ürününüz.

Üzerinden birkaç gün geçmiş ancak öncelikli tavsiyem ilk birka gün tv yi tanıyın, zihninize işlesin grüntü performansı, daha sonra yazılım sürüm kontrolü yapın ve bizimnle paylaşın lütfen.

Sonrasında sizin görüşlerinize göre ilerleriz :ok

Geri
Üst Alt