VESTEL 17MB211 0.43.40 Çekirdek yazılım, Forumlarda İLK burada.

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
ersanozer' Alıntı:
Çekirdek yazılımını güncelleyip bir değişiklik hisseden var mı ?

Ben yuklemistim ama hic bir değişiklik gözlemlemedim zaten 2 haftalık tv nin anakartı degisti elektrik kesintisinden dolayı simdi yine eski sürümdeyim ama şimdilik daha güncellemedim

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
zaforza' Alıntı:
ersanozer' Alıntı:

Ben yuklemistim ama hic bir değişiklik gözlemlemedim zaten 2 haftalık tv nin anakartı degisti elektrik kesintisinden dolayı simdi yine eski sürümdeyim ama şimdilik daha güncellemedim

Şimdi guncelledim tekrar ama görüntünün daha net olduğunu farkettim daha oncekinde tv yi kurduktan birkac saat sonra guncelledigimden fark edemedim heralde...

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
zaforza' Alıntı:
zaforza' Alıntı:
ersanozer' Alıntı:

Şimdi guncelledim tekrar ama görüntünün daha net olduğunu farkettim daha oncekinde tv yi kurduktan birkac saat sonra guncelledigimden fark edemedim heralde...

Bu önemli bir farklılık eğer görüntü iyileşirme etkisi varsa güzel, benim anladığım çekirdek deyince sistem zorlanmadan hız anlamında daha sıtabil çalışıyor diye anlıyorum ama görüntüye etki ettiyse harika.

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
ersanozer' Alıntı:
zaforza' Alıntı:
zaforza' Alıntı:

Bu önemli bir farklılık eğer görüntü iyileşirme etkisi varsa güzel, benim anladığım çekirdek deyince sistem zorlanmadan hız anlamında daha sıtabil çalışıyor diye anlıyorum ama görüntüye etki ettiyse harika.

Sadece sistem performasını degil görüntüyü de etkiliyebiliyor güncellemeler bilakis forumda birçok kullanıcı guncellemeden sonra genel olarak görüntünün daha canlı ve net olduğunu belirtiyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
zaforza' Alıntı:
ersanozer' Alıntı:
zaforza' Alıntı:

Sadece sistem performasını degil görüntüyü de etkiliyebiliyor güncellemeler bilakis forumda birçok kullanıcı guncellemeden sonra genel olarak görüntünün daha canlı ve net olduğunu belirtiyor.

Kesinlikle doğru bir yaklaşım. Elbette stabil çalışma çok önemsenen bir konu lakin tüketicinin GÖZÜ ile görebileceği etkiler de inanılmaz farklılıklar çıkartıyor ortaya.

Özellikle MB100 MB120 gibi anakartlarda her güncellemede bariz görüntü kalite artışları deneyimledik ki bu bilgiyi neredeyse binlerce arkadaştan teyit ettik nihai kullanıcı olarak :ok:

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
Vestel 48FB7300 televizyonumda mb211 anakart gözüküyor arkadaşlar. Konuda ki yazılımı kullanabiliyor muyum yoksa 17mb211 farklı bir anakart mı ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
boranoglu' Alıntı:
Vestel 48FB7300 televizyonumda mb211 anakart gözüküyor arkadaşlar. Konuda ki yazılımı kullanabiliyor muyum yoksa 17mb211 farklı bir anakart mı ?

Kullanabilirsiniz azizim aynı kartlar.  :ok:

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
usb ye atıp menüden 1505 tuşayıp yüklemeye çalıştım ama indiriliyor kısmında %93 de kaldı uzun süredir beklesemde, birazdan usb yi çıkarıcam inşallah çökmez tv :)

Not: Çökmedi :)

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
boranoglu' Alıntı:
usb ye atıp menüden 1505 tuşayıp yüklemeye çalıştım ama indiriliyor kısmında %93 de kaldı uzun süredir beklesemde, birazdan usb yi çıkarıcam inşallah çökmez tv :)

TV  nin ayarlar menüsünde bulunan yazılım güncelleme kısmından yapabilirsin istersen oradan bir dene...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
boranoglu' Alıntı:

Selamlar; Doğru TV ye doğru yazılım ise yüklenmemesi için tek gerekçe bellek veri aktarım hızıdır.

Başka bellek ile yeniden denermisiniz rica etsem.  :ok:

Geri
Üst Alt