VERTİCAL BANDİNG

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba, VERTİCAL BANDİNG panel hatası 4k maç izlemelerdekamera açıları sağa sola hareket ettiğinde bariz can sıkıyor.

Acaba bu sorun tüketici mahkemesine taşınarak panelin hatalı olduğunu kanıtlayabilir miyim sayın Adem Helvacı Ado ?

VERTİCAL BANDİNG hatası yaşayan var mı ?

Vertical banding denen yukarıdan aşağıya doğru belli aralıklarla uzanan boydan boya gölgemsi çizgiler oluşmakta.

Mevcut sorun özellikle maç yayınlarında aşırı derecede rahatsızlık vermekte.
Maç yayınlarında kamera yönün değiştiğinde topa bakmadan ekranın ortasına geniş bir alana bakarsanız sorun bariz olarak belli olmakta.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Azizim vertikal banding ve daha nice bilinen kusurlar LCD teknolojisinin tabiatında var. Bu nedenle size ''EVET'' veya ''HAYIR'' gibi kesin cevaplar veremem hele ki bizim kanunlarımız ve uygulama şekillerimizdeki bu derece esneklik ve değişkenlik ortadayken :)

Ancak vertical banding, vertical blur ve daha nicelerinin zaten olduğunu hepimiz biliyoruz. Olmayan yok dersem abartı olmaz sadece ne derece hissedildiği önemli :)

C Çevrimdışı

Code16

Yeni Üye
23 May 2018
27
38
Benim aldığım seg'dede var hocam garip bişeyler ama ne olduğunu bilmiyorum ama izleme zevkimi bozuyor sözde Auo panel ama tırt malesef satıcam bi daha asla vestel ve türevlerine bulaşmam

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Vertical banding her lcd ve led lcd TV'lerde olan bir durum. Kiminde az kiminde belirgin. Hele birde ekran kiri oluştuğunda can sıkıcı bir durum. Bu zamana kadar gördüğüm pahalı ucuz led TV'lerin çoğunda mevcut... Kronik led tv vakalarından birisi... Demişimdir hep tüplü tvnin gözünü sevim. Diyeceksiniz şimdi onda bişe yokmuydu diye var kardeşim varda led TV'ler gibi dandik değildi. Yada kral bir plazma olacak....:ok

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
3900 tl ye aldığım philips 55pus6581 tv de rahatsız edici seviyede, seyir zevkimi etkileyecek düzeyde vertical banding var, ne kadar çok uğraşsamda servis hata olarak kabul etmedi ve ürünü iade almadı. Telefonla tam çekemedim ama görüntüler aşağıda. Maç falan izletmiyor, inanın fotolarda hiç çıkmamış bile insan gözüyle fotolarda gözükenden çok daha belirgin, canlıda görmeniz lazım. Size şu kadarını söyleyim eğer led teknolojisi gerçekten bu ise, lanet olsun başka bir şey demiyorum. Ya da şöyle söyleyim bu eğer şans işiyse, böyle şansın..

Adem Helvacı Ado hocam takdir sizin

IMG_20180623_114525_1.jpg
IMG_20180623_114540_1.jpg
IMG_20180623_114548_1.jpg
IMG_20180623_114552.jpg
IMG_20180623_114555_1.jpg
IMG_20180623_114602.jpg
IMG_20180623_114617_1.jpg

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
3900 tl ye aldığım philips 55pus6581 tv de rahatsız edici seviyede, seyir zevkimi etkileyecek düzeyde vertical banding var, ne kadar çok uğraşsamda servis hata olarak kabul etmedi ve ürünü iade almadı. Telefonla tam çekemedim ama görüntüler aşağıda. Maç falan izletmiyor, inanın fotolarda hiç çıkmamış bile insan gözüyle fotolarda gözükenden çok daha belirgin, canlıda görmeniz lazım. Size şu kadarını söyleyim eğer led teknolojisi gerçekten bu ise, lanet olsun başka bir şey demiyorum. Ya da şöyle söyleyim bu eğer şans işiyse, böyle şansın..

Adem Helvacı Ado hocam takdir sizin

IMG_20180623_114525_1.jpg
IMG_20180623_114540_1.jpg
IMG_20180623_114548_1.jpg
IMG_20180623_114552.jpg
IMG_20180623_114555_1.jpg
IMG_20180623_114602.jpg
IMG_20180623_114617_1.jpg
Servis bunu niye kabul etmez şaşarım. Satarken iyi hoş. Ama sıkıntı oldu mu? Vay şöyle vay böyle... Yok üç dört ölü piksel olursa değişim olur gibi... Ülen ekranın ortasında bir tane nokta daha ne olsun... Bu vertical banding olayına bende gıcığım. Her görüntü koyu ve sabit değil ki.. Aman sağa sola görüntü hızlı akmasın derken insanı hasta eder psikolojisini bozar.. Birde servise anlat dur. Kanıtlamaya çalış oranı buranı yırt... Servis dediğin yardımcı ve çözüm odaklı olmalı.. İşi yokuşa sürmemeli ki burda ektiklerini biçsinler :ciks

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Servis bunu niye kabul etmez şaşarım. Satarken iyi hoş. Ama sıkıntı oldu mu? Vay şöyle vay böyle... Yok üç dört ölü piksel olursa değişim olur gibi... Ülen ekranın ortasında bir tane nokta daha ne olsun... Bu vertical banding olayına bende gıcığım. Her görüntü koyu ve sabit değil ki.. Aman sağa sola görüntü hızlı akmasın derken insanı hasta eder psikolojisini bozar.. Birde servise anlat dur. Kanıtlamaya çalış oranı buranı yırt... Servis dediğin yardımcı ve çözüm odaklı olmalı.. İşi yokuşa sürmemeli ki burda ektiklerini biçsinler :ciks

Etmiyor kardeşim işte, her yolu denedim her şeyi yaptım ama servis kabul etmedi, iade almadı. Şimdi buraya başımdan geçenleri anlatıp markayı kötülemek istemiyorum ama sadece şu kadarını söyleyebilirim, tüketicinin kaderi, eve gelen bilgi seviyesi "benim evimdeki televizyonda da bu şeritler var bundan bir şey çıkmaz" şeklinde olan teknik servis personeline bağlı, o adam ne derse o, marka ne sizi kale alıyor ne de genel müdürlüğe kadar yaptığınız şikayetleri değerlendiriyor, tek yaptıkları defalarca aynı teknik servis personelini yollamak. Adam üçüncü kez eve geldiğinde bana dediki, kardeş sürekli evine geliyoruz sana bundan bir şey çıkmaycağını söyledim, sen takıntı yapmışsın dedi, güldüm geçtim cahil adamlarla bizi uğraştıran firmaya acıyorum ben gelen adama değil. Adama gray uniformity'den bahsediyorum DSE den bahsediyorum bandingden cloudingden bahsediyorum gösteriyorum, adamın sürekli bana dediği bunlar benim evdeki LG televizyonda da var.

Sonuç olarak ben bu TV yi izlemeye mahkumum şuanda yeni TV alacak gücümde yok, aslında bir şekilde taksitle falan alırım ondan dolayı Adem Helvacı Ado'ya danışıyorum varmı bandingsiz falan önerebileceğiniz bir tv diye soruyorum ama şimdi adamda haklı her panelde olma olasılığı var bir şeyde diyemiyor. Sütten bir kere ağzım yandı ondan dolayı çekiniyorum yeni bir TV almayada.

Geri
Üst Alt