Vessen

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Vessen Vtxn35A 12000 Btu A++ İnverter Klima

Herkese merhaba; bilenler bilir bir kaç ay önce klima maceram sonunda Vessen almıştım ve kullanım deneyimlerini ufak ufak yazayım istedim ilerleyen günler resimde atmak niyetindeyim...

1. Klimanın ısıtması nasıl diye soranlara klimanın ısıtması 23-24 dereceye getirip turbo modda çalıştırınca 15-20 dakika içinde istenilen sıcağa şimdilik rahat getiriyor bu arada salon 24 m2 en üst kat ve üç camı olan bir salon ama bina yalıtımlı 

2. Sesine gelecek olursak eğer; dış ünite ilk kalkışta sanki fazla ses yapıyor ama bu ses yanında değil evde duvardan duyduğum titreşim sesi eşim; "sen çok takıyorsun bee ben hiç o kadar duymuyorum" diyor zaten ilk açılış sonrası klima kendini unutturuyor, Turbo mod dışında kullanımda acaip sessiz, İç ünite turbo modda malum san sürat çalışıyor ee sessiz de olması biraz zor :)

3. Fonksiyonlarına gelince.. öyle çok bir özellik yok Turbo modu, Nem Alma Modu, Kendiliğinden Açılma-Kapanma, buz çözme ve Led ekranı gizleme özelliği var ki Led ekranı gizleme benim için çok önemli, Deli gibi tv de film oyun izlerken led ekran gözüme çarpardı basit ama güzel özellik. Kumada da her tuş bir işe yarıyor boş tuş yok bu arada, ama diğer klimalara bakınca bir kaç tuşun çıkarıldığını anlıyorsunuz.

4. Seer Scop Değeri Muadillerine göre daha yüksek giriş sınıfı bir klima için soğutmada 6,8 Isıtma da 4,2 değerine sahip zaten klimacı da kendi takarken dedi komprosör daha büyük ve ağır bu boyda kilo da 18 lik taktığımı bilirim. değerleri doğrudur bir çok taktığımız yerde soğutmasından çok memnunlar kullananlar dedi. Birde klima 2017 üretimi ve deli gibi aramama rağmen şikayet bulamadım yani hali ile kışın için kullananlar ne sorun yaşadı yada yaşayacak bunu zaman gösterecek. Midea üretimi olması ve Daikin garantisi altında olması ilerde üzmeyecek gibi duruyor, Bakalım 8-10 günlük ısıtma deneyimim şimdilik bu kadar. 

Tavsiye edilir mi ? Evet ederim çünkü ben kullanıyorum ve sıkıntısı yok ilerde sıkıntı olur da delirtirse gelir buraya bu başlığın adını UZAK DURUN diye değiştiririm. Bu kadar da net :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563
Cvp: Vessen

Gulegule Kullanmak Nasip Olur Insallah

Havalar Sertlestik Makina Gücü Ortaya Cikar

Bu Havalar Aldaticidir

Ses Olayina Gelirsek

Duvariniz Ytongsa Bi Ses Bazi Durumlarda
Kacinilmaz Oluyor

Cihazla Alakasi Yok

Geçen  Bende Yerini Degistirdim
Maldives Klimamin
Ses Iceri Geliuor Disari Çıkıp Dinliyorum Ses Yok

Cildirtti Degistirdim Kurtuldum

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

Sota' Alıntı:
Gulegule Kullanmak Nasip Olur Insallah

Havalar Sertlestik Makina Gücü Ortaya Cikar

Bu Havalar Aldaticidir

Ses Olayina Gelirsek

Duvariniz Ytongsa Bi Ses Bazi Durumlarda
Kacinilmaz Oluyor

Cihazla Alakasi Yok

Geçen  Bende Yerini Degistirdim
Maldives Klimamin
Ses Iceri Geliuor Disari Çıkıp Dinliyorum Ses Yok

Cildirtti Degistirdim Kurtuldum
Çok sağolasın güzel dileklerin için ... :)
Aynen bende öyle dışarıda normal pervane sesi içerde sanki uçak kalkıyor kulağını vermezsen benim gibi takıntı yapıp çok rahatsız etmez aslında ama işte alttan çıkıp komşu bir gün kliman ses yapıyor diye gelirse ben sinir olurum birde yeri geliyor bazen sabaha kadar açık kalıyor ... Böyle gittiği yere kadar artık. Allahtan apartmanın en kör noktası. Birde usta ben çok müdahale edemiyorum malum kullanıcıyım yoksa daha illa değiştirmeyi düşünürdüm. :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563

rahat ol altakı komsun duymuyor o sesı tecrubeyle sabıt  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Kullanıcı deneyimleri forumun temel taşları aslında.

Bizler ne kadar teknik bilgi paylaşsak da, en temel olanı ürünlerin nihai kullanıcılarının şahsi düşünceleridir. Bu anlamda paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.  :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563
Duyarsa Kapına Dayanır , Dayanmazsa ver Defrostu ver Defrostu :seytan:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Bu arada konuyu düzenlemeyi bulamadım o yüzden söylemediğim bir özelliği dile getirmek istedim Klimada Uyku modu da mevcut. Ne işe yarar diye araştırdım uyku düzenini bozmamak adına yaz-kış durumuna göre derecesini belli bir saatten sonra bir iki derece yükseltmek ve düşürmek için konmuş... Yazın bir iki günlük kullanımda faydasını görmüştüm :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Bu arada konuyu düzenlemeyi bulamadım o yüzden söylemediğim bir özelliği dile getirmek istedim Klimada Uyku modu da mevcut. Ne işe yarar diye araştırdım uyku düzenini bozmamak adına yaz-kış durumuna göre derecesini belli bir saatten sonra bir iki derece yükseltmek ve düşürmek için konmuş... Yazın bir iki günlük kullanımda faydasını görmüştüm :)

Evet bu özelliği çok açıklamıştım, açıklama sebebim ise uyku modunda 6 saatin sonunda klimanın kendisini kapatmasının arıza sanılmasıydı.

Anatomik anlamda insan vücudunun uyku esnasında değişen ısısına duyarlı şekilde ısıtma soğutma modlarında + / -  şeklinde 2 derecelik sapma yapar, 1 er saatte 1 er derece şeklinde ilerler ve toplam 6 saat sonunda sistemi kapatır.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Ado' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Evet bu özelliği çok açıklamıştım, açıklama sebebim ise uyku modunda 6 saatin sonunda klimanın kendisini kapatmasının arıza sanılmasıydı.

Anatomik anlamda insan vücudunun uyku esnasında değişen ısısına duyarlı şekilde ısıtma soğutma modlarında + / -  şeklinde 2 derecelik sapma yapar, 1 er saatte 1 er derece şeklinde ilerler ve toplam 6 saat sonunda sistemi kapatır.

:ok:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Merhaba ustalar bir sorum var size bu soruyu da kendi açtığım başlık altında sormayı daha doğru buldum bu klima ile ilgili görüş almak isteyenler buradan rahatlıkla ulaşsın diye soruma gelince ;

Klima dün yaklaşık 2-3 saat gibi ısıtma sonrası kendini kıstı ve sonra kısıkta bir gram bile üflememeye başladı led göstergesini açtığımda ise klima da buz çözme işareti yanıyor du, bu modda ortalama 1-2 dakika durdu dış motor çalıştı sonra ise ısıtmaya devam etti.. Klima 23 derecede ve son fan hızında çalışıyordu turbo modu ilk yarım saat sonra genele içiresi ısınınca kaparım.

Hava sıcaklığı : 9 derece / Hissedilen: 8 
Nem oranı :%90 

Dün bu durum yaşandığında hava şartları böyleydi, sıkıntı olduğunu düşünüp klimayı açtım kapadım ... 1,5 saat sonra tekrar 1-2 dakikalık Defrost'a (Buz çözme modu) geçti  ... Ve işin komik kısmı ne zaman yağmur başladı klima durmadan ısıtmaya devam etti yani defrost ışığını görmedim, bir ara kendini kıstı dedim yine buz çözme yapacak mı yok yapmadı bir müddet kısıkta üfledi sonra yine ayarladığım şekilde ısıtmaya geçti, yatana kadar gözüm o buz çözme ışığındaydı ...

Bu normal midir ? 
yardım ustalar :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,563
Nem oranı :%90 

Isın Sırrı Burda Yuksek Nem Defrost Yapmaya Sebebıyet Verdırır Uzerınde Buzlanma Olmasa Dahı

Benzer Durum Benım Kuzey Cephede Bulunan Klımamda Icınde Gecerlı

Yagmur Havadakı Nemın Yogusmasıdır

Yagmur Yagınca Nem Dusuyor Cıhaz Rahatlıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt