Vestel 10912 yeni ç. makinasi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ilk farkettiğiim buydu aslında. tam balanslı değil gibi.aşağı yukarılı oynuyor sıkma başlangıcı düşük devirde.
peki oynadığında mı yapıyor sesi ? bu da bir etken yay ve amartisör de yapabilir ama benim sorum şuydu ; tambur içerdeki metal kısım dönünce, lastiğe yaklaşıp uzaklaşıyor mu ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
peki oynadığında mı yapıyor sesi ? bu da bir etken yay ve amartisör de yapabilir ama benim sorum şuydu ; tambur içerdeki metal kısım dönünce, lastiğe yaklaşıp uzaklaşıyor mu ?
evet yaklaşıp uzaklaşıyor , tambur çemberi tam balanslı değil gibi ama vurma sesi yanlardan geliyor gibi .lanet ettim bıraktık bizde.9614txt vardı sağolsun Adem abinin tavsiyeleri ile 9914kcm koparttık ama çok farklı çıkmadı tabi en azından bu makine yürümüyor yerinden zıplamıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
evet yaklaşıp uzaklaşıyor , tambur çemberi tam balanslı değil gibi ama vurma sesi yanlardan geliyor gibi .lanet ettim bıraktık bizde.9614txt vardı sağolsun Adem abinin tavsiyeleri ile 9914kcm koparttık ama çok farklı çıkmadı tabi en azından bu makine yürümüyor yerinden zıplamıyor.
Video atarsan daha mantıklı olur arkadaşın konusunu da dağıttık alacağı varsa da senden ötürü vaz geçti ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sizce nasıl bir geliştirme yapılmış peki hocam iç dizaynı gördüyseniz?Bana demek ki ondan düz 11 kg teklif edildi.Zira 9614txt kurutmalıdan şikayetimiz sarsıntıydı.
Ben kurutmalı çamaşır makinesi ni hiç onermedim, önermem.
Aslında aynı gibi aradaki farklar suspa amortisör sağlam ve daha iyi newton kuvetine sahiptir.
Askı yayları sprel sayıları daha fazla bu nedenle daha sağlıklı
Sac kalınlığı aynı sanırım ama kullanılan vidaların bazıları daha etli bu nedenle daha sağlam olduğunu düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ben kurutmalı çamaşır makinesi ni hiç onermedim, önermem.
Aslında aynı gibi aradaki farklar suspa amortisör sağlam ve daha iyi nivton kuvetine sahiptir.
Askı yayları sprel sayıları daha fazla bu nedenle daha sağlıklı
Sac kalınlığı aynı sanırım ama kullanılan vidaların bazıları daha etli bu nedenle daha sağlam olduğunu düşünüyorum
kcm 9914 te de 9614txt tede suspa vardı 2 kere yağ kaçırdı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ne bilim ya ben o yüzden vestelde ÇM için kefil olmuyorum :)
aynen bende öyle hocam .Bu yüzden kimseye gidip şu modeli alın diyemiyorum zira önce kendim memnun olmam lazım.Buzdolabı ,ankastre,tv, bulaşık ,küçük ev aletleri okey , klima ehh işte ama çamaşır makinesi ? ? :ciks

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Zaten bu olumsuz yorumları forumda çok gördüm ben de, bu konu altında da bu konuşulduğu için ayrıca teşekkür ederim. Evet vestele çamaşır makinası açısından yaklaşmama kararı aldım ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Grundig gurubu bakabilirsiniz.
Zaten deterjan ve 60derece yeterli oluyor . Teferruat a gerek yok ?

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Grundig gurubu bakabilirsiniz.
Zaten deterjan ve 60derece yeterli oluyor . Teferruat a gerek yok ?
Kurutma makinamı ve bulaşık makinamı grundig tercih ettim. henüz kurulmadıama aynı ürünleri anneme de aldık.Çok memnun şimdilik. 250 tl ye de+4 yıl garanti uzatma yaptık. 7 yıl sonra Allah kerim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt