Vestel 55UA9800 4K Android Tv

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
55 ua 9800 modelinde youtube de 4 k 60 fps veya 1080 p 60 fps videoları hic frame kaybı olmadan gorüntüleri akıcı olarak seyredebiliyormusunuz suan bende 43 ua 9800 tv var 3. kez degişim yaptı vestel kesinlikle seyredilmiyor videolar sektire sektire oynatıyor bu olay canlı tv de de oluyor sadece canlı yayın harici butun yayınlarda bu sorun oluyor sizde de boyle bi problem varmı cevaplarsanız sevinirim..
Dostum benim açtığım konuyu oku iade ettim bende de vardı

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sizin actıgınız konuyu bulamadım nasıl iade ettiniz 2 ay dan beri ugrasıyorum tv ile surekli degisim taleb ediyorlar para iadesi istiyorum yokusa suruyorlar
Ben android ua 9800 ve 9600 kullandım ses gidip geliyordu sıkıntı çıkarmadılar iade aldılar şimdi LG aldım o sorun yok

K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
55 ua 9800 modelinde youtube de 4 k 60 fps veya 1080 p 60 fps videoları hic frame kaybı olmadan gorüntüleri akıcı olarak seyredebiliyormusunuz suan bende 43 ua 9800 tv var 3. kez degişim yaptı vestel kesinlikle seyredilmiyor videolar sektire sektire oynatıyor bu olay canlı tv de de oluyor sadece canlı yayın harici butun yayınlarda bu sorun oluyor sizde de boyle bi problem varmı cevaplarsanız sevinirim..
Merhaba;

55ua9600 TV'de, youtube üzerinden 4k-60fps video acıktığım da 1440 çözünürlükte çok akıcı izliyorum. Zaten otomatik olarak 1440'ta açıyor. Ancak 2160 çözünürlüğe alınca takılıyor. Ses devam ediyor ama görüntü donuyor. Siz çözüm ürettiniz mi? Teşekkürler,

P Çevrimdışı

princeunal

Yeni Üye
18 Ara 2020
4
46
Merhaba;

55ua9600 TV'de, youtube üzerinden 4k-60fps video acıktığım da 1440 çözünürlükte çok akıcı izliyorum. Zaten otomatik olarak 1440'ta açıyor. Ancak 2160 çözünürlüğe alınca takılıyor. Ses devam ediyor ama görüntü donuyor. Siz çözüm ürettiniz mi? Teşekkürler,
Sizin 2160 taki takılmalar bende youtube deki bütün çözünürlüklerde yapıyor frame atlaması kesinlikle tv nin anakartıyla alakalı işlemci görüntüyü işlerken dar boğaz yaşıyor buda ekranda frame atlamasına sebeb oluyor hic bir sekilde çözüm bulamadım vestel logosu olan alt cıtada sizde boydan boya bir ısınma mevcutmu bende var 47 dereceye kadar ısınıyor tv mi aldık başıma dertmi aldım bilemedim lg almadıgıma pişmanım 3 aydan beri ugasıyorum iade diyorum vestel bana yeni cihaz gonderiyor gerci vestelin bu tutumu güzelde cihaz sorunlu olmasa gayet güzel bir tv v a panel baya iyimiş hep ips kullandıgım icin.... goruntu daha keskin..

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Sizin 2160 taki takılmalar bende youtube deki bütün çözünürlüklerde yapıyor frame atlaması kesinlikle tv nin anakartıyla alakalı işlemci görüntüyü işlerken dar boğaz yaşıyor buda ekranda frame atlamasına sebeb oluyor hic bir sekilde çözüm bulamadım vestel logosu olan alt cıtada sizde boydan boya bir ısınma mevcutmu bende var 47 dereceye kadar ısınıyor tv mi aldık başıma dertmi aldım bilemedim lg almadıgıma pişmanım 3 aydan beri ugasıyorum iade diyorum vestel bana yeni cihaz gonderiyor gerci vestelin bu tutumu güzelde cihaz sorunlu olmasa gayet güzel bir tv v a panel baya iyimiş hep ips kullandıgım icin.... goruntu daha keskin..
Bana iki model gönderdi sonra iade aldılar LG aldım kısmen memnunum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba;

İnternet hızınız nedir ?
Kablosuz mu baglaniyorsunuz?
Modem uzak mı ?
TV wifi chipset ini PC yada telefonla kıyaslama yapmamanizi hatırlatırım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
LED isiyi bı yere yaymali model olarak e LED mi aklımda değil ama e LED ise alttan aydınlatma ısınma normaldir fazla kullanımda 55 dereceye kadar çıkabiliyor

K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
Merhaba tekrardan;

Size yazdıktan sonra birşey denedim. Çok basit bir şeydi aslında. Kumandanın power tuşuna basılı tutarak Android sitemi tamamen kapatıp bir süre sonra yeniden açtım. Akşamdan beri türlü video izliyorum YouTube'dan 2160'ta (60fps) bana mısın demiyor. Daha evvel takılan videolar da dahil hepsini sorunsuz oynattı. Netflix ve Amazon Video'daki 4k içeriklerde de sorun yok çok şükür.

Bahsettiğiniz ısınma sorunuda yok bende.

Siz de bir deneyin isterseniz yeniden başlatmayı..

İyi akşamlar...

Bu arada 55ua9600 tv modeme cat6 kablo ile bağlı, internet ise superonline fiber 100 mbit.

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

princeunal

Yeni Üye
18 Ara 2020
4
46
Bana iki model gönderdi sonra iade aldılar LG aldım kısmen memnunu

Merhaba tekrardan;

Size yazdıktan sonra birşey denedim. Çok basit bir şeydi aslında. Kumandanın power tuşuna basılı tutarak Android sitemi tamamen kapatıp bir süre sonra yeniden açtım. Akşamdan beri türlü video izliyorum YouTube'dan 2160'ta (60fps) bana mısın demiyor. Daha evvel takılan videolar da dahil hepsini sorunsuz oynattı. Netflix ve Amazon Video'daki 4k içeriklerde de sorun yok çok şükür.

Bahsettiğiniz ısınma sorunuda yok bende.

Siz de bir deneyin isterseniz yeniden başlatmayı..

İyi akşamlar...

Bu arada 55ua9600 tv modeme cat6 kablo ile bağlı, internet ise superonline fiber 100 mbit.
bende ki sorun su sekilde link verecem video yukledim video da ilk basta beyaz bir motorsiklet ve arkasından gelen panelvan arac ekranda sektire sektire geciyor sonra kamera sola dönerken aynı sektirmeler mevcut gorüntü titriyor resmen bu benim tv de ki gorseli link .https://www.youtube.com/watch?v=6C1Qb-y-dfY buda orginal olan link ..https://www.youtube.com/watch?v=YPq7OGuLYew orjinal olanın ilk 16 saniyesi dir kayıt yaptıgım

Ö Çevrimdışı

Özenç Şener

Yeni Üye
1 Kas 2021
7
29
49UA9800 kullanıyorum. Oldukça memnunum.
Hocam merhabalar, bende bu cihazı almayı düşünüyorum. Fakat kafamda soru işaretleri var. Loş veya karanlık ortamda izlerken ışık sızması veya siyahların griye dönük rahatsız edici bir görüntüsü oluyor mu. Cihaz İPS panel. renk canlılığı ve netliği nasıl. Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

D Çevrimdışı

Dcup77 

Yeni Üye
16 Kas 2020
27
47
49UA9800 de IPS panel yok, Samsung VA panel mevcut.

Işık sızması çok az var, 4 köşesinde de mevcut ama yayın izlerken hiç belli olmuyor.

Ayrıca kirliekran dedikleri sorun da var (her Samsung'daki kadar) ama dediğim gibi, bu sorun da yayında hiç belli olmuyor.

Ben memnunum, tek sorunu ilk açılışta, 1-2 dk çok yavaş kalıyor, sonra kendine geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt