Vestel 55 ud 9400 paneli Dolby vision uyumlumu

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Dolby Vision adı üstünde Dolby firmasına ait. Lisansı, ücreti vardır muhtemelen.
Ve de teknik gereksinimleri.

Dolayısıyla modlama ile açılabileceğini sanmıyorum.
Anakart değişimi de çok fazla teknik detaya dikkat etmeniz gereken bir konu.
Öyle lego gibi alıp takamazsınız.

Takmayı denerseniz de paneli çöp etme ihtimaliniz mevcuttur.
Besleme gerilimleri, frekansları, akımlar, hangi çıkıştan ne gidiyor vs tüm bunların birebir kıyaslanması lazım.

Farazi konuşuyorum bir konnektör 40 pin, başka karttaki konnektör de diyelim ki 40 pin ama iki konnektörün her bir pini aynı değildir mesela.
Birinin 1 numaralı pininden 5 volt gider, diğerinde 1 numaralı pin başka görevi yapar vs.
Teşekkürler detay bilgi verdiğiniz için

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benim anakartta dolby Vision yok çünkü profil içine girdiğinm zaman sizin Göndermiş olduğunuz profil deki dolby vision satırı
yok maalesef Her şey için çok çok teşekkür ederim
Mb130 kart ve dolby sekmesi yok :alala
Bir foto istesem acaba,tabii profil görüntüsünden :ok

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Mb130 kart ve dolby sekmesi yok :alala
Bir foto istesem acaba,tabii profil görüntüsünden :ok

20210823_092954.jpg
20210823_092214.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20210823_092557.jpg
20210823_092457.jpg
20210823_092407.jpg
20210823_092312.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada demo dolby vision video indirdim desteklemiyor diye uyarı geliyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
B8C31C1D :)
Bunu true yap ,kaydet ,tvye yükle ve keyfine bak ( diyeyim mi :) ) dene bakalım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
tavsiye-240.png

Sen eski versiyonu kullanıyorsun ,yenisini indir pcde kalsın :ok

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
tavsiye-240.png

Sen eski versiyonu kullanıyorsun ,yenisini indir pcde kalsın :ok

ilginize teşekkür ederim daha önceden eski versiyonla B8C31C1D açmıştım sizin verdğiniz yeni sürüm vestel toolbox da B8C31C1D adı şimdi dolby vision
geçiyor

17MB230 anakart ile modlama islemleri anlatimi​

burdaki konuya göre yapmıştım sadece ekran ayar menüde yeni bölüm gelmişti FİLM ALGILAYCI seçenek çıkmıştı yeni sürüm v.toolboxda dolby vision açık yani ekran ayarlarda dolby vision satırı yok çok teşekkür ederim ilginize

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
ilginize teşekkür ederim daha önceden eski versiyonla B8C31C1D açmıştım sizin verdğiniz yeni sürüm vestel toolbox da B8C31C1D adı şimdi dolby vision
geçiyor

17MB230 anakart ile modlama islemleri anlatimi​

burdaki konuya göre yapmıştım sadece ekran ayar menüde yeni bölüm gelmişti FİLM ALGILAYCI seçenek çıkmıştı yeni sürüm v.toolboxda dolby vision açık yani ekran ayarlarda dolby vision satırı yok çok teşekkür ederim ilginize
Rica ederim ,mb130 kart bende olmadığından bilemiyorum,ama yeni indirdiğin toolbox birçok seçeneği kapsıyor ,elinin altında bulunsun ,B8C31C1D ismi DV dir ,bir çok kullanıcı izliyor mb130 ile.Bu arada tvye kaydettiğin profili tvden tekrar geri aldığında o seçenek true çıkıyor değil mi? ,yani tv kaydediyor profili,yani acaba dedim ,kaydetmiyor mu profili.

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Rica ederim ,mb130 kart bende olmadığından bilemiyorum,ama yeni indirdiğin toolbox birçok seçeneği kapsıyor ,elinin altında bulunsun ,B8C31C1D ismi DV dir ,bir çok kullanıcı izliyor mb130 ile.Bu arada tvye kaydettiğin profili tvden tekrar geri aldığında o seçenek true çıkıyor değil mi? ,yani tv kaydediyor profili,yani acaba dedim ,kaydetmiyor mu profili.
Evet true çıkıyor tekrar tvden aldığım profiliden
Uyumlu olsaydı ekran göründü ayardan dolby seçenek olurdu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ekran ayarlarında gözükmüyor gelişmiş seçeneklerde logo gösterimi açık kapalı var

Modlama yaptıysanız netflix ile deneyebilirsiniz netflix açılışında sağ üst kısımda dolby logosu çıkması gerekiyor

Evet true çıkıyor tekrar tvden aldığım profiliden
Uyumlu olsaydı ekran göründü ayardan dolby seçenek olurdu
Ekran ayarlarında görünmüyor demişti ramchomania ,yeni bir destekli film indirip dene bakalım diyeceğim ama :)

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Yazılımdan da kaynaklı olabilir ...
By_Trol By_Trol , TEKNOwest TEKNOwest , F fikoloji ne dersiniz ,yazılım durumu nedir acaba :alala

20210823_092214.jpg
Harici uydu cihazı kullanıyorum resimlerde gözüküyor HDR ve de HLG seçenekleri açıyorum ekran tepki veriyor ama cihazımda dolby açtığınız zaman hiçbir tepki vermiyor ilave olarak Dün cevap veren arkadaş video site linki verdi ordan dolby demo video indirdim televizyon açmıyor desteklemiyor ikazı veriyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt