Vestel 55q9900 vs Samsung 58au7000

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Samsung ile aynı fiyat samsung varken vestele para verilmez samsung al geç..

A Çevrimdışı

aliozdemir

Yeni Üye
19 Haz 2022
3
32
Kullanım senaryonuz nasıl olacak?
daha çok netflix vs platform üzerinden kullanmayı planlıyorum. kanal geçiş süreleri nasıldır, görüntü kalitesi hangisinde daha iyidir.

Konu başlığındaki cihazlar yerine aynı boyutlarda awox onvo gibi yarı fiyatına satılan markalar alıp mi box 4k gibi cihazlarla desteklesem ne gibi dezavantajlarım olur daha çok normal yayınlarda görüntü kalitesi ve stabil çalışmaları özelinde. Umut Barış Umut Barış

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
daha çok netflix vs platform üzerinden kullanmayı planlıyorum. kanal geçiş süreleri nasıldır, görüntü kalitesi hangisinde daha iyidir.

Konu başlığındaki cihazlar yerine aynı boyutlarda awox onvo gibi yarı fiyatına satılan markalar alıp mi box 4k gibi cihazlarla desteklesem ne gibi dezavantajlarım olur daha çok normal yayınlarda görüntü kalitesi ve stabil çalışmaları özelinde. Umut Barış Umut Barış
Samsung VA panel yan açıdan görüntü de renklerde solma renk değişimi oluyor. tam kaşdan izlerseniz sıkıntı yok

Vestel LG IPS Panel yan açılardan görüntüde solma renk değişikliği olmuyor ..

Panel tipine karar verip öyle değerlendirme yapın VA Panel mi ? IPS panel mi ? .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Açıkçası bütçeyi artıramıyorsanız bir şeylerden feragat etmeniz gerekecek.
AU7000 çok da iyi bir ürün değil.

55Q9900 alıp Sunny Prime Stick ile destekleyin derim.

Onvo gibi markalarda görüntü kalitesi konusunda çok bir şey beklemeyin. (Mühendislik anlamında)
Yazılım da, içindeki donanım kadar performanslı olur.
Vestel'de QLED aydınlatma sistemi ve LG IPS panelin renk ve açı avantajı var.
Bir de üzerinde güzel bir JBL ses sistemi var.

Alacağınız o Samsung modeli Samsung'un giriş seviyesi maalesef.
Q serisine çıkmadıkça Samsung farkını göremezsiniz.
Onda da en az Q70'e falan çıkmanız lazım.

Samsung'un yeni seri LCD'leri eski seriler gibi değil.
Dayayıp geçmiş edge-led aydınlatmayı.
Bu da kontrast konusunda zaafiyet demek.
VA panel de ayrı bir konu.

TV kanallarını kullanacaksanız o konuda hiçbir firmanın yazılım arayüzü Vestel kadar kullanışlı değil.
Onu da söyleyeyim.

Uyduda yayınlar zaten 1920x1080. Yani 4K (3840x2160) panelde o yayınların net olmasını beklemeyin.

Bu bütçeye alınabilecek en iyi kombinasyon bu bence.
Daha iyisi için bütçeyi artırmanız lazım.

frkn4knc Çevrimdışı

frkn4knc

Aktif Üye
29 Ocak 2020
96
Kullandığım ve hala evimde bulunduğu için söylüyorum. 2 sini de. Ve şu anda Vestel İn tutumu sayesinde thh ye başvuru yaptım. Açık ara fark var görüntüsünde. Durduk yere neden insanların günahına girelim yalan söyleyip de.
Görüntü TV de kullanılan panel ile ilgili, özellik olarak Vestel 55Q9900 her yönden daha iyi bir TV LG Qled panel Jbl ses sistemi vs

S Çevrimdışı

Shankssan

Yeni Üye
14 Haz 2022
45
37
Görüntü TV de kullanılan panel ile ilgili, özellik olarak Vestel 55Q9900 her yönden daha iyi bir TV LG Qled panel Jbl ses sistemi vs
Sesine sözüm yok, Görüntü olarak Qled değil Oled bile olsa 2 tv yi de denemiş birisi olarak 55q9900 baya bir geride. Birini 2.5 ay diğerini 3 gündür kullanıyorum. Ki bunu diyen sadece ben değilim üstteki üyelerden de aynı şikayet mevcut maalesef. Keşke q9900 daha iyi olsa idi yeni aldığım tv olduğu için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri