Vessen

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Sota' Alıntı:
Nem oranı :%90 

Isın Sırrı Burda Yuksek Nem Defrost Yapmaya Sebebıyet Verdırır Uzerınde Buzlanma Olmasa Dahı

Benzer Durum Benım Kuzey Cephede Bulunan Klımamda Icınde Gecerlı

Yagmur Havadakı Nemın Yogusmasıdır

Yagmur Yagınca Nem Dusuyor Cıhaz Rahatlıyor

Valla çok teşekkürler bilgi için... Bu baktığım hava dumuru verilerine tabi Yandex ve Google hava durumundan bulunduğum semti girerek baktım. Birde ev en üst kat ve kompresör kabak gibi binanın dışında ortada, ne üstten ne yandan hiç bir beton falan yok kışın da sanırım sık yapacak gibi bu olayı...  :yuh:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Nem oranı :%90 

Isın Sırrı Burda Yuksek Nem Defrost Yapmaya Sebebıyet Verdırır Uzerınde Buzlanma Olmasa Dahı

Benzer Durum Benım Kuzey Cephede Bulunan Klımamda Icınde Gecerlı

Yagmur Havadakı Nemın Yogusmasıdır

Yagmur Yagınca Nem Dusuyor Cıhaz Rahatlıyor

Valla çok teşekkürler bilgi için... Bu baktığım hava dumuru verilerine tabi Yandex ve Google hava durumundan bulunduğum semti girerek baktım. Birde ev en üst kat ve kompresör kabak gibi binanın dışında ortada, ne üstten ne yandan hiç bir beton falan yok kışın da sanırım sık yapacak gibi bu olayı...  :yuh:

Tabi ki istenen hiç defreost olmamasıdır lakin defrosta da öcü gibi bakmak doğrumudur bilmem.
Defrost sonuçta sistemin verimliliğinin kesilmemesi için dizayn edilmiş bir sistem, arkasında bir mühendislik var. Tabi sıcak akışkanın, kondanserdeki buzlanmayı kesmek için kondansere sevk edilmesi, eşanjördeki ısıyı kestiği için evnizde 2-3 dakikalık bir ısıtma kesintisi olsa da, ısıtmanın sürekliliği adına bu 2-3 dakikalık duraklamanın kütle anlamında hissedilir bir etkisi olmayacağı kanaatindeyim.

Klima montajı inceik ister, detay ister. Belki de sizin koşullarda dış üniteyi takacak başka yer yoktur lakin iç ünite de, dış ünite de öyle ince düşünülerek montajlanmalı ki, Bu işini Yaz/Kış/Yağmur/RÜZGAR/Güneş kısmının tek tek düşünülmesi gerekir.

''Hava Alsın'' düşüncesi ile yaz dönemi montajı yapılan bir klima dış ünitesinin, kış koşullarında o hava nedeniyle ısıtamaması olasılığını düşünmek gerekir montaj esnasında.

''Aman defrosta girmesin'' diyerek balkon içine önünde 1 metre duvar olan yere kış koşullarında montaj yaptığın dış ünite yaz geldiğinde hava alamadığı için şişmemesi gerekecek şekilde düşünerek hareket edilmeli montaj esnasında.

Tabii ki en önemlisi mühendislik, malzeme kalitesi vs. 

Ben merakımdan soruyorum acaba ME de klimaların hiç defrost yapmadığını iddia edebilirmiyiz? 

Ne dersin @Sota? Defrost yapmayan ME varmıdır?

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Tabi ki istenen hiç defreost olmamasıdır lakin defrosta da öcü gibi bakmak doğrumudur bilmem.
Defrost sonuçta sistemin verimliliğinin kesilmemesi için dizayn edilmiş bir sistem, arkasında bir mühendislik var. Tabi sıcak akışkanın, kondanserdeki buzlanmayı kesmek için kondansere sevk edilmesi, eşanjördeki ısıyı kestiği için evnizde 2-3 dakikalık bir ısıtma kesintisi olsa da, ısıtmanın sürekliliği adına bu 2-3 dakikalık duraklamanın kütle anlamında hissedilir bir etkisi olmayacağı kanaatindeyim.

Klima montajı inceik ister, detay ister. Belki de sizin koşullarda dış üniteyi takacak başka yer yoktur lakin iç ünite de, dış ünite de öyle ince düşünülerek montajlanmalı ki, Bu işini Yaz/Kış/Yağmur/RÜZGAR/Güneş kısmının tek tek düşünülmesi gerekir.

''Hava Alsın'' düşüncesi ile yaz dönemi montajı yapılan bir klima dış ünitesinin, kış koşullarında o hava nedeniyle ısıtamaması olasılığını düşünmek gerekir montaj esnasında.

''Aman defrosta girmesin'' diyerek balkon içine önünde 1 metre duvar olan yere kış koşullarında montaj yaptığın dış ünite yaz geldiğinde hava alamadığı için şişmemesi gerekecek şekilde düşünerek hareket edilmeli montaj esnasında.

Tabii ki en önemlisi mühendislik, malzeme kalitesi vs. 

Ben merakımdan soruyorum acaba ME de klimaların hiç defrost yapmadığını iddia edebilirmiyiz? 

Evet aslında bunların hepsi önemli detaylar ama benim ev en üst kat olduğu için balkona da koysam çok fark etmezdi balkonun üstü açık benim :) sırf ses olmasın diye dış üniteyi uzağa attırdım, birde kışın balkon kar doluyor ve düz zemin olduğu için erimesi daha yavaş olur diyerekten istemedim. Ama dediğin gibi keşife gelen kişi yada biz kullanıcalar sadece iç ünite güzel dursun diyerekten yakışacağı yere değil verim alacağı yere konulmalı buna da inanın az kafa yormadım ilk keşife gelen Uğur Klima teknik servisin dediklerine bana ilk olmaz dediğinde mantıklı açıkladığı için hak verdim ve nasıl yaparım diye bir posta daha oturup düşündüm. Ama işte klima iyi iş görsün diye evide değişmeyiz ki. Bakalım zamanla burada ki tüm sorun yada kullanım deneyimlerimi yazmaya devam edeceğim ki insanlar siz ustaların yorumları altında neyin ne olduğunu daha iyi anlasın diye ...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Kondeserın Arkasına 1000-2000 wattlık Bır Rezıztans Koymaya Bakar  :ok:

Saka Bır Yana Defrost Yapmayan Klıma Yoktur

A Markası 2 Saatte Yapar
B Markası 6 Saatte Yapar

ama Sonucta Yapar

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Sota' Alıntı:
Ado' Alıntı:

A Markası 2 Saatte Yapar
B Markası 6 Saatte Yapar

ama Sonucta Yapar

Yapsında sık yaparsa sıkıntı sankim, harbiden bir rezidans koyayım ben şu akvaryumda kullanılanlardan  :yerlerde:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Sota' Alıntı:

A Markası 2 Saatte Yapar
B Markası 6 Saatte Yapar

ama Sonucta Yapar

Yapsında sık yaparsa sıkıntı sankim, harbiden bir rezidans koyayım ben şu akvaryumda kullanılanlardan  :yerlerde:

Elektrik parası korkusu olmayanlar için, buzdolaplarında kullanılan rezistanslar var FİN EVAP REZ diye geçer, ondan bağlayın klimanın arkasına sorun kalmasın :kıskıs:

Ama ay sonu elektrik faturaısnda görüşürüz :kop:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Elektrik parası korkusu olmayanlar için, buzdolaplarında kullanılan rezistanslar var FİN EVAP REZ diye geçer, ondan bağlayın klimanın arkasına sorun kalmasın :kıskıs:

Uyyyyyy karaları bağlarım o zaman kafayı yerim o fatura sonrası  :)eh: :)uvar: :)estere: :yerlerde:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Uyyyyyy karaları bağlarım o zaman kafayı yerim o fatura sonrası  :)eh: :)uvar: :)estere: :yerlerde:

O zaman bırak da mühensislik işini yapsın azizim, 2 dakikadan bir şey olmaz :kıskıs:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Ado' Alıntı:
O zaman bırak da mühensislik işini yapsın azizim, 2 dakikadan bir şey olmaz :kıskıs:

Okeyto ustalar, benim ki merak ve evham işte   :ebebe:

Güzel merak azizim hiç sorun değil, kafanıza takılan bu hususları sorup aldığınız cevaplar ile veya bizim sorduğumuz sorulara aldığımız cevaplar ile aslında GENEL bir bilgilendirme yapmış oluyoruz, bu nedenle gayet iyi gidiyor hiç sorun değil  :ok:

Zaman geçtikçe ve yeni özelliklerini iyi veya kötü gördükçe siz bilgi verirseniz, bundan sonra bu markayı tercih edecekler veya etmeyecekler için referans olur.  :ok:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:
Okeyto ustalar, benim ki merak ve evham işte   :ebebe:

Güzel merak azizim hiç sorun değil, kafanıza takılan bu hususları sorup aldığınız cevaplar ile veya bizim sorduğumuz sorulara aldığımız cevaplar ile aslında GENEL bir bilgilendirme yapmış oluyoruz, bu nedenle gayet iyi gidiyor hiç sorun değil  :ok:

Zaman geçtikçe ve yeni özelliklerini iyi veya kötü gördükçe siz bilgi verirseniz, bundan sonra bu markayı tercih edecekler veya etmeyecekler için referans olur.  :ok:

Kesinlikle elimden geldiğince iyisi ve kötüsü ile bilgi vermeye çalışacağım ve sorun olunca direk bu konu altında dile getireceğim  :ok: :tabi:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Kesinlikle elimden geldiğince iyisi ve kötüsü ile bilgi vermeye çalışacağım ve sorun olunca direk bu konu altında dile getireceğim  :ok: :tabi:

Teşekkür ederim. Bu arada ürünün görseli nasıl? paylaşmışmıydınız hiç? inanın bakma imkanım olmadı merak ettim ondan sordum şimdi :alala:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Teşekkür ederim. Bu arada ürünün görseli nasıl? paylaşmışmıydınız hiç? inanın bakma imkanım olmadı merak ettim ondan sordum şimdi :alala:

İlk kurulduğunda çektim aslında ama fırsat bulup ta paylaşamadım eve gidince resimleri bir pcye atıp derleyip ekleyeyim en iyisi konu tam olsun.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İlk kurulduğunda çektim aslında ama fırsat bulup ta paylaşamadım eve gidince resimleri bir pcye atıp derleyip ekleyeyim en iyisi konu tam olsun.

Süper olur, hem montaj üzerine de kritik yaparız belki biraz ;)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri