Vestel 50UA9600 aldım ....

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Herkese selamlar hayırlı akşamlar 50UA9600 aldim 3 gün öce servis geldi yüzeysel gösterdi gitti. Ben sonradan fark ettim İnternet sitesinde yazmasına rağmen Miracast (Ekran Yansıtma) özelliğini bulamadım biraz araştırdım “Wireless Display” seçeneği girişler kısmında olması lazımmış ama hiç yok bunun nedeni nedir bu özelliği nasıl aktif ederim Not Tv aynı modeme bağlı ama enternet le bağladım wifi ile kablosuz bağlamadım.

2 ) Ben Redlıne Golden Box DVB full Hd uydu alıcısı kullanıyorum yıllardır. Yeni aldığım 4K Tv'ye takınca uyum sağlamadı ekranda hareketli kamera geçişi olan görüntüler olunca ses gidip geliyor hafif donuyor .Resim ve ses ayarlarından her şeyi denedim ama olmadı biraz araştırdım. Sanırım bendeki Tv de Hareket düzeltme özelliği olduğu için bunun sanırım benim modeldeki karşılığı " Super Motion Rate (SMR)" yada HDR ve dobi vision tam bilmiyorum neyse bu özellik devreye girince tv zorluyor ve ses gidip geliyor. Bu özelliği kapatmam gerekiyor ama kapatamıyorum çünkü cihazda o seçenek yok sanırım modlanacak . Ben normal Tv nin kendi dahili uydu alıcısından izlediğimde hiç bir ses gidip gelme donma sorunu yok uydu alıcımıda değiştirmek istemiyorum ne olur bu sorunu çözmek için yardımcı olun .
3) Bu Tv'ye dışardan usb ile apk uygulaması yüklenebiliyormu

Son olarak bu pixcelens dedikleri özelliği ve yukarda saydığım diğer özellikleri neden ben kontrol edemiyorum neden açıp kapatamıyorum Vestel neden böyle bir adice hareket yapmış hayatımda ilk defa Vestel aldım hiç bir bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Tv android değilmi?
Cevap evet ise :
1-Dediğin konu sadece android olmayan tvler için geçerli (diye biliyorum)
2-Android tv modlanmaz(şimdilik)
3-Android ise evet
Son olarak- bu özellikleri kontrol normal android olmayan tvler için geçerlidir ,adilik ile akalası yok bana göre :) ,işletim sistemi farklı bir kere :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Telefonunuza Google home kurarsanız ekran paylaşımı direk yaparsınız. Wireless display geçme yok android de.
Hdmı kablosunu değiştirmeyi yada arkada farklı hdmı girişine bağlayın
Yüklenebilir ama APK nin TV desteği olmali

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Telefonunuza Google home kurarsanız ekran paylaşımı direk yaparsınız. Wireless display geçme yok android de.
Hdmı kablosunu değiştirmeyi yada arkada farklı hdmı girişine bağlayın
Yüklenebilir ama APK nin TV desteği olmali
Yani benim "android tv alınmaz" düşüncem desteklenmiş oldu da , sen bu saatte neden internettesin bakayım :)

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Tv android değilmi?
Cevap evet ise :
1-Dediğin konu sadece android olmayan tvler için geçerli (diye biliyorum)
2-Android tv modlanmaz(şimdilik)
3-Android ise evet
Son olarak- bu özellikleri kontrol normal android olmayan tvler için geçerlidir ,adilik ile akalası yok bana göre :) ,işletim sistemi farklı bir kere :ok
Baba Tv android google play bile var sanırsam 9 sürümü Hocam bu uydu alıcı sorunu nasıl çözülür yeni kk olan güçlü bir uydu alıcısı mı almam lazım veya veya ne yapılır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada uydu alıcısının kendi içinden görüntü veya ses ayarını yapmayı denedinmi acaba:alala
ba yaptım onuda denedim her türlü

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Vestele hareketli görüntü kapatma ayarı nerde bulamıyorum o özelliği kapatırsak sorun çözülür diyorlar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri