Vestel 55UA9800 4K Android Tv

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
İlk fırsatta denemeye çalışayım. Ben bu TV yi mutfağa kurdum ve evdeki diğer TV ler gibi hepsi merkezi çanak sistemine bağlı.

Daha önce hiç yaşamadığım bir sorun yaşıyorum, yeni fark ettim.

Salondaki Pana PDP de Redline uydu alıcısı var, Youcam özellikli. Sanıyorum TS 5000.

Mutfaktaki TV de (49UA9800) hangi kanalı açarsam, o kanal Redline alıcıda "sinyal yok" hatası veriyor. Kanal değişince düzeliyor.

Bir de TV kapansa bile, neden olduğunu bilmediğim bir durum var, bazen kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor ve işte o zaman tam sıkıntı başlıyor, Redline alıcı neredeyse kanalların yarısını göstermiyor. Yine sabit kırmızı yanmaya başlayınca düzeliyor.

Diğer odalardaki TV lerde hiç buna benzer sorunlar yaşamamıştım. Canım sıkılmaya başladı.
Kaç kablo geliyor ev içine :alala

D Çevrimdışı

Dcup77 

Yeni Üye
16 Kas 2020
27
46
Kaç kablo geliyor ev içine :alala
Panodan baktım, aslında 8 anten kablosu görünüyor. Ancak bazı odalarda çift çıkış var (odanın farklı yerlerine koymuşlar).

Mutfaktaki çıkış ile salondaki çıkış aynı duvar üzerinde. Biri duvarın bir tarafında, diğeri diğer tarafında. Korkarım bunlar aynı kablo olabilir. :-(

Nasıl bir çözüm bulabiliriz acaba?

Teşekkürler...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
çokça fazla söylenebilecek söylem var bu videoyu veren kişi hakkında, lakin
çok kısa kesip şunu belirtmek isterim ki tamamen reklam amaçlı yapılmış ve kullanıcıya hiçte artısı olmayacak bir tanıtım olmuş yazık...
hiç mi bir eksi tarafı yoktu yahu, bari rem yetersiz deseydi sevgili tasarımcı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Panodan baktım, aslında 8 anten kablosu görünüyor. Ancak bazı odalarda çift çıkış var (odanın farklı yerlerine koymuşlar).

Mutfaktaki çıkış ile salondaki çıkış aynı duvar üzerinde. Biri duvarın bir tarafında, diğeri diğer tarafında. Korkarım bunlar aynı kablo olabilir. :-(

Teşekkürler...
Sanki kabloyu bölmüşler gibi anlıyorum cevabından ,kabloları iyice takip et bakalım ,dedim gibi ise ,tuner devresine zarar verebilir bu durum ,dikkatli olmakta fayda var :)

D Çevrimdışı

Dcup77 

Yeni Üye
16 Kas 2020
27
46
Sanki kabloyu bölmüşler gibi anlıyorum cevabından ,kabloları iyice takip et bakalım ,dedim gibi ise ,tuner devresine zarar verebilir bu durum ,dikkatli olmakta fayda var :)
Kabloyu takip etmek pek mümkün değil. Bir taraftan biraz çekeledim ama diğer taraf esnemedi bile. Herşey duvar içinde.

Buna pratik bir çözüm bulamaz mıyız acaba?

Tuner'e ne gibi bir zararı olur? Hiç bilmediğim için soruyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Kabloyu takip etmek pek mümkün değil. Bir taraftan biraz çekeledim ama diğer taraf esnemedi bile. Herşey duvar içinde.

Buna pratik bir çözüm bulamaz mıyız acaba?

Tuner'e ne gibi bir zararı olur? Hiç bilmediğim için soruyorum.
Tunerden 13-18 volt elekrtik çıkar ,bu da lnb yi çalıştırır ve sinyalin alınmasını sağlar (basitçe yazdım) ,iki elektriği aynı anda lnb ye verirsen tunerin ya birinde veya ikisinde sıkıntıya yol açar ,yani lnbye giden elektrik aynı zamanda diğer tv-uydu alıcısına da gidebilir hatta gider :)
Belki tabiri caiz ise "pat" diye bozulmaz ama mutlaka problem çıkartacaktır :ok
Ben bizim apartmanda şöyle takip ettim :
Ben çatıya çıktım ,hanım aşağıda tvlerin başında ,bende ve hanımda telefon :) ,3 tvde açık ,hanımı aradım "oğlanın tvsini kapat" dedim ,baktım santrelde bir ışık söndü ,hemen ardından hanıma "aç" kkomutu verdim ,sönen ışık yandı , demekki o kablo oğlanın odasına gidiyor ,işaretledim kabloyu ,sırası ile diğerlerini de denedik ,birisi hiç yanmamıştı,kabloyu söktüm ve yeni bir kablo uzattım ,tabii 3 çıkışın daire başında santralde alt alta olması işimi kolaylaştırdı, tabii bu bir mantık işi ,santralde tv çalışmıyorken led yanmıyorsa (santraldeki),o kabloda sıkıntı vardır .Senin de aynısı olacak anlamına gelmiyor ama olabilir diye yazdım :ok

D Çevrimdışı

Dcup77 

Yeni Üye
16 Kas 2020
27
46
Tunerden 13-18 volt elekrtik çıkar ,bu da lnb yi çalıştırır ve sinyalin alınmasını sağlar (basitçe yazdım) ,iki elektriği aynı anda lnb ye verirsen tunerin ya birinde veya ikisinde sıkıntıya yol açar ,yani lnbye giden elektrik aynı zamanda diğer tv-uydu alıcısına da gidebilir hatta gider :)
Belki tabiri caiz ise "pat" diye bozulmaz ama mutlaka problem çıkartacaktır :ok
Ben bizim apartmanda şöyle takip ettim :
Ben çatıya çıktım ,hanım aşağıda tvlerin başında ,bende ve hanımda telefon :) ,3 tvde açık ,hanımı aradım "oğlanın tvsini kapat" dedim ,baktım santrelde bir ışık söndü ,hemen ardından hanıma "aç" kkomutu verdim ,sönen ışık yandı , demekki o kablo oğlanın odasına gidiyor ,işaretledim kabloyu ,sırası ile diğerlerini de denedik ,birisi hiç yanmamıştı,kabloyu söktüm ve yeni bir kablo uzattım ,tabii 3 çıkışın daire başında santralde alt alta olması işimi kolaylaştırdı, tabii bu bir mantık işi ,santralde tv çalışmıyorken led yanmıyorsa (santraldeki),o kabloda sıkıntı vardır .Senin de aynısı olacak anlamına gelmiyor ama olabilir diye yazdım :ok
Çok ilginç bir durum var. Bir TV de hangi kanal açıksa, sadece o kanal diğerinde sinyal yok veriyor. Diğer kanallar çalışıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Teşekkürler...
Farklı LNB çıkışları harici bir çözümünüz yok. Yani odalardan biri için bir hat daha inmek zorunda.

K Çevrimdışı

Karakurt19

Yeni Üye
27 Eki 2020
9
63
Ben de 55ua9800 aldım.Çok güzel.Ancak servis Hotbird uydusunu ayarlamamış.Bir türlü ekliyemedim.Bunu anlatan video var mı ustalar.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben de 55ua9800 aldım.Çok güzel.Ancak servis Hotbird uydusunu ayarlamamış.Bir türlü ekliyemedim.Bunu anlatan video var mı ustalar.
Hotbird için standart Kurulum gerekli servisler Türksat yayınlıyor. Bunun "standart kurulumun" videosunu çektim henüz edit yapamadım ama karantinadayim bu günlerde yaoil paylaşırım takipte kalın.
YouTube; vesteloji

P Çevrimdışı

princeunal

Yeni Üye
18 Ara 2020
4
46
55 ua 9800 modelinde youtube de 4 k 60 fps veya 1080 p 60 fps videoları hic frame kaybı olmadan gorüntüleri akıcı olarak seyredebiliyormusunuz suan bende 43 ua 9800 tv var 3. kez degişim yaptı vestel kesinlikle seyredilmiyor videolar sektire sektire oynatıyor bu olay canlı tv de de oluyor sadece canlı yayın harici butun yayınlarda bu sorun oluyor sizde de boyle bi problem varmı cevaplarsanız sevinirim..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri