Vestel 10912 yeni ç. makinasi

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33

Herkese merhabalar temmuz ayında seri üretime geçeceği söylenen, tv reklamlarında az önce gördüğüm bu ürünle ilgili, uzmanlarımız bilgi sahibi mi acaba?
İçinde kullanılan ışık uvc ışınları mı acaba?
Malum virüsün hayatımızda yeri uzunca bir süre var olacak, böyle bir ürün dikkatimi çekti. Ancak forumda vestelin 8 kg üstünde başarılı üretimler gerçekleştiremediği ifade ediliyor.
Bu cihaz için de bilgisi olan var ise bizi bilgilendirir ise çok sevinirim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet ultraviyole ışınları mevcuttur.
Gün ışığı teknolojisi olarak adlandirmiş vestel.
Bende 10912 TT var gayette memnunum 3. Seneye girecek, ama 8-9 kg için vestelde aynı güveni vermem. (Tek sıkıntı, metalik olan kontrol paneli banyoda nem ve sıcaktan dolayı kararıyor, daha önce kendime de 1 kere değiştirdim)

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
10 kg vestel makinalarda okuduğum becerememişler durumu söz konusu değil öyleyse. Aslında, ilk çıkanı almış olma endişesi hariç, oldukça mantıklı geliyor bana, günlük ışınla kıyafetleri döndür virüsü öldür ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
10 kg vestel makinalarda okuduğum becerememişler durumu söz konusu değil öyleyse. Aslında, ilk çıkanı almış olma endişesi hariç, oldukça mantıklı geliyor bana, günlük ışınla kıyafetleri döndür virüsü öldür ?

Deterjan ve ısı virüsü alır götürür zaten hocam.
Lamba biraz işin fantazisi bence.
Lambayla daha çok bakteri ölür benim bildiğim.

Virüsü uzaklaştırmak için sabun veya deterjan yeterli diye biliyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bende 10912 TT var gayette memnunum 3. Seneye girecek, ama 8-9 kg için vestelde aynı güveni vermem. (Tek sıkıntı, metalik olan kontrol paneli banyoda nem ve sıcaktan dolayı kararıyor, daha önce kendime de 1 kere değiştirdim)
bizde de 9914kcm var kontrol paneli aynen metalik ama dediğinz gibi problem yaşamadık.Tabi bizim banyo nun hemen girişinde kapı sürekli açık ,zeminde kuru olunca halı vs. pek nem sorunu yok.Duştan sonra da kapıyı açınca buhar hemen çıkıyor zaten.İlginç geldi ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
sizde hiç sarsıntı , tak tuk , kazan vurma sesi sallantı olmuyor mu yani hocam ?

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Deterjan ve ısı virüsü alır götürür zaten hocam.
Lamba biraz işin fantazisi bence.
Lambayla daha çok bakteri ölür benim bildiğim.

Virüsü uzaklaştırmak için sabun veya deterjan yeterli diye biliyorum.
Tabiki virüsü uzaklaştırmak için yeterli de, örneğin mont, yelek, kot gibi hergün yıkamanın ve yüksek sıcak yıkamanın mümkün olmadığı, tekstil ürünlerini pratik bir şekilde, dezenfekte etmiş olacak. Uvc alıp bir odaya da koyabiliriz elbet ama uvc çok zararlı direk temasta. Bu da bizim görmediğimiz bir yerde bu işi yapmış oluyor diye ben yenilikçi bir ürün olarak gördüm. Belki bundan sonraki hayatımızda büyük bir bölüm bakteri ve virüslerle savaşla geçecek. Tabi inşallah biran önce herşey güzel olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tabiki virüsü uzaklaştırmak için yeterli de, örneğin mont, yelek, kot gibi hergün yıkamanın ve yüksek sıcak yıkamanın mümkün olmadığı, tekstil ürünlerini pratik bir şekilde, dezenfekte etmiş olacak. Uvc alıp bir odaya da koyabiliriz elbet ama uvc çok zararlı direk temasta. Bu da bizim görmediğimiz bir yerde bu işi yapmış oluyor diye ben yenilikçi bir ürün olarak gördüm. Belki bundan sonraki hayatımızda büyük bir bölüm bakteri ve virüslerle savaşla geçecek. Tabi inşallah biran önce herşey güzel olur.
Buzdolaplarındaki mavi ışık gibi görüyorum ben bunu, pazarlamadan fazlası değil gibi hissettiriyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bizde de 9914kcm var kontrol paneli aynen metalik ama dediğinz gibi problem yaşamadık.Tabi bizim banyo nun hemen girişinde kapı sürekli açık ,zeminde kuru olunca halı vs. pek nem sorunu yok.Duştan sonra da kapıyı açınca buhar hemen çıkıyor zaten.İlginç geldi ?
Bu biraz kullanıcı kaynaklı örnek ben çok sıcak su sevmem, ama bir başkası fazla sıcak sevebilir. Hava sirkülasyonu düşük kalırsa kararıyor.
sizde hiç sarsıntı , tak tuk , kazan vurma sesi sallantı olmuyor mu yani hocam ?
Nayır on numara beş yıldız ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bu biraz kullanıcı kaynaklı örnek ben çok sıcak su sevmem, ama bir başkası fazla sıcak sevebilir. Hava siliklasyonu düşük kalırsa kararıyor.

Nayır on numara beş yıldız ?
anladım hocam peki bizdeki sarsıntı titreşim tankır tunkur sesine çare var mıdır ?Başlarda fena değildi ama gittikçe özellikle sıkmada ses yapmaya başladı.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
anladım hocam peki bizdeki sarsıntı titreşim tankır tunkur sesine çare var mıdır ?Başlarda fena değildi ama gittikçe özellikle sıkmada ses yapmaya başladı.

kontrol edermisin
Adsizbdb004ff837bdb42.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
kontrol edermisin
Adsizbdb004ff837bdb42.png
valla hocam en son kayış ses yapıyordu değişti.Eşim yük konusunda dikkat ediyor zaten makine bazen çok güzel kalkış yapıyor bazen ise tankır tıngır vuruyor içinde biryerlere.Ayaklar ayarlı bizzat kendim kontrol ettim , arkada hortum vs. duvara mesafe var yanlardan da boşluk var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
valla hocam en son kayış ses yapıyordu değişti.Eşim yük konusunda dikkat ediyor zaten makine bazen çok güzel kalkış yapıyor bazen ise tankır tıngır vuruyor içinde biryerlere.Ayaklar ayarlı bizzat kendim kontrol ettim , arkada hortum vs. duvara mesafe var yanlardan da boşluk var.
kazan dönerken tambur balanslı mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt