Vestel 49UD8350 Özellikler?

needd Çevrimdışı

needd

Aktif Üye
12 Ağu 2018
55
29
merhaba, ailem için almıştım. Çok fazla incelemedim ama iyi görünüyor. Burada sorgulattığama göre 49ud8350de lg marka ips panel var, 43ud8350de ise boa marka ips panel var.

Tv izlerken dikkat ettiğimde panel sanki sıcak renge dönük gibi, belki normaldir bilemiyorum. Aynı fark benim 24" ips monitörle dizüstünün ips panelinde de var. 24" monitörümde soğuk renge gözüm alıştığından diğerleri sıcak renk gibi geliyor belkide tam çözemedim. :) E Emre78 in 49ud8450 için qui yazılım konusunda renklerin sarıya dönük olmasından bahsetmiş, belki aynı olaydır. Ben orada yazdıklarından sonra sıcak renge dönük gibi olduğunu görmeye başladım. Ama bence o kadar farkedilen birşey yok, alınmasına engel değil.

Teknosa bingo indirimiyle yaklaşık 2300 tlye aldım, bu fiyata bu özelliklerde alternatif bulamıyacağımdan, fiyatına göre alınabilir ürün.

Mağazada da incelemiştim lg'nin 7 serili üst modelinde nanocellin verdiği görüntü farkını ve samsungların bazı modellerinde vestele ve diğer markalara göre çok daha canlı görüntü verdiğini farkettim ama normal tv kanalı açıldığında bana göre arada o kadar fark para miktarı verilmesine değmiyor.
Ekleme yapayım, yazıda bahsettiğim rengin sarıya çok hafif dönük olması ayarları yapınca düzeldi.

N Çevrimdışı

nebittt

Yeni Üye
14 Şub 2019
6
41
Merhaba, vestel 49ud8350 modeli ile samsung 49nu7100 modeli arasında kaldım. Arada 900 tl gibi bir fark mevcut. Daha önce 2 adet samsung tv zevkle eskittim. Türksat Kablo tv kutusu ile birisi 8 yıl, diğeri ise 7 yıl kullanıldı. Şimdi ise conax modül ile kullanacağım. Evimde pencere yoğun bir odada kullanacağım, ips panel bu yönü ile beni düşündürüyor. Bu sebeple kullanıcılardan destek beklemekteyim.
Hiç vestel kullanmamış ve mesafeli birisi olarak, gidip yerinde inceledim gayet hoşuma gitti, ancak yinede tereddütüm var. Görüntü kalitesi, uzun dönem kullanım, sağlamlık, özelliklede kanal geçiş hızı ve smart uygulamalarda uçurum uçurum farklar varmıdır??

Şimdiden çok teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, vestel 49ud8350 modeli ile samsung 49nu7100 modeli arasında kaldım. Arada 900 tl gibi bir fark mevcut. Daha önce 2 adet samsung tv zevkle eskittim. Türksat Kablo tv kutusu ile birisi 8 yıl, diğeri ise 7 yıl kullanıldı. Şimdi ise conax modül ile kullanacağım. Evimde pencere yoğun bir odada kullanacağım, ips panel bu yönü ile beni düşündürüyor. Bu sebeple kullanıcılardan destek beklemekteyim.
Hiç vestel kullanmamış ve mesafeli birisi olarak, gidip yerinde inceledim gayet hoşuma gitti, ancak yinede tereddütüm var. Görüntü kalitesi, uzun dönem kullanım, sağlamlık, özelliklede kanal geçiş hızı ve smart uygulamalarda uçurum uçurum farklar varmıdır??

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar;

Genelde TV teknolojilerine karşılık araba benzetmesi ve hele ki Mercedes Şahin kıyaslaması yapanlara ciddi anlamda gıcık olurum lakin ister istemez ben de bazen ölçülü olmak kaydı ile bu tarz bir örnek verebiliyorum.

Yine de Mercedes ve Şahin kadar abartılı bir örnek kullanmayacağım elbette :kiskis
Ben bu duruma Sizin Hyundai Tucson dan inip, Fiat Panda ya binmeniz olarak örnek verebilirim. :)

Fiat panda kötü araba mıdır? Hayır elbette değildir mutlaka lakin Hyundai Tucson arabadan inmiş birisinin adapte olamayacağı bir arabadır :ok

Bütçe konusunu zorlama imkanınız olur mu bilemem lakin IPS konusunda düşüncelerdeyseniz, tv konusunda karar vermeden evvel mutlaka bir SAMSUNG mağazasına gidip bir adet NU8000tv incelemenizi öneririm size :ok

N Çevrimdışı

nebittt

Yeni Üye
14 Şub 2019
6
41
Hassasiyetiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.
Benim iç sesime tercüman olmuşsunuz. Tavsiyenizi değerlendireceğim.

N Çevrimdışı

nebittt

Yeni Üye
14 Şub 2019
6
41
Merhaba, vestel 49ud8350 ve samsung 49nu7100 arasında gidip gelirken(ki ibre hep samsungtan yanaydı) bir arkadaşımızın bilgilendirme paylaşımı sonucunda
Teknosa mağazasında indirimli olarak 3.699 liraya samsung 50nu7400 aldım bonuslarla vs 3.500 liraya geldi. Ayrıca 9 taksit yaptılar. 2 günde sorunsuz teslim ettiler. Kurulumu yapıldı ve 5-6 gündür izliyorum.

Tv gelince; son derece kaliteli görüntüsü var,renk ahengi ve dengesi son derece başarılı, yan açıdan izleyince beyaza dönen bir solma söz konusu ama rahatsız edici boyutta değil. Va panellin karakteristiğinden olsa gerek.

Kanal geçişleri ve smart özellikleri son derece hızlı. İnternet bağlantısı ve uygulamaların tepkisi çok güzel. Netflix, youtube indirme ve açma süreleri, yükleme süreleri çok çok iyi. Açılış süresi 5-6 saniye
Sd yayınlarda standartlarda olmakla beraber, 4k ve uhd yayınlarda son derece kaliteli bir ekran görüntüsü var.

Ses konusunda son derece başarılı, dengeli ve ses sistemine gereksinim duymayacak kadarda berrak.
Almak isteyenlere tavsiye edermiyim, kesinlikle..

Yardım ve tavsiye konusunda forumdaki duayenlere ve diğer arkadaşlara teşekkürler. İyiki böyle forumlar var. :ok

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt