Vestel 55 ud 9400 paneli Dolby vision uyumlumu

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Merhabalar Vestel 55 UD 9400 seri nosu Sn 8034439800007 söylendiği gibi modlama yaptım dolby vision menüde çıkmadı panel uyumlu değilmi samsung VA panel HDR li
Sadece film algılaycı modu çıktı ekran ayarlarda cevap için herkese teşekkür ederim

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ekran ayarlarında gözükmüyor gelişmiş seçeneklerde logo gösterimi açık kapalı var

Modlama yaptıysanız netflix ile deneyebilirsiniz netflix açılışında sağ üst kısımda dolby logosu çıkması gerekiyor

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
İlginize teşekkür ederim logo açma kapatma hangi menüde bulunuyor size göre panel destekliyormu film algılaycı konumu değiştiriyorum hiç bir tepki yok netflix üyeliğim yok

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
İlginize teşekkür ederim logo açma kapatma hangi menüde bulunuyor size göre panel destekliyormu film algılaycı konumu değiştiriyorum hiç bir tepki yok netflix üyeliğim yok

Panelden ziyade anakartta chip ve lisans yoksa olmuyor

Modlama ile çalışsa bendeki 55uhl950 de çalışırdı

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl yaptınız benim vestel 2018 mayıs üretimi
HDR ve HGL desteyi var
Hocam benim tv de dolby vision desteği vardı ben ekstra bir ayar yapmadım.
Profil dosyasındaki seçenekde bu şekilde:

Ekran-goruntusu-2021-08-22-152922.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dolby Vision adı üstünde Dolby firmasına ait. Lisansı, ücreti vardır muhtemelen.
Ve de teknik gereksinimleri.

Dolayısıyla modlama ile açılabileceğini sanmıyorum.
Anakart değişimi de çok fazla teknik detaya dikkat etmeniz gereken bir konu.
Öyle lego gibi alıp takamazsınız.

Takmayı denerseniz de paneli çöp etme ihtimaliniz mevcuttur.
Besleme gerilimleri, frekansları, akımlar, hangi çıkıştan ne gidiyor vs tüm bunların birebir kıyaslanması lazım.

Farazi konuşuyorum bir konnektör 40 pin, başka karttaki konnektör de diyelim ki 40 pin ama iki konnektörün her bir pini aynı değildir mesela.
Birinin 1 numaralı pininden 5 volt gider, diğerinde 1 numaralı pin başka görevi yapar vs.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt