Vestel 55u9500 ses tuşu gecikmesi

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Merhabalar. Vestel 55u9500 model smart tv ye sahibim henüz dün yeni kuruldu. Fakat netflix youtube vs izlerken ses açma veya kısma tuşuna bastığımda en az 3 4 Saniye gecikmeli geliyor çözümü varmidir acaba çok rahatsız ediyor çünkü gecikmesi.

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Deneyin, bir de TV'de jelatin var mı kontrol edin ön panelde.
Sökülmemiş jelatin olabilir.

Not : Kumanda da jelatin olabiliyor sensör kısmında.
Sanirim düzeldi gerçekten . Pilleri başka bir cihazın piliyle değiştim ve saniyesinde algılıyor tuşu. Teşekkürler hocam yüreğime su serpdiniz. Kutudan 0 çıkan pillere güvenmemek lazımmış demekki ??

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Menü / Ayarlar / Gizlilik / HBB seçeneğini kapatın daha iyi olacaktır.
Valla pili değiştirdim tam mutlu oldum derken sabah yine actim ama gec gelme sorunu başladı yine. Acaba isletim sistemi cokmu yavas ondanmi kaynaklaniyor. Eger öyleyse ben ne anladım bu isten. Cok önemli bir sorun bu. Dediginiz ayarı yapsam düzelir mi acaba. Aksam deneyecegim suan isteyim. mesajiniz için çok teşekkür ederim :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hmm mb230 ana kart, aldığımiz geri dönüşlerden birisi , genelde Netflix te yapıyor bunu.
Servis menüsünü eklermisiniz?
Menü 4725

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Hmm mb230 ana kart, aldığımiz geri dönüşlerden birisi , genelde Netflix te yapıyor bunu.
Servis menüsünü eklermisiniz?
Menü 4725

IMG-20200912-WA0006.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Güncel Vestel yazılımı yükleyiniz
Bı şu temayı değiştirelim, birazcık guzellestirelim.
Sonra By_Trol By_Trol abimin dediği gibi hbbtv yi kapatınız.
Diğer ayarlardan cec kapalı yapınız. Yani bir nevi kullanmadıklsrimiz kapansın ?

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Güncel Vestel yazılımı yükleyiniz
Bı şu temayı değiştirelim, birazcık guzellestirelim.
Sonra By_Trol By_Trol abimin dediği gibi hbbtv yi kapatınız.
Diğer ayarlardan cec kapalı yapınız. Yani bir nevi kullanmadıklsrimiz kapansın ?
Güncellemesini yapayım dedim ama güncel sürüm yazıyordu başka bir yerden mi yapmam lazım hocam diğer özellikleride kapatacağım dediğiniz gibi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt