Uydu cihazi tavsiye

suleyman_23 Çevrimdışı

suleyman_23

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
34
Merhaba uydu cihazi icin sizce enigma2 olan cihazlar mi yoksa piyasada olan xxcam xy cam olan ucuz alicilar mi ? Ucuz cihazlarin destegi hemen kesiliyor uzun omurlu fiyati uygun olan yazilim konusunda ve yeniliklere acik olan bir cihaz tavsiyesi istiyorun sizin dusunceleriniz neler?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Funcamlı piko tavsiye ederim ,ip tv için alınmaz ama 19-13 derece için mutlaka alınır ,cam 1 yıllıktır ,ben 1.5 yıldır kullanıyorum ,ilk yıl cihaz ile beraber ,sonrası ücretlidir :ok

suleyman_23 Çevrimdışı

suleyman_23

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
34
Cevaplar için teşekkür ederim, sanırım arz talep meselesinden dolayı uydu hobicilerinin en fazla 3 yılda bir cihaz değiştirmesi gerekiyor çünkü stabil olarak devamlı bir destek yok anladığım kadarı ile aklımda şu soru işareti var icone iron cihazı satın aldık diyelim 1 yıl sonra üreticiler yeni cihaz satmak için desteği kestikleri zaman bizim cihaz çöp durumuna gelecek. Anlatmak istediğim cs olayı 2007 den bu güne kadar devam etmekte 13 yıldır ayakta duruyor, en azından uzun soluklu açık kaynaklı işlemci ram ve gelecekteki yeni teknolojileri destekleyecek bir cihaz arıyorum umarım anlabilmişimdir kendimi herkese çok teşekkür ederim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Cevaplar için teşekkür ederim, sanırım arz talep meselesinden dolayı uydu hobicilerinin en fazla 3 yılda bir cihaz değiştirmesi gerekiyor çünkü stabil olarak devamlı bir destek yok anladığım kadarı ile aklımda şu soru işareti var icone iron cihazı satın aldık diyelim 1 yıl sonra üreticiler yeni cihaz satmak için desteği kestikleri zaman bizim cihaz çöp durumuna gelecek. Anlatmak istediğim cs olayı 2007 den bu güne kadar devam etmekte 13 yıldır ayakta duruyor, en azından uzun soluklu açık kaynaklı işlemci ram ve gelecekteki yeni teknolojileri destekleyecek bir cihaz arıyorum umarım anlabilmişimdir kendimi herkese çok teşekkür ederim
Aynen katılıyorum :ok
Ardında tam durulan cihaz daha çıkmadı bizde maalesef,ama ben bunu cihazlara destek verenlerden değil de firmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum açıkçası ,hadi ben amatörce hobi olarak uğraşıyorum ,maddi destek istemem ama bunu iş olarak yapıp ,maddi açıdan destek sağlayanların olduğunu biliyorum,diyelim firma x kişiye parasal olarak iş yaptırıyor,ama bir süre sonra duyuyoruz ki x kişi desteğini çekmiş ,neden diye sorulduğunda ,firma "eh biz malımızı sattık,farklı bir mala geçiyoruz" veya " abi ,sana verdiğimiz ücret bizi aşıyor,şu kadar olursa ücretin seninle yola devam etmek istiyouz" , v.s. v.s. diyerek kodlama-modlama-derleme yapanları "kusura bakma" diyerek adeta kapı önüne çıkartıp "güle güle" diyor.Tabii bu arada olan bize(tüketici) oluyor,cihazı arkasında x kişi var diye alıyoruz ,2 yıl sonra bir bakıyoruz ,cihazda yazılım desteği yok olmuş,onca para verilip aldığımız cihaz çöp olmuş :)
Aslında ülkemiz tam bir cihaz çöplüğü bu anlamda maalesef. Firmanın ayakta durması önemli tabii ama verilen destek bence daha da önemli,15 yıldır firma vardır ama sattığı cihazlar çöptür mesela :)

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
icone ekibi hiç bir cihazının desteğini kesmedi bu gibi mesala 4 yıldır kesmedi bu cihazların 2013 de satışı başladı ve devamde ediyorlar onun için 10 yıl kafan rahat olur

NEW
18/04/2016
29/04/2019
21/06/2019
16/08/2019
13/11/2019
15/01/2020
02/06/2020
02/07/2020
23/07/2020
23/11/2020

suleyman_23 Çevrimdışı

suleyman_23

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
34
Aslında bir telefona 5bin 7 bin lira veriliyorsa uydu cihazı için binlira 1500 lira hiç bişey şuan için bu cihazı alma imkanım yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri