Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Vestel 65Q9900'da de-contour özelliği var. Ne işe yaradığını çözemedim, bir bilgi de bulamadım. Bilgisi olan var mıdır?
Bir de hareketli sahnelerde nadiren önceki sahneye atlama yapıyor 2 ileri 1 geri misali ama dikkatli bakınca anlaşılıyor. Ayrıca her zaman da yapmıyor. Bununla alakalı MEMC yüksek, gürültü azaltma ve de-contour düşükde tutuyorum. Optimum ayarı bulabilen var mıdır?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Vestel 65Q9900'da de-contour özelliği var. Ne işe yaradığını çözemedim, bir bilgi de bulamadım. Bilgisi olan var mıdır?
Bir de hareketli sahnelerde nadiren önceki sahneye atlama yapıyor 2 ileri 1 geri misali ama dikkatli bakınca anlaşılıyor. Ayrıca her zaman da yapmıyor. Bununla alakalı MEMC yüksek, gürültü azaltma ve de-contour düşükde tutuyorum. Optimum ayarı bulabilen var mıdır?
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...0-teknik-ozellikler.13405/page-10#post-309163
Ayar tutturmak herkes için özeldir çünkü sana uyan görüntü kalitesi başkasının gözüne kötü gelebilir. Yada sende LG panel varken diğerinde boe olabilir herşey sil baştan olur 😊

S Çevrimdışı

sallvadordali

Yeni Üye
18 Ağu 2022
4
32
Allah rızası için bilgi verin çok detay var anlamıyorum kafam durdu artık.

Vestel 50Q9900 yada 55Q9900

hangi modeli alınmalı.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34

hangi modeli alınmalı.
Vestel'in Qled'ine kadar seçeneği getirmişsiniz, büyüklüğü kalmış sadece. 50Q9900 larda va var sanırım, 55Q9900 ler ips panel. Benim fikrim büyük ekran daha iyidir. Ama kişiye göre değişir. İzleme mesafeniz nedir?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

hangi modeli alınmalı.
50 de panda panel var önermem. 55 de LG panel var ve başarılı fakat bazılarında ışık sızması oluyor fiyata göre qled olması avantaj. En yakın özellikte panelde farklı marka 4-5 bin. Bu nedenle bu sıkıntıyı takmaz iseniz alınır

S Çevrimdışı

sallvadordali

Yeni Üye
18 Ağu 2022
4
32
Vestel'in Qled'ine kadar seçeneği getirmişsiniz, büyüklüğü kalmış sadece. 50Q9900 larda va var sanırım, 55Q9900 ler ips panel. Benim fikrim büyük ekran daha iyidir. Ama kişiye göre değişir. İzleme mesafeniz nedir?
merhaba. 4.5 5 metre arası mesafe var net ölçü alınca tekrar yazarım. 55 büyük evet ama lg panel olmasından dolayı istiyorum. evleneceğim o yüzden çok inceliyorum kafam durdu artık teşekkür ederim.

50 de panda panel var önermem. 55 de LG panel var ve başarılı fakat bazılarında ışık sızması oluyor fiyata göre qled olması avantaj. En yakın özellikte panelde farklı marka 4-5 bin. Bu nedenle bu sıkıntıyı takmaz iseniz alınır
merhaba teşekkür ederim bilgiler için evleneceğim o yüzden çok inceliyorum kafam durdu artık danışmak istedim 55 alırsam eğer ışık sızmasını nasıl anlayabilirim. bununla ilgili bir video varmı acaba

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
merhaba. 4.5 5 metre arası mesafe var net ölçü alınca tekrar yazarım. 55 büyük evet ama lg panel olmasından dolayı istiyorum. evleneceğim o yüzden çok inceliyorum kafam durdu artık teşekkür ederim.

merhaba teşekkür ederim bilgiler için evleneceğim o yüzden çok inceliyorum kafam durdu artık danışmak istedim 55 alırsam eğer ışık sızmasını nasıl anlayabilirim. bununla ilgili bir video varmı acaba
4.5-5 m için 70-75 bile seçebilirsiniz. Tercih meselesi tabi kimisi yayın izlerken gözlerini oynatmak istemiyor, ama film dizi izlerken büyük ekran da sinema havası veriyor. 3.5 m izleme mesafem 65" tercih ettim. 55" alsaymışım keşke büyük alsaydım diyecekmişim. Qled alamıyorsanız bile normal direct led lcd lerden daha büyük ekranlı almanızı tavsiye ederim. ya da regalin 65" qled e de bir göz atabilirsiniz.

Gündüz şartlarında ışık sızması bulutlanma anlaşılmıyor bunlar zaten. Ben eve servis gelip kurunca fon perdeleri kapattım karanlık bir ortam oluşturdum ve beyaz siyah ekranlarda incelemeler yaptım zaten rahatsız edecek kadar sorun varsa anlarsınız her türlü. Üstad Adem Helvacı Bey'in youtubeda bununla ilgili bir sürü videosu var izlemenizi tavsiye ederim.

S Çevrimdışı

Saoglu

Yeni Üye
19 Ağu 2022
4
44
Merhaba Arkadaşlar 65Q9900 ün paneli 8 bit + 2 FRC mi bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

baloglurecep Çevrimdışı

baloglurecep

Yeni Üye
23 Ağu 2022
1
50
Değerli arkadaşlar 65q9900 serisi TV aldım. Ips panel. Görüntü de ses de harika. Salonda kullanıyorum. Duvara montaj yaptırdım. Özellikle sinema için kullanıyorum. Jbl ses dolby atmos harika. Tabii sesten ne istediğinize bağlı. 100 bin liralık sistemle de kıyaslamıyorum.
Bir konuda bilgiye ihtiyacım var. Vestel smart Center uygulamasını kullanıyorum. Yalnız YouTube ve Netflix üzerine arama için klavyesini kullanamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Diğer bir sorum da appcenterde olan bir uygulamayı Ana ekrana ekleyemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

55 inç QLED alın.
LG panelin renkleri yeteri kadar tatmin edecektir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Değerli arkadaşlar 65q9900 serisi TV aldım. Ips panel. Görüntü de ses de harika. Salonda kullanıyorum. Duvara montaj yaptırdım. Özellikle sinema için kullanıyorum. Jbl ses dolby atmos harika. Tabii sesten ne istediğinize bağlı. 100 bin liralık sistemle de kıyaslamıyorum.
Bir konuda bilgiye ihtiyacım var. Vestel smart Center uygulamasını kullanıyorum. Yalnız YouTube ve Netflix üzerine arama için klavyesini kullanamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Diğer bir sorum da appcenterde olan bir uygulamayı Ana ekrana ekleyemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.
Uygulama içindeki uygulama ana ekrana eklenmez.
Smart canter uygulamasi yanlış hatırlamıyorsam brovser için kalvye aktif oluyordu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt